Zo'n 4000 fans vieren feest bij huldiging Almere City FC
ALMERE (ANP) - In het bijzijn van duizenden fans heeft Almere City FC gevierd dat de club is gepromoveerd naar de Eredivisie. Op evenemententerrein de Esplanade in het centrum van Almere werden de spelers en staf tijdens een huldiging in de brandende zon toegejuicht en -gezongen.
Volgens de gemeente waren er naar schatting rond de 4500 mensen binnen de hekken en volgden nog eens zo'n duizend het feest erbuiten. "Het evenement is in een gemoedelijke en gezellige sfeer verlopen. Een mooi feest voor iedereen", zegt een woordvoerster van burgemeester Hein van der Loo.
Van der Loo en wethouder Economie en Sport Maaike Veeningen verwelkomden de spelers en staf. De spelers kwamen vervolgens een voor een het podium op. Zanger René Schuurmans zong het lied Laat de zon in je hart, dat de Almeerders veel zingen. De supporters staken fakkels af en scandeerden onder meer 'wij zijn Almere' en 'we are going up'.
Maatregelen tegen hitte
Verdediger Thomas Poll noemde de huldiging "geweldig" en "beter dan verwacht". "Ik wist dat het druk zou worden, maar als je dan op zo'n podium staat: dat is echt onbeschrijfelijk. Het doet heel veel met me om al die mensen uit de stad te zien en mijn familie was er ook." Ook trainer Alex Pastoor was onder de indruk. "Overweldigend", zei hij na afloop. "Dat je kunt zien wat het allemaal met iedereen doet." Pastoor gaf toe dat hij liever langs de lijn staat dan op een podium. "Maar dit is voor een geweldig goed doel."
Op het terrein waren maatregelen genomen vanwege de warmte. Zo waren gratis flesjes water beschikbaar en stonden er partytenten waar mensen even de schaduw konden opzoeken op het verder zonovergoten terrein. Bij de EHBO-post werden meerdere mensen behandeld. Volgens de gemeente heeft het hitteprotocol goed gewerkt.
Oud-burgemeester Jorritsma
Onder de supporters was ook Eerste Kamerlid en oud-burgemeester van Almere, Annemarie Jorritsma. Ze is groot fan van Almere City FC en vindt het "helemaal top" dat ze zijn gepromoveerd. "We zagen het aankomen en dachten al voor de wedstrijd: dit laten ze echt niet meer gebeuren."
Ook Maarten Muijs en zijn dochter Raina (11) kwamen naar de huldiging. Ze hebben samen een seizoenskaart en vinden het "super" dat hun club door is naar de Eredivisie. Maarten volgt de club al vanaf het begin. "Eindelijk is het nu zover, deze historische gebeurtenis willen we meemaken."
Jongste profclub
De jongste profclub van Nederland won zondag in de finale van de play-offs van FC Emmen en wist daardoor voor het eerst in zijn bestaan te promoveren naar de Eredivisie.
Meer uit Binnenland
LEIDEN (ANP) - Treinstation Leiden Centraal en het omliggende stationsgebied worden grondig verbouwd. De stationstunnel moet verdubbelen in formaat, er komt een overdekt busstation en de gehele façade van het station verandert. Sporen en perrons worden niet aangepakt. Voor de verbouwing is 674 miljoen euro uitgetrokken; het project moet in 2040 klaar zijn. Dat melden ProRail, NS, de gemeente en de provincie Zuid-Holland.
34 minuten geledenBREDA (ANP) - Het treinverkeer van en naar Breda rijdt weer. Vanaf 11.45 uur is de normale dienstregeling weer opgestart, meldt een woordvoerder van de NS. "Wel zien we nog enkele opgeheven treinen, maar dat zijn sporadische gevallen. Reizigers kunnen weer van A naar B."
42 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - "Het was een obsessie. Het beheerste uw leven." Dat zei de voorzitter van de rechtbank in Rotterdam dinsdag tegen Mels van B. (46) uit Barendrecht, verdacht van ernstig seksueel misbruik van tientallen jonge meisjes. De verdachte beaamde de observatie van de rechter.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar waren er 168.960 incidenten van personen met verward gedrag. Dat is een stijging van 12 procent vergeleken met 2024 en daarmee een nieuw record. Dit blijkt uit politiecijfers over 2025, meldt de politie dinsdag.
4 uur geledenBREDA (ANP) - De systeemstoring die zorgt voor uitval van treinen van en naar Breda duurt nog steeds voort. Dat meldt de NS. De eerste verwachting van het spoorbedrijf was dat de storing rond 08.15 uur voorbij zou zijn. De verwachte eindtijd is een aantal keer verlengd. Het probleem ligt bij ProRail, meldde de NS eerder.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Er is dinsdagochtend geen treinverkeer mogelijk van en naar Breda. Dat komt door een systeemstoring en duurt naar verwachting van de NS tot 08.15 uur. Volgens een woordvoerder van de NS heeft de storing te maken met wissels en is ProRail daarvoor verantwoordelijk. Een woordvoerder van ProRail bevestigt dat het gaat om een sein- en wisselstoring, maar zegt ook dat de monteur nog niet ter plekke is en dat de verwachte eindtijd van de NS een schatting is. "Dit kan nog wel eens langer duren," zei hij. "We weten nog niet precies wat er aan de hand is."
5 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De brandweer heeft de situatie in de Grote Hoogstraat in de historische binnenstad van Leeuwarden grotendeels onder controle. Er is geen kans meer op uitbreiding van de brand en er is geen asbest bij betrokken, meldt de Veiligheidsregio Fryslân dinsdag.
6 uur geleden