Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zo'n 4000 fans vieren feest bij huldiging Almere City FC

Zo'n 4000 fans vieren feest bij huldiging Almere City FC

ALMERE (ANP) - In het bijzijn van duizenden fans heeft Almere City FC gevierd dat de club is gepromoveerd naar de Eredivisie. Op evenemententerrein de Esplanade in het centrum van Almere werden de spelers en staf tijdens een huldiging in de brandende zon toegejuicht en -gezongen.

Volgens de gemeente waren er naar schatting rond de 4500 mensen binnen de hekken en volgden nog eens zo'n duizend het feest erbuiten. "Het evenement is in een gemoedelijke en gezellige sfeer verlopen. Een mooi feest voor iedereen", zegt een woordvoerster van burgemeester Hein van der Loo.

Van der Loo en wethouder Economie en Sport Maaike Veeningen verwelkomden de spelers en staf. De spelers kwamen vervolgens een voor een het podium op. Zanger René Schuurmans zong het lied Laat de zon in je hart, dat de Almeerders veel zingen. De supporters staken fakkels af en scandeerden onder meer 'wij zijn Almere' en 'we are going up'.

Maatregelen tegen hitte

Verdediger Thomas Poll noemde de huldiging "geweldig" en "beter dan verwacht". "Ik wist dat het druk zou worden, maar als je dan op zo'n podium staat: dat is echt onbeschrijfelijk. Het doet heel veel met me om al die mensen uit de stad te zien en mijn familie was er ook." Ook trainer Alex Pastoor was onder de indruk. "Overweldigend", zei hij na afloop. "Dat je kunt zien wat het allemaal met iedereen doet." Pastoor gaf toe dat hij liever langs de lijn staat dan op een podium. "Maar dit is voor een geweldig goed doel."

Op het terrein waren maatregelen genomen vanwege de warmte. Zo waren gratis flesjes water beschikbaar en stonden er partytenten waar mensen even de schaduw konden opzoeken op het verder zonovergoten terrein. Bij de EHBO-post werden meerdere mensen behandeld. Volgens de gemeente heeft het hitteprotocol goed gewerkt.

Oud-burgemeester Jorritsma

Onder de supporters was ook Eerste Kamerlid en oud-burgemeester van Almere, Annemarie Jorritsma. Ze is groot fan van Almere City FC en vindt het "helemaal top" dat ze zijn gepromoveerd. "We zagen het aankomen en dachten al voor de wedstrijd: dit laten ze echt niet meer gebeuren."

Ook Maarten Muijs en zijn dochter Raina (11) kwamen naar de huldiging. Ze hebben samen een seizoenskaart en vinden het "super" dat hun club door is naar de Eredivisie. Maarten volgt de club al vanaf het begin. "Eindelijk is het nu zover, deze historische gebeurtenis willen we meemaken."

Jongste profclub

De jongste profclub van Nederland won zondag in de finale van de play-offs van FC Emmen en wist daardoor voor het eerst in zijn bestaan te promoveren naar de Eredivisie.

Meer uit Binnenland

Artsen boos over deepfakes waarin zij zogenaamd tips geven

AMSTERDAM (ANP) - Neuropsycholoog Erik Scherder van de Vrije Universiteit in Amsterdam gaat aangifte doen van deepfakevideo's waarin hij het gebruik van bepaalde medicijnen zou aanraden. Dat laat de hoogleraar donderdag weten aan het ANP. Scherder reageert op een uitzending van Pointer Checkt over dit onderwerp, die zondag op YouTube verschijnt.

52 minuten geleden
Postume oeuvreprijs voor Derk Sauer bij uitreiking Mercurs

HILVERSUM (ANP) - Journalist en media-ondernemer Derk Sauer heeft donderdagavond postuum de oeuvreprijs Mercur d'Or/LOF-Prijs voor Magazines gekregen bij de uitreiking van de Mercurs, de vakprijzen in de magazinebranche. De uitreiking vond plaats in Studio21 in Hilversum.

53 minuten geleden
Ook mentale gezondheid mbo-studenten iets beter

DEN HAAG (ANP) - Het gaat iets beter met de mentale gezondheid van mbo-studenten, staat in een rapport over de (mentale) gezondheid en het middelengebruik van studenten in het middelbaar beroepsonderwijs van het Trimbos-instituut en de MBO Raad. Donderdag publiceerden onderzoekers ook al zo'n monitor over studenten in het hbo en wo. Volgens de onderzoekers is aandacht nodig voor mentale veerkracht, gezonde gewoonten en sociale steun.

6 uur geleden
Van Weel ziet hoop punten in plan waar Kyiv niet achter kan staan

BRUSSEL (ANP) - In het gelekte Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne staan "een hoop punten" die voor president Volodymyr Zelensky "ontzettend moeilijk te accepteren" zijn, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) donderdag na overleg met zijn EU-collega's. Zij hebben ook met de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken gesproken.

6 uur geleden
Aantal schademeldingen aardbeving Zeerijp loopt op tot boven 3000

ZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is donderdag opgelopen naar 3004, meldt de organisatie. Daarmee is het aantal met bijna vijfhonderd toegenomen sinds woensdag, toen er 2517 meldingen waren.

6 uur geleden
Zuid-Holland wijst gebied in Lansingerland aan voor windturbines

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft in de gemeente Lansingerland een gebied aangewezen waar windturbines kunnen komen. Het gaat om de locatie Kruisweg-Oost langs de A12. Dat gebied krijgt van de provincie de voorkeur boven Bleizo-West, een braakliggend terrein iets verderop langs de snelweg waar Lansingerland en buurgemeente Zoetermeer graag 4000 tot 6000 woningen willen bouwen.

6 uur geleden
Ook vogelgriep in Zeeland vastgesteld

DEN HAAG (ANP) - In Zeeland is vogelgriep vastgesteld bij een hobbypluimveehouder, meldt het ministerie van Landbouw donderdag. In Terhole (gemeente Hulst) worden 87 vogels gedood om verdere verspreiding van het virus te voorkomen.

6 uur geleden