Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zo'n 4000 fans vieren feest bij huldiging Almere City FC

Zo'n 4000 fans vieren feest bij huldiging Almere City FC

ALMERE (ANP) - In het bijzijn van duizenden fans heeft Almere City FC gevierd dat de club is gepromoveerd naar de Eredivisie. Op evenemententerrein de Esplanade in het centrum van Almere werden de spelers en staf tijdens een huldiging in de brandende zon toegejuicht en -gezongen.

Volgens de gemeente waren er naar schatting rond de 4500 mensen binnen de hekken en volgden nog eens zo'n duizend het feest erbuiten. "Het evenement is in een gemoedelijke en gezellige sfeer verlopen. Een mooi feest voor iedereen", zegt een woordvoerster van burgemeester Hein van der Loo.

Van der Loo en wethouder Economie en Sport Maaike Veeningen verwelkomden de spelers en staf. De spelers kwamen vervolgens een voor een het podium op. Zanger René Schuurmans zong het lied Laat de zon in je hart, dat de Almeerders veel zingen. De supporters staken fakkels af en scandeerden onder meer 'wij zijn Almere' en 'we are going up'.

Maatregelen tegen hitte

Verdediger Thomas Poll noemde de huldiging "geweldig" en "beter dan verwacht". "Ik wist dat het druk zou worden, maar als je dan op zo'n podium staat: dat is echt onbeschrijfelijk. Het doet heel veel met me om al die mensen uit de stad te zien en mijn familie was er ook." Ook trainer Alex Pastoor was onder de indruk. "Overweldigend", zei hij na afloop. "Dat je kunt zien wat het allemaal met iedereen doet." Pastoor gaf toe dat hij liever langs de lijn staat dan op een podium. "Maar dit is voor een geweldig goed doel."

Op het terrein waren maatregelen genomen vanwege de warmte. Zo waren gratis flesjes water beschikbaar en stonden er partytenten waar mensen even de schaduw konden opzoeken op het verder zonovergoten terrein. Bij de EHBO-post werden meerdere mensen behandeld. Volgens de gemeente heeft het hitteprotocol goed gewerkt.

Oud-burgemeester Jorritsma

Onder de supporters was ook Eerste Kamerlid en oud-burgemeester van Almere, Annemarie Jorritsma. Ze is groot fan van Almere City FC en vindt het "helemaal top" dat ze zijn gepromoveerd. "We zagen het aankomen en dachten al voor de wedstrijd: dit laten ze echt niet meer gebeuren."

Ook Maarten Muijs en zijn dochter Raina (11) kwamen naar de huldiging. Ze hebben samen een seizoenskaart en vinden het "super" dat hun club door is naar de Eredivisie. Maarten volgt de club al vanaf het begin. "Eindelijk is het nu zover, deze historische gebeurtenis willen we meemaken."

Jongste profclub

De jongste profclub van Nederland won zondag in de finale van de play-offs van FC Emmen en wist daardoor voor het eerst in zijn bestaan te promoveren naar de Eredivisie.

Meer uit Binnenland

Nederlandse landbouwexport stijgt met ruim 8 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.

43 minuten geleden
Omwonenden Utrecht nog niet terug naar huis

UTRECHT (ANP) - Omwonenden die vanwege de explosie en brand in het centrum van Utrecht hun huis hebben moeten verlaten, kunnen in de nacht van donderdag op vrijdag niet terugkeren. Veel van hen zijn opgevangen in hotel Karel V, anderen hebben ervoor gekozen de nacht bij vrienden of familie door te brengen.

1 uur geleden
Aanrijding ziekenhuis Heerlen was ongeval, bestuurder overleden

HEERLEN (ANP) - De bestuurder die donderdagavond tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen is gereden, is aan zijn verwondingen overleden. De politie meldt na onderzoek dat het ging om een noodlottig ongeval.

3 uur geleden
Getroffen ondernemers Utrecht bedanken voor steunbetuigingen

UTRECHT (ANP) - Verschillende ondernemers die getroffen zijn door de explosie in de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht donderdagmiddag, laten op social media van zich horen. Door de kracht van de ontploffing zijn bij veel panden in de omgeving van de steeg ruiten uit de sponning en pannen van het dak geblazen. De schade is groot.

4 uur geleden
Dijksma: huisdieren ophalen als het veilig kan

UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma begrijpt dat er onder de getroffen omwonenden van de explosie in Utrecht veel zorgen zijn over hun huisdieren. De gemeente probeert in kaart te brengen waar dieren thuis waren op het moment van de explosie, laat ze weten tijdens een persmoment.

4 uur geleden
Personenauto rijdt tegen ziekenhuis Heerlen, bestuurder gewond

HEERLEN (ANP) - Een personenauto is donderdagavond rond 20.30 uur tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen gereden. De bestuurder is daarbij gewond geraakt en wordt nu in het ziekenhuis behandeld. De politie onderzoekt wat er aan de aanrijding voorafging. Over andere gewonden meldt de politie vooralsnog niets.

5 uur geleden
Gaslek in buurt explosie Utrecht, onduidelijk of dat oorzaak was

UTRECHT (ANP) - Donderdagmiddag is er een gaslek geweest in de omgeving van de Visscherssteeg in Utrecht, waar die middag een explosie was. Dat zei burgemeester Sharon Dijksma in een korte toelichting op de gebeurtenissen in de binnenstad. Onduidelijk is of de gaslekkage de oorzaak was van de explosie. "Er is gas geroken", zei ze. "Maar je weet niet waardoor de explosie plaatsvindt."

5 uur geleden