Zo'n 4000 fans vieren feest bij huldiging Almere City FC
ALMERE (ANP) - In het bijzijn van duizenden fans heeft Almere City FC gevierd dat de club is gepromoveerd naar de Eredivisie. Op evenemententerrein de Esplanade in het centrum van Almere werden de spelers en staf tijdens een huldiging in de brandende zon toegejuicht en -gezongen.
Volgens de gemeente waren er naar schatting rond de 4500 mensen binnen de hekken en volgden nog eens zo'n duizend het feest erbuiten. "Het evenement is in een gemoedelijke en gezellige sfeer verlopen. Een mooi feest voor iedereen", zegt een woordvoerster van burgemeester Hein van der Loo.
Van der Loo en wethouder Economie en Sport Maaike Veeningen verwelkomden de spelers en staf. De spelers kwamen vervolgens een voor een het podium op. Zanger René Schuurmans zong het lied Laat de zon in je hart, dat de Almeerders veel zingen. De supporters staken fakkels af en scandeerden onder meer 'wij zijn Almere' en 'we are going up'.
Maatregelen tegen hitte
Verdediger Thomas Poll noemde de huldiging "geweldig" en "beter dan verwacht". "Ik wist dat het druk zou worden, maar als je dan op zo'n podium staat: dat is echt onbeschrijfelijk. Het doet heel veel met me om al die mensen uit de stad te zien en mijn familie was er ook." Ook trainer Alex Pastoor was onder de indruk. "Overweldigend", zei hij na afloop. "Dat je kunt zien wat het allemaal met iedereen doet." Pastoor gaf toe dat hij liever langs de lijn staat dan op een podium. "Maar dit is voor een geweldig goed doel."
Op het terrein waren maatregelen genomen vanwege de warmte. Zo waren gratis flesjes water beschikbaar en stonden er partytenten waar mensen even de schaduw konden opzoeken op het verder zonovergoten terrein. Bij de EHBO-post werden meerdere mensen behandeld. Volgens de gemeente heeft het hitteprotocol goed gewerkt.
Oud-burgemeester Jorritsma
Onder de supporters was ook Eerste Kamerlid en oud-burgemeester van Almere, Annemarie Jorritsma. Ze is groot fan van Almere City FC en vindt het "helemaal top" dat ze zijn gepromoveerd. "We zagen het aankomen en dachten al voor de wedstrijd: dit laten ze echt niet meer gebeuren."
Ook Maarten Muijs en zijn dochter Raina (11) kwamen naar de huldiging. Ze hebben samen een seizoenskaart en vinden het "super" dat hun club door is naar de Eredivisie. Maarten volgt de club al vanaf het begin. "Eindelijk is het nu zover, deze historische gebeurtenis willen we meemaken."
Jongste profclub
De jongste profclub van Nederland won zondag in de finale van de play-offs van FC Emmen en wist daardoor voor het eerst in zijn bestaan te promoveren naar de Eredivisie.
Meer uit Binnenland
SCHOONHOVEN (ANP) - De politie heeft tot dusver ongeveer tien tips ontvangen in het onderzoek naar het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker in Schoonhoven. Dat meldt een politiewoordvoerster zondag desgevraagd. Ze ging niet in op de inhoud van de tips.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tussen de twee- en driehonderd mensen demonstreren zondagmiddag op de Dam in Amsterdam tegen de oorlog in Iran. Het land wordt sinds eind vorige maand aangevallen door Israël en de Verenigde Staten. De protestactie is georganiseerd door de Internationale Stichting voor Iraanse Vrouwen. De demonstranten zijn aanhangers van Maryam Rajavi, de voorzitster van de Nationale Raad van het Iraanse verzet.
3 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Een groep van zeker honderd personen met fakkels heeft zondag op de snelweg A4 kort de spelersbus van Ajax tegengehouden. Dat gebeurde ter hoogte van Hoofddorp. De groep liep daarna de weg over naar de middenberm. Het overige verkeer werd hierdoor gehinderd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De landmacht gaat drone- en counterdrone-eenheden toevoegen aan alle gevechtseenheden. Vanaf april moeten daarvoor 1000 tot 1200 mensen worden aangenomen, zei Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim in het televisieprogramma WNL Op Zondag.
7 uur geledenKLUNDERT (ANP) - De politie heeft vrijdag 3223 kilo cocaïne in beslag genomen, meldt het Openbaar Ministerie zondag. Ook zijn acht personen aangehouden. Zij zitten vast. Een deel van de drugs werd bij Papendrecht aangetroffen in een bestelbus. De meerderheid van de verdovende middelen zat verstopt in een perscontainer op een vrachtwagentrailer.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
1 dag geleden