Zo'n 12.000 toeschouwers bij WK-duel, oranjekleurige tribunes
DUNEDIN (ANP) - Er waren 11.991 toeschouwers in het stadion Forsyth Barr in Dunedin waar Oranje zondag Portugal trof. Het overdekte stadion met 26.000 plekken zat voor ruim een derde vol. De tribunes kleurden in het regenachtige Dunedin wel deels oranje, er waren enkele tientallen fans met Portugese vlaggen te zien. Nederlanders kwamen vanuit grote delen van Nieuw-Zeeland naar het stadion.
Volgens de KNVB waren er 728 kaartjes verkocht aan mensen met de Nederlandse nationaliteit. Hoeveel van de 150.000 Nieuw-Zeelanders met een Nederlandse link naar het stadion waren gekomen, is niet duidelijk. Eerder op de dag kwamen enkele honderden Nederlanders naar een door de ambassade en KNVB georganiseerd fanfestival, dat vanwege de aanhoudende regen in het stadhuis van Dunedin werd gehouden.
Verschillende Nederlandse fans lieten aan het ANP weten dat zij vanuit steden als Christchurch, Queenstown en Invercargill op het Zuidereiland van Nieuw-Zeeland naar Dunedin waren gereden om de wedstrijd tegen Portugal te bekijken. Jan Dirk van der Zee, directeur vrouwenvoetbal bij de KNVB, zei eerder te hopen bij de wedstrijden van Nederland een "oranje plukje" in de stadions te zien.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Verdediger Eric García van FC Barcelona heeft zijn neus gebroken in de uitwedstrijd tegen Club Brugge (3-3) in de Champions League. De Spanjaard krijgt volgens zijn club een gezichtsmasker aangemeten waarmee hij zich kan voorbereiden op het competitieduel van zondag met Celta de Vigo.
15 minuten geledenMADRID (ANP/Belga) - Middenvelder Aurélien Tchouaméni ontbreekt in de selectie van bondscoach Didier Deschamps voor de WK-kwalificatiewedstrijden van Frankrijk tegen Oekraïne en Azerbeidzjan. De voetballer van Real Madrid heeft in de wedstrijd tegen Liverpool in de Champions League een blessure aan zijn linkerdijbeen opgelopen. Ook Ousmane Dembélé en Désiré Doué van Paris Saint-Germain zijn niet beschikbaar.
33 minuten geledenBRUGGE (ANP/Belga) - Barcelona-coach Hansi Flick past zijn speelwijze niet aan, ondanks de drie tegentreffers bij Club Brugge woensdag. De wedstrijd in de Champions League eindigde in 3-3, met veel kansen voor beide ploegen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen zocht niet naar excuses na de nederlaag van Ajax tegen Galatasaray in de Champions League (0-3). "Het is gewoon niet goed genoeg", stelde de aanvoerder. "Het is soms een kwartiertje goed of een halfuur. Maar we slagen er maar niet in een hele wedstrijd te domineren. En we hebben dit seizoen niet alleen maar tegen Real Madrid gevoetbald."
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga denkt dat de directie en spelers van Ajax nog steeds achter hem staan. "Ik voel nog steeds vertrouwen", zei hij na de nederlaag tegen Galatasaray (0-3) in de Champions League. "Ik blijf strijdbaar en ik zal nooit zelf vertrekken. Ik ben een jongen van de club. Ik zal altijd blijven strijden voor Ajax."
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De fanatieke supporters van Ajax hebben geen vertrouwen meer in John Heitinga en dringen aan op het vertrek van de hoofdtrainer. "Wij roepen Alex Kroes en de andere technische beleidsbepalers op om nu direct met een oplossing te komen en actie te ondernemen", schrijft de AFCA Supportersclub in een statement vlak na de thuisnederlaag tegen Galatasaray (0-3) in de Champions League. "Dit is niet langer houdbaar. Het sportieve verval moet nu echt een halt worden toegeroepen."
16 uur geledenBRUGGE (ANP) - FC Barcelona heeft in een spectaculaire wedstrijd bij Club Brugge voor de tweede keer puntenverlies geleden in de Champions League. De ploeg van Oranje-international Frenkie de Jong bleef in het Jan Breydelstadion steken op 3-3. Oud-Ajacied Carlos Forbs speelde met twee doelpunten en een assist een hoofdrol bij de thuisploeg.
16 uur geleden