Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zo'n 1,16 miljoen mensen kregen vorige week boosterprik

Zo'n 1,16 miljoen mensen kregen vorige week boosterprik

BILTHOVEN (ANP) - Het tempo van de boostervaccinaties tegen het coronavirus gaat verder omhoog. Ongeveer 1,16 miljoen volwassenen kregen vorige week een oppepprik. Dat is bijna evenveel als in de twee voorgaande weken bij elkaar.

In totaal hebben nu bijna 3 miljoen mensen een boosterprik gekregen. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) deelt nog geen overzicht van de deelname per leeftijdsgroep. De GGD'en zijn goed voor bijna 2,4 miljoen boosterprikken, ongeveer 1 miljoen meer dan vorige week. Aanvankelijk waren dit mobiele ouderen en mensen die in bijvoorbeeld verpleeghuizen werken, maar inmiddels worden ook veertigers en vijftigers gevaccineerd.

Daarnaast hebben bijna 625.000 mensen een oppepprik gekregen in een instelling of ziekenhuis, zo'n 140.000 meer dan vorige week. Bij de instellingen gaat het bijvoorbeeld om verpleeghuisbewoners of mensen met het syndroom van Down. Ziekenhuizen vaccineren hun eigen artsen en verpleegkundigen, huisartsen en ambulancepersoneel.

Aanvullende vaccinatie

Ook hebben zo'n 130.000 mensen een aanvullende vaccinatie gekregen. Deze mensen hebben een ernstige afweerstoornis waardoor ze na de eerste twee prikken misschien niet genoeg bescherming tegen het coronavirus hebben opgebouwd.

Als de boosterprikken en de aanvullende prikken bij elkaar worden opgeteld, hebben 3,12 miljoen mensen een extra prik ontvangen. Dat komt neer op ongeveer 20 procent van alle volwassenen.

Ongeveer 11,9 miljoen volwassenen in Nederland zijn volledig gevaccineerd na de eerste en tweede prikken. Ongeveer 8,8 miljoen mensen wachten dus nog op hun boosterprik. Het kabinet wil dat zij voor eind januari, dus in de komende vijf weken, de kans hebben gehad een oppepprik te halen. Mensen die in de afgelopen drie maanden corona hebben gehad, moeten nog even wachten. Om het doel te kunnen halen, moet het boostertempo worden opgevoerd naar 1,5 miljoen tot 1,8 miljoen prikken per week.

Animo

De animo voor de eerste en tweede prik is vrijwel weg. In de afgelopen week lieten ongeveer 8500 mensen zich voor het eerst vaccineren. Dat is het laagste aantal ooit. De overheid hoopt met het nieuwe Novavax-vaccin twijfelaars over de streep te trekken om zich alsnog te laten vaccineren. De eerste leveringen komen op zijn vroegst eind februari of begin maart.

Ruim 84 procent van alle Nederlanders van 12 jaar en ouder is volledig gevaccineerd.

Meer uit Gezond

VS willen meer informatie van Rusland na zorgen over pest

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben Rusland aangespoord meer informatie te delen na de onrust over de dood van een laboratoriummedewerkster. Zij werkte in een instituut waar besmettelijke ziektes werden bestudeerd en over haar doodsoorzaak bestaat onduidelijkheid. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zei in IJsland dat zijn land alle ontwikkelingen nauwlettend volgt.

2 dagen geleden
België wil 'alcoholpoort' invoeren bij evenementen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De federale regering van België gaat een pilot uitvoeren met een 'alcoholpoort' bij een openbare parkeerplaats. Als dat proefproject slaagt, wil ze die alcoholpoorten invoeren bij een aantal openbare parkeerplaatsen en bij openbare evenementen. Doel is te voorkomen dat bestuurders met te veel alcohol de weg opgaan.

2 dagen geleden
Hermans vraagt Europese Commissie tabaksmarkt te 'bevriezen'

DEN HAAG (ANP) - Voorkom dat nieuwe producten met nicotine of stoffen die daarop lijken op de Europese markt komen. Die oproep voor een 'market freeze' doet minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, VVD) samen met zeven andere EU-lidstaten aan de Europese Commissie. "Zo voorkomen we dat jongeren verslaafd raken aan de vapes van de toekomst", schrijft ze in een brief aan de Tweede Kamer.

2 dagen geleden
Meer dan 4000 eboladoden in Democratische Republiek Congo

KINSHASA (ANP/RTR) - In de Democratische Republiek Congo zijn volgens overheidscijfers meer dan 4000 doden gevallen door het ebolavirus. Het aantal ebolabesmettingen staat op zo'n 8300. De ebola-uitbraak is de grootste en dodelijkste in de geschiedenis van het land.

6 dagen geleden
Met ebola besmette AzG-medewerker naar Nederland voor behandeling

AMSTERDAM (ANP) - Een met ebola besmette medewerker van Artsen zonder Grenzen (AzG) krijgt een behandeling in Nederland. Dat maakte de medische hulporganisatie bekend. De medewerker, van wie de identiteit niet bekend wordt gemaakt, raakte besmet tijdens een uitzending in de Democratische Republiek Congo.

1 week geleden
Waterschappen waarschuwen voor gebruik vlooienmiddelen bij dieren

DEN HAAG (ANP) - In aanloop naar Dierendag hebben waterschappen dierenbezitters opgeroepen verstandig om te gaan met het gebruik van middelen tegen vlooien en andere parasieten. In sommige middelen zitten stoffen die de waterkwaliteit aantasten. "We zijn echt niet tegen de bescherming van huisdieren tegen vlooien en teken, want dat is ook belangrijk. Maar we roepen wel op om dit op zo'n manier te doen dat het water ook wordt beschermd", zegt bestuurslid Sander Mager van de Unie van Waterschappen.

1 week geleden
Zorgorganisaties en artsen willen PFAS-vrije toekomst

AMSTERDAM (ANP) - Namens stichting Tegengif roepen artsen en zorgorganisaties de regering op om zich in te zetten voor een PFAS-vrije toekomst. In een woensdag verschenen brief schrijven ze over de noodzaak van een PFAS-lozingsverbod en een Europees PFAS-verbod in het belang van de volksgezondheid. Ook willen ze dat de medische sector stopt met het gebruik van hulpmiddelen met PFAS.

1 week geleden