Zomertijd gaat in, klok moet uur vooruit
DEN HAAG (ANP) - De klok moet een uur vooruit worden gezet, want in de nacht van zaterdag op zondag gaat de zomertijd weer in. Om 02.00 uur gaat de klok een uur vooruit naar 03.00 uur.
De zomertijd is ooit bedacht zodat mensen meer gebruik kunnen maken van daglicht en bijvoorbeeld op elektrische verlichting kunnen besparen. Door het verzetten van de klok is het 's ochtends langer donker en 's avonds langer licht.
Tegenstanders van de zomertijd betwijfelen hoeveel energie de aanpassing bespaart. Ook zeggen veel mensen fysiek last te krijgen van de verschuiving, omdat die de biologische klok verstoort.
Meer uit Binnenland
WIERDEN (ANP) - Een 29-jarige vrouw die maandag is aangehouden op verdenking van onder meer poging tot moord op drie cliënten bij een zorginstelling in het Overijsselse Wierden, blijft twee weken langer vastzitten. Dat heeft de rechter-commissaris donderdagmiddag besloten. De vrouw werkte bij de zorglocatie en wordt ervan verdacht insuline te hebben toegediend aan cliënten die dat niet nodig hadden. Daardoor zouden de bloedsuikerwaarden bij deze bewoners zijn gedaald naar levensgevaarlijke waarden.
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Drie leden van Het Nationale Ballet hebben een Franse staatsonderscheiding gekregen. Ted Brandsen, Olga Smirnova en Alexei Ratmansky zijn benoemd tot Chevalier de l'ordre des Arts et des Lettres (Ridder in de Orde van Kunst en Letteren), meldt Het Nationale Ballet.
32 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij Stadsherstel in Amsterdam is 250.000 euro opgehaald voor het herstel van de Vondelkerk. Het monumentale gebouw van architect Pierre Cuypers ging in de nieuwjaarsnacht in vlammen op. De oorzaak is nog niet vastgesteld.
34 minuten geledenDE BILT (ANP) - Omdat het door ijzel plaatselijk glad kan worden, heeft het KNMI vanaf het einde van de donderdagavond code geel uitgeroepen voor de provincies Noord-Holland, Flevoland, Gelderland en Overijssel. Dat duurt tot in de zeer vroege vrijdagochtend.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Een van de drie verdachten die terechtstaan voor een explosie bij een woning in het Brabantse Nieuwkuijk, ontkent alle betrokkenheid. De vermeende opdrachtgever Othman H. (32) uit Den Bosch verklaarde donderdag in de rechtbank in Den Bosch niets met de explosie te maken te hebben.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Door intensiever toezicht van overheden lijken drugscriminelen aan risicospreiding te doen, concludeert de douane donderdag bij de presentatie van de jaarcijfers op Schiphol. Zo proberen zij drugs via verschillende havens vanuit landen in Zuid-Amerika Europa binnen te krijgen en worden de verdovende middelen ook op verschillende manieren verstopt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Smartwatches kunnen helpen bij het opsporen van hartritmestoornissen. Dit wijst onderzoek van het Amsterdam UMC onder 437 patiënten uit, in samenwerking met Cardiologie Centra Nederland. Bij degenen die een smartwatch droegen, werden vier keer vaker hartritmestoornissen ontdekt dan bij mensen die het slimme horloge niet droegen.
3 uur geleden