Zomertijd eindigt met nazomers weer
HOUTEN (ANP) - Zondag gaat de wintertijd weer van start. Volgens Weeronline is het tijdens de laatste dagen van de zomertijd nog echt nazomerweer en is de temperatuur bijzonder hoog. Vanaf volgende week wordt het geleidelijk minder warm.
Woensdag wordt het 17 tot 20 graden en donderdag stijgt het kwik naar 18 tot 22 graden, terwijl temperaturen van 13 of 14 graden eind oktober gebruikelijk zijn. Vrijdag is het nog een stukje warmer en wordt het bijna overal een warme dag. In het noorden wordt het 20 graden, in het zuiden kan het 24 graden worden.
Bij het ingaan van de wintertijd is het nog allerminst winterweer. Volgens het weerbureau is het tijdens het verzetten van de klok in de nacht zeer zacht, met 12 tot 14 graden. Zondag, op de eerste dag van de wintertijd, zijn er wolkenvelden maar schijnt zo nu en dan de zon. Het blijft droog en het wordt 18 graden in het noorden en 22 graden in het zuiden. In het midden van het land is het een graad of 20.
Meer uit Binnenland
WINTERSWIJK (ANP) - In het Gelderse Winterswijk is de natuurijsbaan van de Winterswijkse IJsvereniging op vrijdagochtend om 07.30 uur geopend voor schaatsliefhebbers. Daarmee is het de eerste natuurijsbaan die dit seizoen opent. Op de 400-meterbaan lag bij de opening ongeveer 2,5 millimeter ijs.
12 minuten geledenHOUTEN (ANP) - In het zuiden van Nederland daalde de temperatuur in de nacht van donderdag op vrijdag tot onder nul, en daarmee is het de eerste lokale vorstdag van het najaar. Dat gebeurde volgens Weeronline op plekken in Brabant, Limburg en delen van Zeeland. De eerste vorst is later dan gebruikelijk: tussen 1996 en 2025 vond de eerste lokale vorstdag plaats rond 25 oktober.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Na vier dagen staking gaan de Curaçaose huisartsen vrijdag weer aan de slag. Daartoe heeft de Curaçaose Huisartsen Vereniging (CNHV) haar leden donderdag opgeroepen, nadat de overheid een kort geding had aangespannen. Apothekers die zich solidair hadden verklaard en de deuren hadden gesloten, gaan vrijdag onder druk ook weer aan de slag.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het KLM-toestel dat na een bommelding is geland in de Roemeense hoofdstad Boekarest is in de nacht van donderdag op vrijdag niet vertrokken naar Tel Aviv. Dat zei een woordvoerder van KLM desgevraagd.
6 uur geledenGROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het aquaduct Mid-Fryslân bij Grou is sinds donderdagavond in beide richtingen afgesloten voor al het verkeer. Dat maakte Rijkswaterstaat bekend.
8 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - Nog twee vluchten zijn donderdag doelwit geweest van een bommelding, waaronder een KLM-vlucht richting Tel Aviv. Dat meldt de Roemeense veiligheidsdienst en wordt desgevraagd door KLM bevestigd aan het ANP. Het toestel maakte een geplande tussenstop in Boekarest, nadat het was vertrokken van Schiphol.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het zijn moeilijke tijden om op klimaatgebied iets voor elkaar te krijgen, zeggen klimaatwetenschappers van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) enkele dagen voor de VN-klimaattop in Antalya, COP31. "Na het Klimaatakkoord van Parijs was er heel veel enthousiasme. Nu is er veel geopolitieke tegenwind en is het lastiger om vooruitgang te boeken", zegt onderzoeker Detlef van Vuuren. Zijn collega Michel den Elzen concludeert dat het "magere jaren" zijn.
14 uur geleden