Zomercarnaval in Rotterdam kan weer als vanouds
ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam is de komende dagen het toneel van het traditionele Zomercarnaval. Vanaf dinsdag zijn er meerdere muzikale activiteiten en zaterdag wordt in het centrum de 35e editie van de Straatparade gehouden. Het feest van muziek, dans en zang trekt jaarlijks honderdduizenden mensen.
De afgelopen jaren was er een aangepaste versie vanwege corona, maar nu kan het evenement weer als vanouds en groots zijn. De Zomercarnaval Straatparade is een lange stoet van ongeveer 2,5 kilometer, die met versierde wagens, dansers en danseressen de stad doorgaat. Voor corona deden zeker 25 groepen mee met in totaal ruim 2000 mensen met meer dan ruim 25 nationaliteiten.
Waar voorheen alleen een koningin van het carnaval werd gekozen wordt ze voortaan vergezeld van een koning. De onlangs gekozen Queen (Ana Tromp) en King (Kevin Gumbs) Zomercarnaval zullen die titel een jaar dragen. Ze zullen prominent aanwezig zijn tijdens de Straatparade en zullen daarna voor een jaar samen als ambassadeurs optreden van het Zomercarnaval.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het onderzoek naar "de oorzaak en reikwijdte" van de ransomware-aanval bij softwareleverancier ChipSoft is "in volle gang". Dat meldt een woordvoerder van het bedrijf. Het staat daarbij in nauw contact met zorgorganisaties die gebruikmaken van de software.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Beveiligers van de woning van prinses Beatrix, kasteel Drakensteyn in het Utrechtse dorp Lage Vuursche, hebben afgelopen november drones bij het terrein gezien. De Koninklijke Marechaussee zag ook onbemande toestellen bij een goudkluis van De Nederlandsche Bank in Huis ter Heide, enkele kilometers verderop. Een woordvoerder van de marechaussee bevestigt dat na berichtgeving van het AD.
11 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het dossier in de strafzaak tegen voormalig advocaat Inez Weski bevat geen enkel belastend bericht dat de aanklacht tegen haar kan ondersteunen. Het Openbaar Ministerie baseert zich op "een vergaring van aannames", die niet getoetst of geobjectiveerd zijn.
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal minderjarige drugsuithalers is de afgelopen jaren sterk gestegen. Waar in 2020 nog 1 procent van de aangehouden uithalers minderjarig was, lag dat aandeel vorig jaar op ruim 22 procent. Dat meldt het CBS op basis van onderzoek van de Zeehavenpolitie.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De hoofdrijbaan van de A16 bij Rotterdam is ook in noordelijke richting weer open voor verkeer. Eerder in de nacht vonden op dat deel van de weg nog herstelwerkzaamheden plaats, nadat donderdagmiddag een vrachtwagen vlam had gevat.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De huurprijzen op de vrije markt zijn in de eerste drie maanden van dit jaar harder gestegen dan de prijzen voor koopwoningen. Dat stellen woningplatforms Huurwoningen.nl en Pararius na een analyse.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in Den Haag. De branden werden allemaal gesticht in hetzelfde gebied in het zuidwesten van de stad.
15 uur geleden