Zomercarnaval in Rotterdam kan weer als vanouds
ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam is de komende dagen het toneel van het traditionele Zomercarnaval. Vanaf dinsdag zijn er meerdere muzikale activiteiten en zaterdag wordt in het centrum de 35e editie van de Straatparade gehouden. Het feest van muziek, dans en zang trekt jaarlijks honderdduizenden mensen.
De afgelopen jaren was er een aangepaste versie vanwege corona, maar nu kan het evenement weer als vanouds en groots zijn. De Zomercarnaval Straatparade is een lange stoet van ongeveer 2,5 kilometer, die met versierde wagens, dansers en danseressen de stad doorgaat. Voor corona deden zeker 25 groepen mee met in totaal ruim 2000 mensen met meer dan ruim 25 nationaliteiten.
Waar voorheen alleen een koningin van het carnaval werd gekozen wordt ze voortaan vergezeld van een koning. De onlangs gekozen Queen (Ana Tromp) en King (Kevin Gumbs) Zomercarnaval zullen die titel een jaar dragen. Ze zullen prominent aanwezig zijn tijdens de Straatparade en zullen daarna voor een jaar samen als ambassadeurs optreden van het Zomercarnaval.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Er was afgelopen jaar meer geweld tegen agenten en het gebruikte geweld was heftiger, concludeert de politie na de publicatie van cijfers over het afgelopen jaar. De politie telde vorig jaar 12.896 geweldsincidenten tegen politiemensen. In 2024 waren dat er 12.543.
13 minuten geledenKESSEL (ANP) - De natuurbrand die donderdagochtend uitbrak aan de Venneweg in het Noord-Limburgse Kessel is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord in de nacht van donderdag op vrijdag. De brandweer is nog wel enige tijd bezig met nablussen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.
5 uur geledenGORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.
7 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.
7 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.
7 uur geleden