Zoektocht naar Wilders-info verder vertraagd
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Justitie en Veiligheid heeft langer de tijd nodig voor zijn zoektocht naar informatie over de vervolging van Geert Wilders die misschien over het hoofd is gezien. Daardoor komt de uitkomst te laat voor de hervatting van de rechtszaak tegen de PVV-leider volgende week. En te laat voor de rechter, die hooguit tot medio december wilde wachten.
Minister Ferd Grapperhaus zei eerder dat hij ernaar streefde het onderzoek nog voor Kerstmis af te ronden. Maar de onderzoekers bleken zich over meer documenten te moeten buigen dan ze verwachtten. De minister houdt er rekening mee dat hij pas begin februari verslag kan uitbrengen, schrijft hij aan de Tweede Kamer.
Wilders ziet in de vertraging "smerige politiek van Grapperhaus. De minister wil dus eerst een veroordeling en daarna pas open kaart spelen over beïnvloeding". Het proces kan pas doorgaan wanneer de onderzoeksresultaten er zijn, twittert hij. "Anders beschouw ik het uitstel van de minister als een oorlogsverklaring."
Zaak weer opgepakt
Wilders denkt dat toenmalig justitieminister Ivo Opstelten er bij het OM op heeft aangedrongen hem te vervolgen en dat is niet toegestaan. De documenten die hij boven water heeft gehaald om dat te bewijzen, hebben ook andere partijen in de Kamer aan het twijfelen gebracht. Zowel Grapperhaus als het OM houdt vol dat van bemoeienis geen sprake was, maar de minister laat voor alle zekerheid nagaan of er niets aan zijn aandacht is ontsnapt.
Het gerechtshof schortte de rechtszaak over Wilders' uitspraken over 'minder Marokkanen' op in afwachting van het onderzoek, maar pakt de draad maandag weer op. De rechtbank in Utrecht gaf het ministerie begin november opdracht het onderzoek binnen zes weken op te leveren.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver is "totaal niet onder de indruk" van de beleidsaanpassingen die het minderheidskabinet in de begroting voor volgend jaar wil doorvoeren. Volgens gelekte stukken worden de voorgenomen bezuinigingen op de sociale zekerheid grotendeels geschrapt of uitgesteld, maar daar neemt de grootste oppositiepartij geen genoegen mee.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het minderheidskabinet heeft de miljardenbezuinigingen op de sociale zekerheid grotendeels uit de boeken gehaald. De korting op uitkeringen is van de baan, net als de snellere stijging van de AOW-leeftijd. Enkele andere ingrepen, waaronder de halvering van de WW-duur, worden met een jaar uitgesteld. Dat bevestigen Haagse bronnen na een bericht van RTL Nieuws.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - JA21-leider Joost Eerdmans denkt dat het niet goed is geweest voor de VVD dat er handreikingen zijn gedaan naar linkse en rechtse oppositiepartijen bij de begroting. "De fout is dat jullie naar iedereen kijken, dan houd je niemand tevreden", zei Eerdmans bij de opening van het politieke jaar van de Stichting Machiavelli. "De hand uitsteken naar links en naar rechts gaat de VVD bezuren", beweerde Eerdmans stellig.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal heeft in de HJ Schoo-lezing gezinspeeld op uitbreidingen van de erfbelasting. "Wij willen een samenleving waarin je kansen meer afhangen van wat je zelf doet, dan van wat je erft", betoogde hij in de Rode Hoed in Amsterdam. "Daarom moeten we ons afvragen of de balans in ons belastingstelsel nog de juiste is."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De coalitie doet "een aantal forse handreikingen" aan de oppositie, zei premier Rob Jetten nadat de begroting is goedgekeurd door het kabinet. Hij denkt zo steun van rechts tot links te kunnen vergaren in de Tweede Kamer.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, VVD en CDA zijn het na dagen onderhandelen eens geworden over de begroting, bevestigen ingewijden na berichtgeving van NU.nl en de NOS. Het akkoord moet nog worden goedgekeurd door het kabinet. Dat gebeurt om 18.00 uur.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet begint maandagavond aan de begrotingsraad, het overleg over de financiële stukken die later op de dag naar de Raad van State moeten. De eerste bewindspersonen zijn voor het overleg aangekomen op het ministerie van Algemene Zaken, ziet een ANP-verslaggever. Op het ministerie van Financiën zijn de coalitieleiders vooralsnog niet gezien.
1 dag geleden