Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zoektocht naar vermisten na noodweer Spanje gaat door

Zoektocht naar vermisten na noodweer Spanje gaat door

MADRID (ANP/RTR/AFP) - In Spanje gaat de zoektocht naar vermisten na de overstromingen nog steeds verder. De nationale weerdienst AEMET heeft de weerwaarschuwing voor de regio Valencia beëindigd, maar voor delen van Catalonië is nu juist code rood afgegeven voor stortregens.

Het ministerie van Defensie maakte maandag bekend nog meer soldaten naar het getroffen gebied te sturen om te helpen met zoeken naar vermisten. Dit weekend werden er al 5000 militairen gestuurd, daar komen er nu nog eens 2500 bij, zei minister Margarita Robles op radiozender RNE.

Reddingsteams focussen zich momenteel vooral op ondergelopen parkeergarages en kelders. Er wordt onder meer gezocht naar vermisten in een overstroomde grote ondergrondse parkeergarage bij een winkelcentrum in Aldaia, een voorstad van Valencia. Tot dusver zijn daar geen gewonden of doden gevallen, meldde Cadena SER maandag op basis van de politie.

Lekkages

In Catalonië is het treinverkeer stilgelegd tot nader order, zei de minister van Transport Oscar Puente op X. Op Barcelona's vliegveld El Prat zijn vluchten geschrapt en vertraagd. Ook worden er vluchten omgeleid. Op een aantal plekken in de terminals zijn lekkages.

De overstromingen in Spanje hebben tot dusver voor zeker 217 doden gezorgd. Daarmee zijn het de ergste overstromingen in het land in de recente geschiedenis. Veruit de meeste slachtoffers vielen in de regio Valencia.

Meer uit Buitenland

VN willen onderzoek naar dodelijke explosie ziekenhuis Kabul

KABUL (ANP) - De mensenrechtentak van de Verenigde Naties wil een onafhankelijk en transparant onderzoek naar een dodelijk incident bij een ziekenhuis voor verslavingszorg in de Afghaanse hoofdstad Kabul. Daar vielen volgens de Afghaanse autoriteiten honderden doden na een Pakistaanse luchtaanval.

7 minuten geleden
Zelensky aan EU: over 1,5 maand weer olie door Droezjba-pijplijn

BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht dat binnen anderhalve maand weer olie kan stromen door de beschadigde Droezjba-pijpleiding. Dat schrijft hij in een brief aan de Europese Commissie.

51 minuten geleden
Zeestraat Hormuz kan niet los worden gezien van oorlog, zegt Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - De toestand in de Straat van Hormuz kan niet los worden gezien van de oorlog van Israël en de VS tegen Iran, zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi tegen VN-chef António Guterres. De minister benadrukte dat landen en instellingen die zich zorgen maken over vrede en veiligheid de aanvalsoorlog van Israël en de VS tegen Iran moeten veroordelen.

58 minuten geleden
VN beginnen onderzoek naar dodelijke aanval op meisjesschool Iran

GENÈVE (ANP/RTR) - De Verenigde Naties hebben een onderzoek ingesteld naar een dodelijke aanval op een meisjesschool in Iran. Die vond plaats op de eerste dag van de Amerikaans-Israëlische bombardementen.

1 uur geleden
Iran zet strijd tegen Israël en VS voort en wijst bemiddeling af

TEHERAN/JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft weer melding gemaakt van Iraanse raketaanvallen op het land. De melding volgt op de claim van minister van Defensie Israel Katz dat onder anderen Ali Larijani bij een Israëlische aanval is gedood. De strijd gaat volgens Iran onverminderd door.

1 uur geleden
EU-buitenlandchef: we begrijpen acties van de VS niet echt

BRUSSEL (ANP/RTR) - De EU houdt steeds meer rekening met de onvoorspelbaarheid van de Verenigde Staten nu Donald Trump er ruim een jaar president is, aldus EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Natuurlijk zijn we bondgenoten van Amerika, maar we begrijpen hun recente acties niet helemaal", aldus Kallas.

2 uur geleden
VK gaat Oekraïense dronekennis nog meer aanspreken

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk gaat meer gebruikmaken van de Oekraïense kennis en kunde in de verdediging tegen drones. Dat is volgens hen nodig nu tegenstanders in Europa, het Midden-Oosten en wereldwijd goedkope onbemande vliegtuigjes inzetten tegen kwetsbare samenlevingen. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Britse premier Keir Starmer willen dinsdag in Londen een samenwerkingsovereenkomst tekenen.

2 uur geleden