Zoektocht naar vermisten Baltimore gaat verder na instorten brug
BALTIMORE (ANP) - In de Oost-Amerikaanse stad Baltimore gaat de zoektocht verder naar zes mensen die na het instorten van een brug in het water zijn terechtgekomen, zegt burgemeester Brandon Scott tegen CNN. De autoriteiten gaan ervan uit dat de zes vermisten niet meer in leven zijn. De duikteams gaan daarom op zoek naar lichamen.
De brug stortte dinsdag in nadat een containerschip een van de pijlers had geramd. Omdat de bemanning vlak daarvoor een noodsignaal had afgegeven reden er geen voertuigen op de brug tijdens het ongeluk. Wel waren acht bouwvakkers daar bezig met het repareren van gaten in de weg. Twee van hen konden uit het water worden gered, een persoon werd in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht.
In de nacht werd de zoektocht naar vermisten gestaakt, maar nu de zon weer op is gaan duikers verder met zoeken. De vermisten komen volgens Amerikaanse media uit Mexico, Honduras, Guatemala en El Salvador.
Eerste prioriteit
Wes Moore, de gouverneur van Maryland, zegt tegen CBS News dat het vinden van de vermisten de eerste prioriteit is. "We moeten hun families duidelijkheid geven." Hij wil alle beschikbare middelen inzetten om daarvoor te zorgen. Amerikaanse media schrijven dat het werk van de duikers moeilijk of zelfs gevaarlijk is door de lage temperaturen en de vele brokstukken van de brug in het water.
Moore kan nog niet geloven dat de brug er niet meer is. "Die was er al langer dan dat ik in leven ben. De brug is onze skyline. En nu is die weg."
De gouverneur heeft ook oog voor de economische gevolgen van het ongeluk. De haven kan door de ingestorte brug niet bereikt worden en dat kan volgens hem de hele economie van de Verenigde Staten schaden. "Dit gaat pijn doen bij de boer in Kentucky en de autodealer in Michigan, dit gaat de hele Amerikaanse economie raken."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
36 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
37 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.
40 minuten geledenHEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.
41 minuten geledenBEIROET (ANP) - Bij een Israëlische luchtaanval in het zuiden van Libanon zijn vrijdag vijf doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
44 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin ziet vooralsnog geen reden om persoonlijk zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky te ontmoeten. Die publiceerde donderdag een open brief aan de Russische leider met dat verzoek en de vraag om een concrete afspraak te maken.
8 uur geledenTIVAT (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen staat open voor een "dynamischer" toetredingsproces voor landen die lid willen worden van de Europese Unie. Ze zei na de top van de EU en de Westelijke Balkan dat de wens is om hervormingen van toekomstige leden te belonen met "echte integratie" in de EU.
8 uur geleden