Zoektocht naar vermisten Baltimore gaat verder na instorten brug
BALTIMORE (ANP) - In de Oost-Amerikaanse stad Baltimore gaat de zoektocht verder naar zes mensen die na het instorten van een brug in het water zijn terechtgekomen, zegt burgemeester Brandon Scott tegen CNN. De autoriteiten gaan ervan uit dat de zes vermisten niet meer in leven zijn. De duikteams gaan daarom op zoek naar lichamen.
De brug stortte dinsdag in nadat een containerschip een van de pijlers had geramd. Omdat de bemanning vlak daarvoor een noodsignaal had afgegeven reden er geen voertuigen op de brug tijdens het ongeluk. Wel waren acht bouwvakkers daar bezig met het repareren van gaten in de weg. Twee van hen konden uit het water worden gered, een persoon werd in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht.
In de nacht werd de zoektocht naar vermisten gestaakt, maar nu de zon weer op is gaan duikers verder met zoeken. De vermisten komen volgens Amerikaanse media uit Mexico, Honduras, Guatemala en El Salvador.
Eerste prioriteit
Wes Moore, de gouverneur van Maryland, zegt tegen CBS News dat het vinden van de vermisten de eerste prioriteit is. "We moeten hun families duidelijkheid geven." Hij wil alle beschikbare middelen inzetten om daarvoor te zorgen. Amerikaanse media schrijven dat het werk van de duikers moeilijk of zelfs gevaarlijk is door de lage temperaturen en de vele brokstukken van de brug in het water.
Moore kan nog niet geloven dat de brug er niet meer is. "Die was er al langer dan dat ik in leven ben. De brug is onze skyline. En nu is die weg."
De gouverneur heeft ook oog voor de economische gevolgen van het ongeluk. De haven kan door de ingestorte brug niet bereikt worden en dat kan volgens hem de hele economie van de Verenigde Staten schaden. "Dit gaat pijn doen bij de boer in Kentucky en de autodealer in Michigan, dit gaat de hele Amerikaanse economie raken."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat hij een ziekenhuisschip naar Groenland stuurt. Trump heeft eerder gedreigd het autonome Deense gebied te willen inlijven. Trump stelt op Truth Social dat het schip zieke mensen in Groenland zal gaan behandelen, zonder te verduidelijken op wie hij doelt of hoeveel mensen het zal helpen.
1 uur geledenLVIV (ANP) - Explosies in de Oekraïense stad Lviv hebben in de nacht van zaterdag op zondag een politieagente gedood en zeker vijftien mensen verwond. De burgemeester van de stad in het westen van het land spreekt van een "daad van terrorisme". De ontploffingen vonden plaats kort nadat de politie rond 00.30 uur was afgekomen op een melding over een inbraak in een winkel in het stadscentrum, aldus de openbaar aanklager van Lviv.
3 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.
11 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.
17 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.
17 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.
18 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
22 uur geleden