Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zoektocht naar vermisten Baltimore gaat verder na instorten brug

Zoektocht naar vermisten Baltimore gaat verder na instorten brug

BALTIMORE (ANP) - In de Oost-Amerikaanse stad Baltimore gaat de zoektocht verder naar zes mensen die na het instorten van een brug in het water zijn terechtgekomen, zegt burgemeester Brandon Scott tegen CNN. De autoriteiten gaan ervan uit dat de zes vermisten niet meer in leven zijn. De duikteams gaan daarom op zoek naar lichamen.

De brug stortte dinsdag in nadat een containerschip een van de pijlers had geramd. Omdat de bemanning vlak daarvoor een noodsignaal had afgegeven reden er geen voertuigen op de brug tijdens het ongeluk. Wel waren acht bouwvakkers daar bezig met het repareren van gaten in de weg. Twee van hen konden uit het water worden gered, een persoon werd in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht.

In de nacht werd de zoektocht naar vermisten gestaakt, maar nu de zon weer op is gaan duikers verder met zoeken. De vermisten komen volgens Amerikaanse media uit Mexico, Honduras, Guatemala en El Salvador.

Eerste prioriteit

Wes Moore, de gouverneur van Maryland, zegt tegen CBS News dat het vinden van de vermisten de eerste prioriteit is. "We moeten hun families duidelijkheid geven." Hij wil alle beschikbare middelen inzetten om daarvoor te zorgen. Amerikaanse media schrijven dat het werk van de duikers moeilijk of zelfs gevaarlijk is door de lage temperaturen en de vele brokstukken van de brug in het water.

Moore kan nog niet geloven dat de brug er niet meer is. "Die was er al langer dan dat ik in leven ben. De brug is onze skyline. En nu is die weg."

De gouverneur heeft ook oog voor de economische gevolgen van het ongeluk. De haven kan door de ingestorte brug niet bereikt worden en dat kan volgens hem de hele economie van de Verenigde Staten schaden. "Dit gaat pijn doen bij de boer in Kentucky en de autodealer in Michigan, dit gaat de hele Amerikaanse economie raken."

Meer uit Buitenland

Pulitzerprijzen voor verslaggeving over beleid van Trump

NEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.

1 uur geleden
Zelensky kondigt staakt-het-vuren aan per 6 mei

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.

4 uur geleden
Rusland kondigt staakt-het-vuren aan voor 8 en 9 mei

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.

6 uur geleden
Gewonden in VAE na nieuwe Iraanse aanvallen

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.

7 uur geleden
VS melden vernietiging Iraanse boten en neerhalen van raketten

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.

7 uur geleden
Doden doordat auto inreed op menigte Leipzig, verdachte opgepakt

LEIPZIG (ANP/DPA) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.

7 uur geleden
Auto rijdt in op mensen in Leipzig, meerdere slachtoffers

LEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.

8 uur geleden