Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zoektocht naar vermisten Baltimore gaat verder na instorten brug

Zoektocht naar vermisten Baltimore gaat verder na instorten brug

BALTIMORE (ANP) - In de Oost-Amerikaanse stad Baltimore gaat de zoektocht verder naar zes mensen die na het instorten van een brug in het water zijn terechtgekomen, zegt burgemeester Brandon Scott tegen CNN. De autoriteiten gaan ervan uit dat de zes vermisten niet meer in leven zijn. De duikteams gaan daarom op zoek naar lichamen.

De brug stortte dinsdag in nadat een containerschip een van de pijlers had geramd. Omdat de bemanning vlak daarvoor een noodsignaal had afgegeven reden er geen voertuigen op de brug tijdens het ongeluk. Wel waren acht bouwvakkers daar bezig met het repareren van gaten in de weg. Twee van hen konden uit het water worden gered, een persoon werd in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht.

In de nacht werd de zoektocht naar vermisten gestaakt, maar nu de zon weer op is gaan duikers verder met zoeken. De vermisten komen volgens Amerikaanse media uit Mexico, Honduras, Guatemala en El Salvador.

Eerste prioriteit

Wes Moore, de gouverneur van Maryland, zegt tegen CBS News dat het vinden van de vermisten de eerste prioriteit is. "We moeten hun families duidelijkheid geven." Hij wil alle beschikbare middelen inzetten om daarvoor te zorgen. Amerikaanse media schrijven dat het werk van de duikers moeilijk of zelfs gevaarlijk is door de lage temperaturen en de vele brokstukken van de brug in het water.

Moore kan nog niet geloven dat de brug er niet meer is. "Die was er al langer dan dat ik in leven ben. De brug is onze skyline. En nu is die weg."

De gouverneur heeft ook oog voor de economische gevolgen van het ongeluk. De haven kan door de ingestorte brug niet bereikt worden en dat kan volgens hem de hele economie van de Verenigde Staten schaden. "Dit gaat pijn doen bij de boer in Kentucky en de autodealer in Michigan, dit gaat de hele Amerikaanse economie raken."

Meer uit Buitenland

El Mansouri premier Marokko, eerste vrouw op deze positie

RABAT (ANP) - Fatima Ezzahra El Mansouri is aangewezen als nieuwe premier van Marokko. Dat maakt het koninklijk paleis in dat land bekend. El Mansouri is de eerste vrouw die voor die post wordt aangewezen. El Mansouri is momenteel nog burgemeester van Marrakesh.

1 uur geleden
Kallas: EU wil relatie met Syrië uitbreiden en intensiveren

DAMASCUS (ANP) - De EU wil haar relatie met Syrië uitbreiden en intensiveren. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag in de Syrische hoofdstad Damascus. Na de val van het Assad-regime in december 2024 heeft de EU al snel de economische sancties tegen Syrië opgeheven, zei Kallas. Dat is eind mei 2025 gebeurd. "Nu willen we nog meer investeringen mobiliseren en ons partnerschap naar een hoger niveau tillen."

1 uur geleden
VS noemt overleg met Rusland over oorlog Oekraïne constructief

WASHINGTON (ANP/RTR) - De gesprekken tussen de Russische gezant Kirill Dmitriëv en Amerikaanse functionarissen over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne waren "constructief", aldus een Amerikaanse functionaris. Tijdens de ontmoeting zijn ook potentiële energie-initiatieven tussen de Verenigde Staten en Rusland na de oorlog besproken.

3 uur geleden
Veertig arrestaties bij scholierenprotesten in Frankrijk

PARIJS (ANP) - Bij scholierenprotesten in Frankrijk zijn veertig manifestanten aangehouden, volgens het ministerie van Onderwijs. Bij acties rond bijna 340 onderwijsinstellingen zijn tien gewonden gevallen onder leerlingen en schoolpersoneel.

4 uur geleden
Spaanse regering wil huurders beter beschermen met maatregelen

MADRID (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse regering wil huurders beter beschermen tegen de huizencrisis in het land. De regering wil daarom huurcontracten automatisch laten verlengen en een verbod op huisuitzettingen invoeren. Dit meldt gezondheidsminister Mónica García. Door het gefragmenteerde Spaanse parlement is het nog de vraag of de minderheidscoalitie voldoende steun kan krijgen voor de maatregelen.

5 uur geleden
Steun voor Estland na claim over brandstichting door Rusland

BRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - Meerdere Europese bondgenoten betuigen steun aan Estland nadat het land Rusland beschuldigde van brandstichting bij een dronefabrikant. Ook laten ze weten dat hun steun aan Oekraïne standhoudt.

6 uur geleden
Dode en gewonden bij aanval op school in Slowakije

BRATISLAVA (ANP/AFP/DPA) - Slowakije is opnieuw opgeschrikt door een dodelijke steekpartij op een school. De politie meldt dat de verdachte een leerling van 13 is.

6 uur geleden