Zoektocht naar vermiste Hebe en Sanne hervat
WASPIK (ANP) - De politie zet in Waspik de zoektocht voort naar de vermiste Hebe (10) en haar begeleidster Sanne (26). Samen met het Veteranen Search Team is om 09.30 uur het zoeken hervat. Dat gebeurt te voet rond de Polanenweg, meldt de politie.
Ongeveer honderd mensen zijn betrokken bij de zoekactie. De politie meldt dat dinsdagavond meerdere plekken zijn uitgekamd. Ook is er met auto's gezocht. Die plekken worden nu te voet afgegaan. "Continu wordt gekeken of we ook op andere locaties kunnen gaan zoeken", aldus de politie.
Leden van het Veteranen Search Team hebben zich verdeeld over kleine groepjes. Er wordt onder andere ten noorden van Waspik gezocht. Ze lopen daar de wegen af en kijken in bermen en bosjes naar "onregelmatigheden", zoals ze het zelf noemen. Het gaat dan bijvoorbeeld om bandensporen of naar welke kant het gras opstaat. Ook de politiehelikopter vloog in de ochtend over het gebied.
Meer tips
De politie heeft onder andere naar aanleiding van de uitzending van Jinek dinsdagavond meerdere tips binnengekregen over de vermissing van Hebe en Sanne. Die zijn allemaal nagetrokken, laat een woordvoerster van de politie weten. "Maar het heeft helaas nog niks concreets opgeleverd."
Het is niet bekend hoeveel tips er zijn doorgegeven. Hoofd Operatiën, Stijn van Griensven, van de politie Oost-Brabant riep in talkshow Jinek mensen met informatie op om zich te melden. Hij zei dat er rekening wordt gehouden met alle scenario's. Zo is het nog niet te zeggen of er sprake is van een ontvoering of een ongeluk.
Sinds maandag
Het tweetal is sinds maandagmiddag vermist. Sanne haalde Hebe op in Raamsdonksveer om haar naar huis te brengen. Sindsdien zijn ze spoorloos. Dinsdag werd er onder meer in Waspik onderzoek gedaan naar een melding van een auto in het water bij de Hooiweg. Maar dat leverde geen voertuig op.
Dinsdagochtend is er een amber alert uitgegeven vanwege de vermissing. Hebe is gehandicapt en heeft elk moment van de dag zorg nodig.
Meer uit Binnenland
DINXPERLO (ANP) - Bij het blussen van de brand bij een afvalverwerker in het Gelderse Dinxperlo is in de nacht van maandag op dinsdag PFAS in het rioolwater terechtgekomen. Dat meldt de gemeente Aalten, waar het dorp onder valt. De brandweer heeft bluswater gebruikt uit de recreatieplas Het Blauwe Meer, waarvan in 2024 al bekend werd dat het besmet is met PFAS. Water uit dat meer is vermengd geraakt met het rioolwater.
7 uur geledenCOLOMBO (ANP/AFP) - Het Hooggerechtshof van Sri Lanka heeft vijftien mannen tot 220 jaar celstraf veroordeeld. Zij waren direct betrokken bij de zelfmoordaanslagen in Sri Lanka op eerste paasdag in 2019. Hierbij kwamen 279 mensen om het leven, onder wie drie Nederlanders.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Wakker Dier heeft een kort geding aangespannen tegen NS over een geweigerde reclamecampagne. De dierenrechtenorganisatie wilde op stations posters laten ophangen met daarop een koe, een varken, een kip en de vraag: "Zullen we eens een dagje niet 650.000 dieren eten?" Daarmee vraagt Wakker Dier aandacht voor haar jaarlijkse initiatief Eet Geen Dierendag. NS Stations wil de oproep echter niet laten zien.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument en Markt (ACM) mag straks ook overnames en fusies van kleinere bedrijven gaan beoordelen. De Tweede Kamer stemde in met een wet die dat regelt, op initiatief van PRO-Kamerlid Julian Bushoff.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Siegfried Woldhek heeft voor de tweede keer de Inktspotprijs voor beste politieke spotprent van het jaar gewonnen. De illustrator krijgt de onderscheiding voor zijn tekening van de Russische president Vladimir Poetin, die zijn Amerikaanse collega Donald Trump bespeelt als een contrabas.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks een aantal weken van regelmatige regenbuien, blijven de droogteproblemen in Nederland aanhouden. Komende week wordt weinig neerslag verwacht in Nederland en de rest van de stroomgebieden van de Rijn en de Maas, waarschuwt Rijkswaterstaat (RWS). "De effecten voor de scheepvaart, natuur en landbouw blijven merkbaar", is de boodschap van de dinsdag bijgewerkte droogtemonitor.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensje van Keulen schrijft het Boekenweekgeschenk 2027. Japke-d. Bouma is komend jaar de auteur van de thema-uitgave van de Boekenweek. Het thema van de 92e Boekenweek, die plaatsvindt van 10 tot en met 21 maart 2027, is Kijk ons nou. Dat maakte boekenkoepel CPNB dinsdag bekend. De organisatie van de Boekenweek koos naar eigen zeggen voor 2027 "een thema over menselijk gedrag en de vele spiegels die schrijvers de lezer voorhouden in hun werk."
14 uur geleden