
Zoektocht naar vermiste Duitse vrouw op Texel
DE COCKSDORP (ANP) - Hulpdiensten zijn op het eiland Texel een zoektocht gestart naar een vermiste Duitse vrouw. Ze is zaterdagmiddag "in zorgwekkende toestand" vertrokken van een camping in de buurt van De Cocksdorp en nog niet gevonden, meldt de politie. Via Burgernet is een oproep gedaan om naar de vrouw uit te kijken.
Een politiewoordvoerder spreekt van een massale zoekactie die is opgestart, waarvoor onder meer de politiehelikopter, speurhonden en het veteranen search team worden ingezet. Ook de Kustwacht heeft met een helikopter gezocht naar de vrouw.
De vrouw is 1,55 meter lang, 46 jaar oud, heeft blond haar en bruine ogen. Ze droeg een groene sjaal, blauwe jas en zwarte Nike schoenen en had een zwarte kleine rugzak bij zich. Aanvankelijk meldde Burgernet dat het ging om een 47-jarige vrouw.
Sommige media melden dat het zou gaan om een vermiste zwemster, maar de politiewoordvoerder weet niet waar dat bericht vandaan komt. "De vrouw is in gewone kleding vertrokken van de camping", aldus een politiewoordvoerder.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Scholen willen niet verplicht worden om alle ernstige incidenten te melden. Ze willen ondersteuning krijgen en geen "extra administratieve verplichtingen". Bovendien overlapt zo'n plicht met de regels die er nu al zijn, zeggen de organisaties voor basisscholen (PO-Raad), middelbare scholen (VO-raad) en speciaal onderwijs (Sectorraad GO).
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Arno Rutte (Justitie en Veiligheid, VVD) baalt ervan dat gevangenen die ervoor in aanmerking komen, bijna allemaal twee weken eerder worden vrijgelaten om plaats te maken in overvolle gevangenissen. Zijn voorganger Ingrid Coenradie heeft gewaarschuwd dat die termijn moet worden opgerekt als het cellentekort aanhoudt. Rutte wil dat "absoluut niet". Maar als journalisten hem hiernaar vragen, spreekt hij ook niet uit dat hij kan uitsluiten dat gevangenen nog vroeger vrij worden gelaten.
31 minuten geledenHAARLEM (ANP) - De 20-jarige man uit Heemskerk die vorige week vrijdag werd aangehouden na de onrust in zijn woonplaats en Beverwijk moet komende donderdag voor de snelrechter verschijnen. Hij is de eerste van de in totaal acht verdachten die zijn aangehouden in het onderzoek naar twee rivaliserende groepen jongeren.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Organisaties rond de zorg zien niets in het plan van het demissionaire kabinet voor 'moderne verzorgingshuizen', een nieuwe woonvorm voor ouderen die niet meer zelfstandig thuis kunnen of willen wonen, maar die nog te goed zijn voor verblijf in een verpleeghuis. Zulke instellingen zijn niet nodig, zeggen zeven organisaties in een gezamenlijke verklaring.
51 minuten geledenBRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Europese lidstaten heeft ingestemd met de toepassing van Renure, oftewel kunstmest gemaakt uit mest. Dat meldt zowel het Nederlandse ministerie van Landbouw als een woordvoerder van de Europese Unie.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in het Groningse Ter Apel is gedaald tot 1972. Dat is onder de limiet van 2000 mensen, waardoor het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) vrijdag geen dwangsom van 50.000 euro hoeft te betalen. Het totaalbedrag blijft staan op 200.000 euro.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - De politie gaat niets zeggen over de identiteit van de drie mensen die eerder deze week dood werden gevonden in een woning in Alkmaar. Een woordvoerder herhaalde dat uit politieonderzoek blijkt dat er geen andere mensen betrokken waren bij de dood van de drie.
2 uur geleden