Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zoektocht naar slachtoffers school Indonesië afgerond

Zoektocht naar slachtoffers school Indonesië afgerond

JAKARTA (ANP/DPA/RTR/AFP) - Indonesië heeft de dagenlange zoektocht naar slachtoffers in het puin van een ingestorte school op het eiland Java afgerond. De autoriteiten melden dat meer dan zestig lichamen zijn gevonden.

De instorting vond vorige week plaats toen scholieren zich verzamelden voor een gebedsbijeenkomst. De meeste aanwezigen overleefden dat.

Nationale reddingsdienst Basarnas noemde het op een persconferentie onwaarschijnlijk dat meer lichamen worden aangetroffen. Tot dusver zijn zeventien van de omgekomen slachtoffers geïdentificeerd.

Er loopt nog een onderzoek naar de oorzaak van de instorting in Sidoarjo. Mogelijk zijn er fouten gemaakt bij de constructie van het gebouw. Het is ook nog onduidelijk of de school een vergunning had.

Meer uit Buitenland

Thunberg over Trump: hij heeft ook problemen met woedebeheersing

STOCKHOLM (ANP) - Activist Greta Thunberg stelt dat de Amerikaanse president Donald Trump "ook" problemen heeft met woedebeheersing, nadat hij had gezegd dat "onruststoker" Thunberg daarmee kampt. Trump heeft zich vaker negatief uitgelaten over de Zweedse.

23 minuten geleden
Onderzoekers kwantummechanica krijgen Nobelprijs natuurkunde

STOCKHOLM (ANP) - Drie wetenschappers die onderzoek doen naar kwantummechanica krijgen dit jaar de Nobelprijs voor de Natuurkunde. De Brit John Clarke, Fransman Michel Devoret en Amerikaan John Martinis delen de belangrijkste wetenschappelijke prijs.

24 minuten geleden
Israël zet 131 opvarenden actievloot uit naar Jordanië

AMMAN (ANP/RTR) - Israël heeft 131 opvarenden van de Global Sumud Flotilla uitgezet naar Jordanië. Dat meldt het Jordaanse staatspersbureau. De actievloot, die met noodhulp op weg was naar Gaza, werd in de nacht van donderdag op vrijdag door Israël tegengehouden. Israël handhaaft al 22 jaar een zeeblokkade voor de Gazaanse kust.

1 uur geleden
Europese leiders staan stil bij gebeurtenissen 7 oktober

LONDEN/PARIJS (ANP) - De Britse premier Keir Starmer, de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Franse president Emmanuel Macron hebben op X stilgestaan bij de gebeurtenissen van 7 oktober 2023. Starmer spreekt over de "ergste aanval op het Joodse volk sinds de Holocaust", Macron over een "gruweldaad" die nooit meer mag plaatsvinden.

2 uur geleden
Israëliërs herdenken bloedbad van 7 oktober 2023

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israëliërs herdenken dinsdag de slachtoffers van de Hamasaanval van twee jaar geleden. Op verschillende plekken in Israël vinden herdenkingen plaats, georganiseerd door gemeenschappen en nabestaanden.

4 uur geleden
Trump overweegt noodtoestand voor leger in steden

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft geopperd een noodtoestand af te kondigen om militairen te kunnen sturen naar Amerikaanse steden, die volgens hem lijden onder uit de hand gelopen misdaad. De Amerikaanse president heeft leden van de Nationale Garde naar Chicago en Portland gestuurd tegen de wens van lokale autoriteiten, die erop wijzen dat de misdaad in hun steden juist afneemt.

12 uur geleden
Celstraf voor activiste Marokko die stelt dat Allah lesbisch is

RABAT (ANP/AFP) - Een Marokkaanse rechtbank heeft in hoger beroep de celstraf van 2,5 jaar bevestigd voor de feministe Ibtissame Lachgar wegens belediging van de islam. De 50-jarige activiste, bekend om haar inzet voor individuele vrijheden, had eind juli op sociale media een foto van zichzelf gepost waarop ze een t-shirt droeg met het woord "Allah" gevolgd door de zin "is lesbisch".

14 uur geleden