Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zoektocht naar slachtoffers gaat door na aardbeving op Java

Zoektocht naar slachtoffers gaat door na aardbeving op Java

CIANJUR (ANP/RTR/AFP) - Indonesische reddingswerkers zoeken nog steeds naar slachtoffers in de ravage die is ontstaan door de aardbeving van maandag. Door de beving op het eiland Java zijn volgens de meest recente cijfers 252 doden gevallen.

De aardbeving met een kracht van 5.6 vond plaats in het westen van Java. De schade en het aantal slachtoffers is vooral groot in de stad Cianjur, het epicentrum van de beving. De autoriteiten denken dat het aantal slachtoffers nog verder zal oplopen.

Het reddingswerk in de bergachtige regio wordt bemoeilijkt door de schade aan de infrastructuur en stroomstoringen. Ook waren er meer dan honderd naschokken. Een dag later zitten nog tientallen mensen vast onder het puin. Volgens de rampendienst hebben ten minste 2200 huizen schade opgelopen en zijn ruim 5000 mensen ontheemd geraakt. Reddingswerkers proberen daarnaast gebieden te bereiken waarvan de toegangswegen zijn geblokkeerd als gevolg van aardverschuivingen.

President Joko Widodo bood tijdens zijn bezoek aan Cianjur zijn condoleances aan en beloofde noodhulp van de regering. Hij maakte bekend dat de regering met een compensatie komt voor slachtoffers en nabestaanden. Bij de wederopbouw moeten volgens de president woningen worden gebouwd die bestand zijn tegen aardbeving en eventuele andere natuurrampen.

Indonesië maakt deel uit van de zogeheten Ring of Fire, een gebied in de Grote Oceaan met meer dan honderd actieve vulkanen waar ook veel aardbevingen voorkomen. Het Indonesische eiland Sulawesi werd in januari 2021 getroffen door een beving met een kracht van 6.2. Er kwamen ruim honderd mensen om.

Meer uit Buitenland

Plunderingen en brandstichting in centrum van Barcelona

BARCELONA (ANP) - In het centrum van Barcelona hebben jongeren zaterdagmiddag en -avond winkels geplunderd en containers en auto's in brand gestoken. Dat melden verschillende Spaanse media, waaronder El Confidencial.

1 uur geleden
Israël sluit Westoever af tijdens verkiezingen dinsdag

TEL AVIV (ANP/DPA) - De Westelijke Jordaanoever wordt afgesloten tijdens de parlementaire verkiezingen in Israël dinsdag. Dat kondigde het Israëlische leger in de nacht van zaterdag op zondag aan.

2 uur geleden
Politie Lissabon ontruimt tentenkamp woonprotest

LISSABON (ANP/RTR) - De politie in de Portugese hoofdstad Lissabon heeft in de nacht van zaterdag op zondag in het centrum van de stad een tentenkamp van een woonprotest ontruimd.

2 uur geleden
Explosies op vliegveld Riyaad

RIYAAD (ANP/AFP) - Op het vliegveld van de Saudische hoofdstad Riyaad waren zondag explosies te horen, juist toen het weer open zou gaan na aanvallen van de Jemenitische Houthi's.

2 uur geleden
Obama geeft Trump de schuld van stijging kosten levensonderhoud

CLEVELAND (ANP/AFP) - De voormalige Amerikaanse president Barack Obama heeft tijdens een rally voor Democratische kandidaten voor de midtermverkiezingen in Ohio en Michigan ernstige kritiek geleverd op president Donald Trump.

7 uur geleden
Musk: Oekraïne hield zich niet aan gebruiksvoorwaarden Starlink

WASHINGTON (ANP/RTR) - Oekraïne heeft zich niet aan de voorwaarden gehouden om Starlink te mogen gebruiken. Dat zegt Elon Musk, topman van SpaceX, dat eigenaar van Starlink is.

10 uur geleden
Trump brengt vervroegd stem uit voor midterms

MAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn stem uitgebracht voor de midterm-verkiezingen. Die vinden pas op 3 november plaats, maar Trump heeft al vervroegd zijn stembiljet ingeleverd.

11 uur geleden