Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zoektocht naar slachtoffers gaat door na aardbeving op Java

Zoektocht naar slachtoffers gaat door na aardbeving op Java

CIANJUR (ANP/RTR/AFP) - Indonesische reddingswerkers zoeken nog steeds naar slachtoffers in de ravage die is ontstaan door de aardbeving van maandag. Door de beving op het eiland Java zijn volgens de meest recente cijfers 252 doden gevallen.

De aardbeving met een kracht van 5.6 vond plaats in het westen van Java. De schade en het aantal slachtoffers is vooral groot in de stad Cianjur, het epicentrum van de beving. De autoriteiten denken dat het aantal slachtoffers nog verder zal oplopen.

Het reddingswerk in de bergachtige regio wordt bemoeilijkt door de schade aan de infrastructuur en stroomstoringen. Ook waren er meer dan honderd naschokken. Een dag later zitten nog tientallen mensen vast onder het puin. Volgens de rampendienst hebben ten minste 2200 huizen schade opgelopen en zijn ruim 5000 mensen ontheemd geraakt. Reddingswerkers proberen daarnaast gebieden te bereiken waarvan de toegangswegen zijn geblokkeerd als gevolg van aardverschuivingen.

President Joko Widodo bood tijdens zijn bezoek aan Cianjur zijn condoleances aan en beloofde noodhulp van de regering. Hij maakte bekend dat de regering met een compensatie komt voor slachtoffers en nabestaanden. Bij de wederopbouw moeten volgens de president woningen worden gebouwd die bestand zijn tegen aardbeving en eventuele andere natuurrampen.

Indonesië maakt deel uit van de zogeheten Ring of Fire, een gebied in de Grote Oceaan met meer dan honderd actieve vulkanen waar ook veel aardbevingen voorkomen. Het Indonesische eiland Sulawesi werd in januari 2021 getroffen door een beving met een kracht van 6.2. Er kwamen ruim honderd mensen om.

Meer uit Buitenland

Omroep: centrumlinkse oppositie wint Zweedse verkiezingen

STOCKHOLM (ANP/RTR) - De centrumlinkse oppositie in Zweden heeft de verkiezingen gewonnen. Dat meldt de Zweedse publieke omroep SVT nadat vrijwel alle kiesdistricten zijn geteld. Volgens de omroep is een ommekeer in de uitslag niet meer mogelijk.

1 uur geleden
BSW-leider hekelt AfD om houding coalitiegesprekken Saksen-Anhalt

BERLIJN (ANP/DPA) - De leider en naamgever van de links-populistische Duitse partij Bündnis Sahra Wagenknecht (BSW) beticht Alternative für Deutschland (AfD) ervan coalitiegesprekken te saboteren. Die laatste radicaal-rechtse partij kreeg onlangs in de deelstaat Saksen-Anhalt nipt geen absolute meerderheid, waarna een impasse ontstond over een mogelijke coalitie.

2 uur geleden
Poetin doet stemoproep, noemt stembusgang 'barometer' voor oorlog

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Poetin heeft woensdag Russen opgeroepen om te gaan stemmen voor de parlementaire verkiezingen. Die worden komend weekend gehouden. Volgens Poetin geldt de stemuitslag als barometer voor de steun voor de Russische oorlog tegen Oekraïne.

3 uur geleden
Burnham belooft Rutte blijvende Britse inzet voor NAVO

DIDCOT (ANP) - De Britse premier Andy Burnham heeft NAVO-chef Mark Rutte verzekerd dat het Verenigd Koninkrijk zich onder zijn leiding blijft inzetten voor een sterkere alliantie. "Er is weliswaar een nieuwe premier, maar dat verandert niets aan de onwrikbare toewijding van het Verenigd Koninkrijk aan de NAVO en aan onze NAVO-verplichtingen", zei Burnham bij de eerste keer dat hij Rutte als regeringsleider ontving.

5 uur geleden
Klein Engels dorp stemt voor onafhankelijkheid om asielcentrum

PIDDINGTON (ANP) - De inwoners van het kleine Engelse dorp Piddington hebben in een referendum gestemd om zich af te scheiden van het Verenigd Koninkrijk, meldt de BBC. De symbolische stembusgang werd gehouden uit protest tegen de komst van een asielzoekerscentrum in een oude militaire basis in de buurt.

6 uur geleden
Rusland eert commandant van lichtkogelincident bij Denemarken

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft een militaire onderscheiding toegekend aan de commandant die maandagavond twee lichtkogels afvuurde op een Deense helikopter. Volgens de Russen werd zijn fregat "geprovoceerd" door het Deense toestel en heeft de commandant met zijn actie de helikopter succesvol verjaagd.

7 uur geleden
Rusland pleit voor verbod op wapens in de ruimte na erkenning VS

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt voorstander te zijn van een internationaal verdrag om wapens in de ruimte te verbieden. Volgens onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov is het nog niet te laat om een wapenwedloop in de ruimte te voorkomen, ondanks dat de Verenigde Staten deze week erkenden over wapens te beschikken buiten de atmosfeer.

7 uur geleden