Zoektocht naar slachtoffers gaat door na aardbeving op Java
CIANJUR (ANP/RTR/AFP) - Indonesische reddingswerkers zoeken nog steeds naar slachtoffers in de ravage die is ontstaan door de aardbeving van maandag. Door de beving op het eiland Java zijn volgens de meest recente cijfers 252 doden gevallen.
De aardbeving met een kracht van 5.6 vond plaats in het westen van Java. De schade en het aantal slachtoffers is vooral groot in de stad Cianjur, het epicentrum van de beving. De autoriteiten denken dat het aantal slachtoffers nog verder zal oplopen.
Het reddingswerk in de bergachtige regio wordt bemoeilijkt door de schade aan de infrastructuur en stroomstoringen. Ook waren er meer dan honderd naschokken. Een dag later zitten nog tientallen mensen vast onder het puin. Volgens de rampendienst hebben ten minste 2200 huizen schade opgelopen en zijn ruim 5000 mensen ontheemd geraakt. Reddingswerkers proberen daarnaast gebieden te bereiken waarvan de toegangswegen zijn geblokkeerd als gevolg van aardverschuivingen.
President Joko Widodo bood tijdens zijn bezoek aan Cianjur zijn condoleances aan en beloofde noodhulp van de regering. Hij maakte bekend dat de regering met een compensatie komt voor slachtoffers en nabestaanden. Bij de wederopbouw moeten volgens de president woningen worden gebouwd die bestand zijn tegen aardbeving en eventuele andere natuurrampen.
Indonesië maakt deel uit van de zogeheten Ring of Fire, een gebied in de Grote Oceaan met meer dan honderd actieve vulkanen waar ook veel aardbevingen voorkomen. Het Indonesische eiland Sulawesi werd in januari 2021 getroffen door een beving met een kracht van 6.2. Er kwamen ruim honderd mensen om.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP) - Het dodental na de overstromingen in Nepal is opgelopen naar 332, meldt de BBC op basis van de Nepalese politie. Net over de grens in Tibet, dat ook door het natuurgeweld is getroffen, staat het aantal omgekomen mensen nog steeds op 3.
19 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen reist volgende week af naar Groenland, laat haar woordvoerder weten. Ze is op zondag 6 en maandag 7 september in het land. Op de planning staat een ontmoeting met de Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen, de Deense premier Mette Frederiksen en premier Beinir Johannesen van de Faeröer.
24 minuten geledenRIGA/TALLINN (ANP) - Estland en Letland zeggen geen grotere kans te zien op een Russische aanval sinds de berichten daarover uit de Verenigde Staten. Het verrassingsbezoek aan Moskou van de Amerikaanse CIA-baas, die Rusland volgens Amerikaanse media zo'n actie uit het hoofd wilde praten, is voor de Baltische landen geen reden het dreigingsniveau te verhogen.
47 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin spreekt stellig tegen dat een verrassingsbezoek van de baas van de Amerikaanse CIA bedoeld was om Rusland te weerhouden van een confrontatie met de NAVO. De berichten daarover in Amerikaanse media zijn "spookverhalen", zegt de woordvoerder van president Vladimir Poetin. "Dit heeft natuurlijk niets met de werkelijkheid en met de bedoelingen van de Russische Federatie van doen."
1 uur geledenGYIRONG (ANP/RTR) - De Chinese premier Li Qiang is in Tibet aangekomen voor een bezoek aan het door natuurgeweld getroffen grensgebied met Nepal, melden Chinese staatsmedia. Daar worden honderden mensen vermist.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Groot-Brittannië en Frankrijk "spelen met vuur" met de levering van geavanceerde rakettechnologie aan Oekraïne. Dit kan volgens de woordvoerdster van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken "onvoorziene consequenties" hebben.
1 uur geledenKATHMANDU (ANP/RTR/DPA) - De Nepalese politie meldt dat 270 lichamen zijn gevonden na de overstromingen in het land. Honderden mensen worden er nog vermist. Het vorige dodental dat de politie deelde, was 177.
2 uur geleden