Zoektocht naar overlevenden aardbeving Tibet gestopt
LHASA (ANP/RTR) - Chinese functionarissen zeggen dat in Tibet de zoektocht naar overlevenden is gestopt na de aardbeving van dinsdag. De aandacht verschuift nu naar het helpen van de gewonden en andere getroffenen. De autoriteiten hebben niets gezegd over het aantal vermisten.
Het dodental staat sinds dinsdagavond op 126 en het aantal gewonden op 188. Volgens staatszender CCTV liggen nog 91 mensen in het ziekenhuis.
Reddingswerkers hebben in de vrieskou meer dan vierhonderd mensen onder het puin vandaan gehaald. De kans op het vinden van overlevenden is volgens experts klein, omdat die waarschijnlijk inmiddels zijn overleden door onderkoeling. De temperatuur daalt in de nacht tot -18 graden.
De aardbeving vond plaats in de regio Tingri, ongeveer 80 kilometer ten noorden van de Mount Everest, en had volgens de Chinese autoriteiten een kracht van 6.8. Er zijn meer dan duizend naschokken geweest. De regio telt 60.000 inwoners. Ongeveer 46.500 getroffenen zijn verplaatst naar dorpen die verder van het epicentrum liggen. Meer dan 27.000 huizen zijn volgens CCTV beschadigd.
Chinese staatsmedia meldden eerder dat duizenden reddingswerkers en hulpverleners naar het aardbevingsgebied waren gestuurd. Zij zijn inmiddels begonnen met het opzetten van duizend kant-en-klare huizen ter vervanging van tenten voor ontheemden. Deze huizen zijn aardbevingsbestendig en kunnen worden verwarmd.
Meer uit Buitenland
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse autoriteiten bevestigen dat een meisje is doodgeschoten bij een operatie tegen drugscriminaliteit. Agenten hadden vanuit een helikopter het vuur geopend. De zevenjarige Aranza, die is geboren in de Verenigde Staten, zou in het hoofd zijn geraakt en overleefde dat niet.
19 minuten geledenSACRAMENTO (ANP) - Kiezers in de Amerikaanse staat Californië verwerpen naar verwachting een unieke belasting voor miljardairs, voorspelt Decision Desk HQ, dat de Amerikaanse verkiezingsuitslagen bijhoudt, op X. Met bijna drie kwart van de stemmen geteld, steunt slechts 46 procent van de kiezers het voorstel, 54 procent is tegen.
3 uur geledenASUNCIÓN (ANP/RTR) - De autoriteiten in Paraguay hebben voormalig president Santiago Peña onder huisarrest geplaatst. Kort daarvoor had het parlement hem afgezet te midden van een politieke en financiële crisis die was ontstaan door het faillissement van de digitale bank ueno.
6 uur geledenASUNCIÓN (ANP/RTR/AFP) - Paraguay heeft Pedro Alliana beëdigd als president van het land. Hij vervangt Santiago Peña, die kort daarvoor door het parlement was afgezet. De 52-jarige Alliana was vicepresident onder Peña en behoort tot dezelfde conservatieve Colorado-partij als zijn voorganger, wiens ambtstermijn tot 2028 zou duren.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump heeft Stephen Miller aangesteld als nieuwe stafchef. Dat meldt de Amerikaanse president op Truth Social. Miller, nu nog plaatsvervangend stafchef, vervangt Susie Wiles, die sinds januari 2025 die functie bekleedde. Wiles krijgt een functie binnen Trumps politieke organisatie. Miller vervangt haar vanaf komende maandag.
10 uur geledenBERLIJN (ANP) - Europa vraagt niet om een nieuwe veiligheidsordening, zoals de Verenigde Staten voorstellen, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Het probleem ligt volgens haar bij Rusland, dat blijft proberen de bestaande afspraken onderuit te halen. "We hebben al een Europese veiligheidsarchitectuur."
13 uur geledenTAIZ (ANP/AFP) - Bij een aanval op een groentemarkt in het zuidwesten van Jemen zijn volgens de Houthi's zeker twintig mensen om het leven gekomen. Het zou gaan om een Saudische luchtaanval, waarbij meerdere raketten werden ingezet, aldus het door de Houthi's gecontroleerde persbureau Saba. Tien mensen zouden gewond zijn geraakt.
15 uur geleden