Zoektocht naar overlevenden aardbeving Tibet gestopt
LHASA (ANP/RTR) - Chinese functionarissen zeggen dat in Tibet de zoektocht naar overlevenden is gestopt na de aardbeving van dinsdag. De aandacht verschuift nu naar het helpen van de gewonden en andere getroffenen. De autoriteiten hebben niets gezegd over het aantal vermisten.
Het dodental staat sinds dinsdagavond op 126 en het aantal gewonden op 188. Volgens staatszender CCTV liggen nog 91 mensen in het ziekenhuis.
Reddingswerkers hebben in de vrieskou meer dan vierhonderd mensen onder het puin vandaan gehaald. De kans op het vinden van overlevenden is volgens experts klein, omdat die waarschijnlijk inmiddels zijn overleden door onderkoeling. De temperatuur daalt in de nacht tot -18 graden.
De aardbeving vond plaats in de regio Tingri, ongeveer 80 kilometer ten noorden van de Mount Everest, en had volgens de Chinese autoriteiten een kracht van 6.8. Er zijn meer dan duizend naschokken geweest. De regio telt 60.000 inwoners. Ongeveer 46.500 getroffenen zijn verplaatst naar dorpen die verder van het epicentrum liggen. Meer dan 27.000 huizen zijn volgens CCTV beschadigd.
Chinese staatsmedia meldden eerder dat duizenden reddingswerkers en hulpverleners naar het aardbevingsgebied waren gestuurd. Zij zijn inmiddels begonnen met het opzetten van duizend kant-en-klare huizen ter vervanging van tenten voor ontheemden. Deze huizen zijn aardbevingsbestendig en kunnen worden verwarmd.
Meer uit Buitenland
LUXEMBURG (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben maandag formeel ingestemd met de omvangrijkste uitbreiding van de EU-sanctielijst tegen mensen en bedrijven of instellingen die de Russische oorlog tegen Oekraïne steunen. Dat heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag op X bekendgemaakt.
8 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Human Rights Watch waarschuwt voor de verregaande internetbeperkingen die Turkije recentelijk heeft opgelegd aan enkele media en organisaties. In een persbericht spreekt de mensenrechtenorganisatie van het beletten van de vrijheid van meningsuiting en roept ze de autoriteiten op hun censuur te staken.
20 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Marché des Enfants Rouges, de oudste overdekte markt van Parijs, is volledig verwoest door een brand. De burgemeester van het centrum van Parijs, Ariel Weil zei maandagochtend dat de brand onder controle was, maar dat de markt niet meer te redden viel.
53 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De EU-sancties tegen Rusland werken veel beter als "de VS op een lijn met ons zouden zitten", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag. De deal die de VS met Rusland heeft gesloten over de levering van diesel, helpt niet om de druk op Rusland te vergroten, voegde ze daaraan toe. Kallas riep de VS op sancties tegen Rusland in te stellen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse minister van Arbeid en Sociale Zaken, Bärbel Bas, legt haar functie neer om persoonlijke redenen. Dat heeft ze haar partij maandagochtend laten weten, melden Duitse media. Naast minister is Bas ook medevoorzitter van de sociaaldemocratische SPD.
2 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Het Zuid-Koreaanse leger meldt dat Pyongyang maandagochtend "meerdere ballistische raketten" in de richting van de Japanse Zee had afgevuurd, nadat het aanvankelijk melding had gemaakt van een "niet-geïdentificeerd projectiel".
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft zondag verboden om omstreden tv-spotjes waarin president Donald Trump zelf te zien is nog langer uit te zenden. De reclames waren met belastinggeld betaald en sinds eind september op tv te zien, in aanloop naar de midterms volgende maand.
5 uur geleden