Zoektocht naar overlevenden aardbeving Tibet gestopt
LHASA (ANP/RTR) - Chinese functionarissen zeggen dat in Tibet de zoektocht naar overlevenden is gestopt na de aardbeving van dinsdag. De aandacht verschuift nu naar het helpen van de gewonden en andere getroffenen. De autoriteiten hebben niets gezegd over het aantal vermisten.
Het dodental staat sinds dinsdagavond op 126 en het aantal gewonden op 188. Volgens staatszender CCTV liggen nog 91 mensen in het ziekenhuis.
Reddingswerkers hebben in de vrieskou meer dan vierhonderd mensen onder het puin vandaan gehaald. De kans op het vinden van overlevenden is volgens experts klein, omdat die waarschijnlijk inmiddels zijn overleden door onderkoeling. De temperatuur daalt in de nacht tot -18 graden.
De aardbeving vond plaats in de regio Tingri, ongeveer 80 kilometer ten noorden van de Mount Everest, en had volgens de Chinese autoriteiten een kracht van 6.8. Er zijn meer dan duizend naschokken geweest. De regio telt 60.000 inwoners. Ongeveer 46.500 getroffenen zijn verplaatst naar dorpen die verder van het epicentrum liggen. Meer dan 27.000 huizen zijn volgens CCTV beschadigd.
Chinese staatsmedia meldden eerder dat duizenden reddingswerkers en hulpverleners naar het aardbevingsgebied waren gestuurd. Zij zijn inmiddels begonnen met het opzetten van duizend kant-en-klare huizen ter vervanging van tenten voor ontheemden. Deze huizen zijn aardbevingsbestendig en kunnen worden verwarmd.
Meer uit Buitenland
BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro zegt dat hij van het hooggerechtshof het land niet mag verlaten. De rechtse politicus verloor zondag de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, een uitslag die hij niet erkent.
3 uur geledenAMMAN (ANP/RTR/AFP) - Jordanië heeft luchtaanvallen uitgevoerd op wat het omschreef als schuilplaatsen van militanten in het zuiden van Syrië. De "terroristische organisaties" die daar actief zijn, zouden banden hebben met de verdachten van de dodelijke aanslag op een kerk in Jordanië.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat 1 miljoen dollar (bijna 895.000 euro) wordt uitgekeerd aan iedereen die kiezersfraude meldt met een arrestatie en veroordeling tot gevolg. In de Verenigde Staten worden volgende week belangrijke verkiezingen gehouden, de midterms.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BELGA) - De Franse regering heeft een pakket onderwijshervormingen voorgesteld aan scholierenorganisaties, maar deze voldoen volgens deze groeperingen niet aan hun eisen. Daarom zullen de protesten voortgezet worden, aldus de organisaties na een gesprek met premier Sébastien Lecornu.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De verdachte van een dodelijke schietpartij in twee Parijse voorsteden heeft ontkend dat de daad racistisch gemotiveerd was. Bij de schietpartij van vrijdag vielen een dode en vijf gewonden. President Emmanuel Macron sprak eerder van een racistische terreurdaad en zei dat de schutter zijn slachtoffers op basis van geloof en huidskleur koos.
6 uur geledenCHARKIV (ANP/RTR) - Door een Russische aanval op de tweede stad van Oekraïne, Charkiv, zijn twee doden en vier gewonden gevallen. Dit meldde burgemeester Ihor Terechov.
6 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - De reis van paus Leo volgende maand naar Zuid-Amerika gaat door zoals gepland. Het Vaticaan heeft dat maandag bekendgemaakt, bijna twee weken nadat de religieuze leider werd geopereerd vanwege longkanker.
8 uur geleden