Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zoektocht naar overlevenden aardbeving Tibet gestopt

Zoektocht naar overlevenden aardbeving Tibet gestopt

LHASA (ANP/RTR) - Chinese functionarissen zeggen dat in Tibet de zoektocht naar overlevenden is gestopt na de aardbeving van dinsdag. De aandacht verschuift nu naar het helpen van de gewonden en andere getroffenen. De autoriteiten hebben niets gezegd over het aantal vermisten.

Het dodental staat sinds dinsdagavond op 126 en het aantal gewonden op 188. Volgens staatszender CCTV liggen nog 91 mensen in het ziekenhuis.

Reddingswerkers hebben in de vrieskou meer dan vierhonderd mensen onder het puin vandaan gehaald. De kans op het vinden van overlevenden is volgens experts klein, omdat die waarschijnlijk inmiddels zijn overleden door onderkoeling. De temperatuur daalt in de nacht tot -18 graden.

De aardbeving vond plaats in de regio Tingri, ongeveer 80 kilometer ten noorden van de Mount Everest, en had volgens de Chinese autoriteiten een kracht van 6.8. Er zijn meer dan duizend naschokken geweest. De regio telt 60.000 inwoners. Ongeveer 46.500 getroffenen zijn verplaatst naar dorpen die verder van het epicentrum liggen. Meer dan 27.000 huizen zijn volgens CCTV beschadigd.

Chinese staatsmedia meldden eerder dat duizenden reddingswerkers en hulpverleners naar het aardbevingsgebied waren gestuurd. Zij zijn inmiddels begonnen met het opzetten van duizend kant-en-klare huizen ter vervanging van tenten voor ontheemden. Deze huizen zijn aardbevingsbestendig en kunnen worden verwarmd.

Meer uit Buitenland

Eerste stembureaus voor Amerikaanse midterms geopend

WASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten zijn de eerste stembureaus geopend voor de midterms. Bij die verkiezingen, ongeveer halverwege de ambtstermijn van president Donald Trump, riskeren zijn Republikeinen hun nipte meerderheid in het Congres te verliezen.

23 minuten geleden
Zelensky: complexe aanval op Oekraïne op verkiezingsdag VS

KYIV (ANP) - Oekraïne is in de nacht van maandag op dinsdag doelwit geworden van een "complexe, enorme aanval" door Rusland, zegt president Volodymyr Zelensky op X. Volgens hem was de aanval vooral gericht op belangrijke infrastructuur, en met name op de energievoorziening. Er zijn ook slachtoffers gevallen, aldus de president. "Het is heel veelzeggend dat dit alles gebeurt op de dag van de Amerikaanse congresverkiezingen."

1 uur geleden
Woonprotestkamp in centrum van Madrid ontruimd

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse politie heeft een protestkamp in Madrid ontmanteld. Het kamp op het centrale plein in de stad was opgericht uit protest tegen het woningtekort en de huurprijzen. Volgens het stadsbestuur is de ontruiming vreedzaam verlopen, maar de activisten spreken van een "gewelddadige politieoperatie".

2 uur geleden
WSJ: VS voeren aanvallen uit op Iraans eiland Qeshm

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een reeks "discrete, beperkte aanvallen" uitgevoerd op het Iraanse eiland Qeshm en omliggende gebieden nabij de Straat van Hormuz. Dat meldt The Wall Street Journal (WSJ).

9 uur geleden
VS: volgende week trilaterale gesprekken met Oekraïne en Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten brengen op 10 en 11 november delegaties uit Oekraïne en Rusland samen in Abu Dhabi, zo laat de Amerikaanse gezant Steve Witkoff weten. Op sociale media schrijft hij dat de nieuwe gesprekken in Abu Dhabi gaan over "veiligheidsafspraken voor na de oorlog, de-escalatie, humanitaire maatregelen en het beëindigen van de oorlog".

9 uur geleden
Aantal burgerdoden door aanval Rusland op Oekraïens dorp loopt op

KYIV (ANP/RTR) - Bij Russische aanvallen maandag op de Oekraïense plaats Komysjoevacha, niet ver van de stad Zaporizja, zijn zeker 26 mensen om het leven gekomen. Eerder op maandag sprak president Volodymyr Zelensky op X nog over achttien doden.

10 uur geleden
Rechter: Californië beslist zelf over check rond stembiljetten

WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump moet niet langer van Californië eisen om enkele duizenden stembiljetten in die staat niet mee te tellen bij de Congresverkiezingen. Dat heeft een federale rechter in Washington, James Boasberg, besloten. Volgens de rechter is het niet aan de regering om "eenzijdig haar voorkeursprocedures" op te leggen aan staten. In de Verenigde Staten zijn staten grotendeels zelf verantwoordelijk voor het organiseren van de stembusgang.

13 uur geleden