
Zoekgebied in Italië voortvluchtige Nederlander uitgebreid
MONTALDO DI MONDOVI (ANP) - De Italiaanse politie heeft de Nederlander die verdacht wordt van het doodsteken van twee landgenoten nog niet gevonden. Er is besloten het zoekgebied in de noordelijke bergregio Piëmont uit te breiden, meldt persbureau ANSA.
De 21-jarige man wordt verdacht van het doodsteken van zijn vader (65) en een familievriend (60). Dat gebeurde in Montaldo di Mondovì. De man sloeg daarna op de vlucht. Het is volgens ANSA moeilijk om hem te vinden doordat de bosrijke omgeving rond het stadje zeer uitgestrekt is.
Het Italiaanse persbureau meldt dat nu naar de Nederlander wordt gezocht in heel Valle Corsaglia, waar Montaldo di Mondovì deel van uitmaakt, en het gebied tussen Roburent, Monastero Vasco, San Giacomo di Roburent en Vicoforte. Bij de zoekoperatie zijn zo'n honderd personen en speurhonden betrokken. Ook wordt vanuit de lucht uitgekeken naar de man.
Zoekactie
Mogelijk gaat de zoekactie ook in de nacht door. De carabinieri, agenten van de Italiaanse militaire politie, blijven volgens het lokale politiebureau in het zoekgebied totdat de verdachte is gevonden.
De politie waarschuwt dat de Nederlander gevaarlijk is en roept mensen op uit zijn buurt te blijven. Volgens lokale media wordt er niet van uitgegaan dat de man gewapend is en is het doel niet op de verdachte te schieten, maar hem te arresteren. De Nederlander zou ook geen eten hebben meegenomen toen hij op de vlucht sloeg.
Meer uit Buitenland
FLORENCE (ANP/DPA) - In meerdere Italiaanse steden is de stroom uitgevallen door de extreme hitte. In het centrum van de toeristenstad Florence zaten tal van winkels tijdelijk zonder stroom, meldde het Italiaanse persbureau Ansa. Geldautomaten en roltrappen werkten niet.
4 uur geledenMOSKOU/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron hebben voor het eerst in jaren weer met elkaar gebeld. De laatste keer dat ze met elkaar spraken was in september 2022, ruim een halfjaar nadat Rusland aan een grootschalig offensief in Oekraïne was begonnen.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Een Russische rechter heeft de voormalige onderminister van Defensie Timoer Ivanov veroordeeld tot dertien jaar opsluiting in een strafkolonie vanwege corruptie. Het is de zwaarste straf die tot dusver is opgelegd in een serie fraudezaken tegen hoge defensieambtenaren.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Republikeinse meerderheid in de Senaat van het Amerikaanse parlement heeft na een marathonzitting ingestemd met de belangrijkste uitgavenwet van de Republikeinse president Donald Trump. De Democraten uitten felle kritiek op de bezuinigingen op sociale welzijnsprogramma's en omdat de staatsschuld gigantisch stijgt.
6 uur geledenWERCHTER (ANP) - Het Belgische festival Rock Werchter neemt maatregelen in verband met de verwachte hitte op woensdag. Het muziekfestival begint donderdag, maar de camping gaat al op woensdag open. Ook in België worden temperaturen ruim boven de 30 graden verwacht en daarom verloopt de check-in anders dan voorgaande jaren, laat het festival weten.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zinspeelt op de deportatie van Tesla-baas Elon Musk, die in Zuid-Afrika is geboren. Het is de jongste escalatie in het conflict tussen de voormalige bondgenoten.
8 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Bijna 20.000 migranten zijn de afgelopen zes maanden in kleine bootjes het Kanaal overgestoken naar het Verenigd Koninkrijk. Dat is een record voor de eerste helft van een jaar.
8 uur geleden