Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zoekende Verstappen toch snelste in enige vrije training GP Miami

Zoekende Verstappen toch snelste in enige vrije training GP Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft bij de eerste en enige training van de Grote Prijs van Miami de beste tijd neergezet. De regerend Formule 1-wereldkampioen was na een moeizame trainingssessie met een rondje van 1.28,595 in de slotfase de snelste, voor de Australiër Oscar Piastri in de McLaren en de Spanjaard Carlos Sainz in de Ferrari.

Het was het enige snelle rondje dat Verstappen in een verder moeizame training neerzette op het circuit in Florida. Piastri en Sainz waren iets meer dan 0,1 seconde langzamer. Verstappens teamgenoot Sergio Pérez zette de zesde tijd neer.

De training lag in de beginfase met een rode vlag tijd stil nadat Charles Leclerc zijn Ferrari overdwars op de smalle baan had stilgezet en niet meer wegkwam. Na ruim tien minuten konden de coureurs weer de baan op.

Verstappen had in het vervolg enkele keren moeite met blokkerende banden. Hij had op dat moment de zestiende tijd neergezet. Met nog zo'n twaalf minuten te gaan ging de wereldkampioen weer naar buiten, maar over de boordradio mopperde hij dat hij geen grip had. Bij een volgende poging in de slotminuten van de training kwam de 26-jarige Limburger toch tot een toptijd.

Later vrijdag volgt de kwalificatie voor de sprintrace van zaterdag. Na de sprintrace zaterdag volgt de kwalificatie voor de GP van Miami van zondag.

Meer uit Sport

Verstappen hoopt in Shanghai meer voorin mee te strijden

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.

15 minuten geleden
Basketballer Adebayo noteert op een na hoogste score ooit in NBA

MIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.

1 uur geleden
Jones wil bondscoach blijven en talentvolle honkballers helpen

MIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.

6 uur geleden
Sabalenka ten koste van Osaka naar kwartfinale Indian Wells

INDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.

13 uur geleden
Ineos wint ploegentijdrit Parijs-Nice, Ayuso nieuwe leider

POUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.

18 uur geleden
Wielrenner Van der Poel wint tweede etappe Tirreno-Adriatico

SAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.

19 uur geleden
Zitskiër Kampschreur wint goud op combinatie, brons De Langen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.

20 uur geleden