Zoeken naar lichamen Tarwekamp klaar, dodental voorlopig op zes
DEN HAAG (ANP) - Het zoeken naar slachtoffers onder de resten van de ingestorte panden aan de Tarwekamp in Den Haag is afgerond, meldde de veiligheidsregio maandagmiddag. Sinds de ontploffingen zaterdagochtend zijn zes lichamen geborgen. Maandag overdag zijn er geen lichamen meer gevonden, zei een woordvoerder ter plaatse.
Het laatste slachtoffer werd in de nacht van zondag op maandag rond 02.30 uur gevonden in een kelderruimte. Dat was ook het laatste gedeelte van het complex dat doorzocht werd, aldus de woordvoerder van Haaglanden Veilig.
De veiligheidsdiensten hebben volgens de woordvoerder "geen signalen" dat er nog mensen vermist zijn. Als er toch nog mensen worden vermist, kan dat worden gemeld bij de politie, zegt hij. Mensen van in totaal elf woningen kunnen naar verwachting maandagmiddag onder begeleiding spullen komen ophalen.
Het terrein wordt overgedragen aan gemeente en politie voor nader onderzoek. De lichamen van twee van de zes overledenen zijn nog niet geïdentificeerd.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
5 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
8 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
11 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
16 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
18 uur geleden