Zoeken naar lichamen Tarwekamp klaar, dodental voorlopig op zes
DEN HAAG (ANP) - Het zoeken naar slachtoffers onder de resten van de ingestorte panden aan de Tarwekamp in Den Haag is afgerond, meldde de veiligheidsregio maandagmiddag. Sinds de ontploffingen zaterdagochtend zijn zes lichamen geborgen. Maandag overdag zijn er geen lichamen meer gevonden, zei een woordvoerder ter plaatse.
Het laatste slachtoffer werd in de nacht van zondag op maandag rond 02.30 uur gevonden in een kelderruimte. Dat was ook het laatste gedeelte van het complex dat doorzocht werd, aldus de woordvoerder van Haaglanden Veilig.
De veiligheidsdiensten hebben volgens de woordvoerder "geen signalen" dat er nog mensen vermist zijn. Als er toch nog mensen worden vermist, kan dat worden gemeld bij de politie, zegt hij. Mensen van in totaal elf woningen kunnen naar verwachting maandagmiddag onder begeleiding spullen komen ophalen.
Het terrein wordt overgedragen aan gemeente en politie voor nader onderzoek. De lichamen van twee van de zes overledenen zijn nog niet geïdentificeerd.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In het noordoosten van het land kan het vrijdagochtend glad zijn door sneeuwval en sneeuwresten. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de provincies Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en voor de Waddeneilanden.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - De politie heeft de omstreden voorganger Tom de Wal eerder deze maand ten onrechte aangehouden. Dat heeft ze laten weten aan de evangelist die in Tilburg werd opgepakt. De 32-jarige Brabander spreekt zelf op sociale media van een overwinning.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het NPO Radio 2-programma Aan De Slag! van AVROTROS heeft de Gouden RadioRing gewonnen. De show van presentator Bart Arens kreeg de meeste stemmen van de vijf genomineerde programma's. Het is de eerste keer dat de dj de belangrijkste radiopublieksprijs in de wacht sleept. Eerder donderdag won Arens tijdens het gala in Hilversum ook al de RadioRing voor populairste presentator.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een hacker heeft ingebroken bij een onlinedienst van de gemeente Den Haag en enkele buurgemeenten voor mensen die zich willen laten omscholen of bijscholen. Door de hack bij Haaglanden Leert Door zijn mogelijk de persoonlijke gegevens van ongeveer 1200 mensen gestolen.
5 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - Zo'n honderd mensen demonstreren donderdagavond voor de deur van het gemeentehuis in Heemskerk tegen een nog te openen asielzoekerscentrum, ziet een verslaggever van het ANP. De gemeenteraad vergadert 's avonds over de kwestie. Demonstranten hebben Nederlandse vlaggen bij zich met de tekst 'Nee azc' en ook is er een Prinsenvlag te zien.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Enkele tientallen mensen zijn donderdagavond in Utrecht afgekomen op een demonstratie tegen politiegeweld. Het protest begon op het Vredenburgplein en verplaatste zich daarna naar het hoofdbureau van de politie. De demonstratie is naar aanleiding van het geweldsincident eerder deze week onder het bollendak op het Utrechtse stationsplein.
7 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - Het gebied rond het gemeentehuis van Heemskerk en de omgeving van het station in de Noord-Hollandse plaats zijn donderdag aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Burgemeester Alexander Luijten heeft dat besluit genomen omdat er demonstraties zijn aangekondigd rond de gemeenteraadsvergadering van donderdagavond. Tijdens die vergadering wordt onder meer gesproken over een asielzoekerscentrum in de gemeente.
9 uur geleden