Zoeken naar lichamen Tarwekamp klaar, dodental voorlopig op zes
DEN HAAG (ANP) - Het zoeken naar slachtoffers onder de resten van de ingestorte panden aan de Tarwekamp in Den Haag is afgerond, meldde de veiligheidsregio maandagmiddag. Sinds de ontploffingen zaterdagochtend zijn zes lichamen geborgen. Maandag overdag zijn er geen lichamen meer gevonden, zei een woordvoerder ter plaatse.
Het laatste slachtoffer werd in de nacht van zondag op maandag rond 02.30 uur gevonden in een kelderruimte. Dat was ook het laatste gedeelte van het complex dat doorzocht werd, aldus de woordvoerder van Haaglanden Veilig.
De veiligheidsdiensten hebben volgens de woordvoerder "geen signalen" dat er nog mensen vermist zijn. Als er toch nog mensen worden vermist, kan dat worden gemeld bij de politie, zegt hij. Mensen van in totaal elf woningen kunnen naar verwachting maandagmiddag onder begeleiding spullen komen ophalen.
Het terrein wordt overgedragen aan gemeente en politie voor nader onderzoek. De lichamen van twee van de zes overledenen zijn nog niet geïdentificeerd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De storing die zaterdagmiddag optrad in een systeem van de hulpdiensten betrof het politienummer 0900-8844, bedoeld voor zaken die geen spoed hebben. Dat meldt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Volgens hem zijn er geen noemenswaardige problemen ontstaan door de storing, die inmiddels weer zou zijn opgelost.
11 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het meldkamersysteem van de hulpdiensten kampt zaterdagmiddag met een landelijke storing. Dat laat een woordvoerder van de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond weten. Volgens hem is alarmnummer 112 nog wel bereikbaar. Ook kunnen de meldkamers nog hulpdiensten op pad sturen, maar dat kan momenteel niet op de normale manier, zegt hij. "Daar zit de storing en dat vraagt enige afstemming."
51 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum is zaterdag officieel opengegaan voor het publiek in het nieuwe onderkomen. Het museum zit nu in het monumentale pakhuis Santos op Katendrecht in Rotterdam-Zuid. In het museum wordt een collectie van ruim 6,5 miljoen objecten gehuisvest. Dat is naar eigen zeggen een van de grootste museale fotocollecties ter wereld.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden en het noorden van het land kan het zaterdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft om die reden code geel afgegeven voor de provincies Noord-Holland, Utrecht, Gelderland, Flevoland, Overijssel, Drenthe, Friesland en Groningen.
7 uur geledenGORSSEL (ANP) - In Gorssel zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mensen om het leven gekomen bij een ernstig eenzijdig ongeval. De politie kreeg rond 00.45 uur een melding van het ongeval op de N348 (Deventerweg) in de Gelderse plaats. Een derde inzittende is gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Het is niet duidelijk of er nog meer mensen in de auto zaten.
10 uur geledenKESSEL (ANP) - Bij een verkeersongeval in Kessel, tussen Venlo en Roermond in de provincie Limburg, is vrijdagavond een persoon om het leven gekomen. Een andere inzittende is gewond geraakt en met spoed naar het ziekenhuis gebracht.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vrouwen die betrokken waren bij het incident in Utrecht waarbij een politieagent geweld gebruikte, onderschrijven de conclusie dat er toen "deels disproportioneel geweld" tegen hen is gebruikt. Dat laat hun advocaat vrijdag weten. "Cliënten zijn ook verheugd om te horen dat de politie daar haar verantwoordelijkheid voor wil nemen en lering uit wil trekken", stelt hij.
18 uur geleden