Zoekactie naar zwemmer in het Kanaal gestaakt
DOVER (ANP) - De zoekactie naar een zwemmer die probeerde het Kanaal over te zwemmen is beëindigd. De man, de 42-jarige Britse brandweerman Iain Hughes, is niet gevonden, meldt de BBC. Zijn collega's bij de brandweer noemen dat "onbeschrijfelijk verdrietig".
De zwemmer verdween toen hij dinsdag probeerde van Engeland naar Frankrijk te zwemen om geld op te halen voor het goede doel. Volgens zijn brandweerkorps in de West Midlands had hij twee jaar getraind. De oversteek van Engeland naar Frankrijk is volgens de Channel Swimming Association zo'n 32 kilometer zwemmen. De snelste tijd is volgens de vereniging ruim 7 uur, de traagste bijna 27.
Tijdens zijn oversteek werd Hughes begeleid door een boot, zegt het brandweerkorps. Toch verdween hij uit het zicht. Frankrijk en België hebben gezocht met helikopters. Ook werden meerdere schepen van de marine en de politie ingezet om de zwemmer te vinden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de zware pijnstiller fentanyl, die verslavend is en ook als drug wordt gebruikt, bestempeld als massavernietigingswapen. "Want dat is het ook", zei Trump tijdens een evenement in het Witte Huis.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Europese leiders willen Oekraïne na het einde van de oorlog tegen Rusland beschermen met een troepenmacht die ook in het land zelf kan opereren. De "multinationale troepenmacht" is een van de "robuuste" veiligheidsgaranties die Oekraïne zou krijgen, stellen premier Dick Schoof en zijn belangrijkste Europese collega's na overleg in Berlijn.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat een vredesdeal tussen Oekraïne en Rusland "dichterbij is dan ooit". Zijn opmerking volgt na contact met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en andere Europese leiders.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Oekraïne kan alleen grondgebied opgeven als het verzekerd is van bescherming én van de instemming van het Oekraïense volk, vinden zijn Europese bondgenoten. Zo'n offer is aan Oekraïne zelf, onderstrepen de in Berlijn samengekomen leiders van de belangrijkste Europese landen, maar wel tegen voorwaarden.
4 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije heeft maandag een drone neergeschoten die boven de Zwarte Zee vloog en het Turkse luchtruim naderde. Dat meldt het ministerie van Defensie na een reeks veiligheidsincidenten op de Zwarte Zee in verband met de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft de Chinese ambassadeur in het land ontboden vanwege het proces tegen Jimmy Lai in Hongkong. De Brit is maandag schuldig bevonden aan het overtreden van een omstreden veiligheidswet.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïense onderwaterdrones hebben met succes een Russische duikboot aangevallen, meldt de Oekraïense binnenlandse veiligheidsdienst (SBOe). Dat is voor het eerst in de oorlog met Rusland. De duikboot lag op het moment van de aanval aangemeerd in de Zwarte Zeehaven van de Russische plaats Novorossiejsk. Volgens de Russen was de aanval op de marinebasis een mislukking.
5 uur geleden