Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zoekactie naar vermiste watersporters hervat

Zoekactie naar vermiste watersporters hervat

DEN HAAG (ANP) - De zoektocht naar de vermiste watersporters is dinsdagochtend vroeg hervat bij het Noordelijk Havenhoofd in Scheveningen. De kustwacht, politie, brandweer en KNRM zijn op zoek naar mogelijk nog drie vermisten, aldus de woordvoerder van de Veiligheidsregio Haaglanden.

Volgens de woordvoerder is zeker nog één persoon vermist, maar zijn er nog twee anderen in zee gezien. "Het is onduidelijk of deze surfers zelf uit de zee zijn gekomen of niet. Als dat wel het geval is, dan vragen wij deze mensen om contact op te nemen met de politie zodat daar duidelijkheid over is." De politie heeft contact gehad met familie van de mogelijke vermisten. Een woordvoerster zegt dat er rekening mee wordt gehouden dat er drie mensen vermist zijn. "We gaan nu uit van drie."

Er ligt een dikke laag schuim op de zee. Een helikopter probeert het schuim weg te blazen zodat de hulpdiensten beter kunnen zoeken. Ook lopen mensen met stokken in zee om te voelen of er mogelijk lichamen liggen.

Problemen

Een groep watersporters was maandagavond in de problemen gekomen. Twee van de mensen die uit het water zijn gehaald zijn maandagavond overleden, een is naar een ziekenhuis gebracht.

De hulpdiensten hebben maandagavond tot 23.00 uur gezocht en moesten toen de zoekactie staken.

Meer uit Binnenland

62 procent jongeren voelt dat mening niet meetelt bij gemeenten

DEN HAAG (ANP) - Van kinderen en jongeren tussen de 10 en 18 jaar heeft 62 procent het gevoel dat hun mening niet meetelt bij de gemeente, wijst een peiling van UNICEF Nederland onder meer dan duizend kinderen uit. Dit terwijl 72 procent van de kinderen graag hun mening zou willen inbrengen bij de gemeente.

9 minuten geleden
Meer meldingen van vermoedelijke misstanden op werkvloer in 2025

DEN HAAG (ANP) - Meer mensen deden vorig jaar melding van vermoedens van misstanden op de werkvloer, meldt het Huis voor Klokkenluiders (HvK). Er werden bijna 700 aanvragen voor advies ingediend, het hoogste aantal sinds de oprichting van het adviespunt in 2016. In 2024 waren het er nog 467. Bijna alle klokkenluiders zeggen dat ze na melding benadeeld worden, hoewel dat wettelijk verboden is.

4 uur geleden
Tweede vlucht met gestrande Nederlanders geland op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is maandagavond een tweede groep gestrande Nederlanders uit het Midden-Oosten aangekomen. De vlucht van TUI uit Hurghada (Egypte) landde even na 22.20 uur. De reizigers aan boord waren eerst met een vliegtuig van Defensie opgehaald uit Muscat, de hoofdstad van Oman.

6 uur geleden
Arts Rijnstate verwekte zeker 16 donorkinderen met eigen zaad

ARNHEM (ANP) - De gynaecoloog van het Rijnstate die in de jaren zeventig en tachtig zijn eigen sperma gebruikte als donorzaad heeft zeker zestien donorkinderen verwekt. Dat meldt het Arnhemse ziekenhuis maandag op basis van onafhankelijk onderzoek naar de manier waarop in het verleden met donorzaad is omgegaan. De bekentenis van de voormalige arts was daarvoor de aanleiding. De man, die werkte in de kliniek van het Elisabeth Gasthuis dat later samen met twee andere ziekenhuizen Rijnstate werd, heeft een erfelijke ziekte.

6 uur geleden
Claudia de Breij doet Oudejaarsconference 2026

HILVERSUM (ANP) - Claudia de Breij doet in 2026 opnieuw de Oudejaarsconference. Het wordt de vierde keer dat de cabaretière op oudejaarsavond op NPO 1 terugblikt op het voorbije jaar.

6 uur geleden
Frenna en Sef belangrijkste winnaars Edison Pop

LEUSDEN (ANP) - Frenna en Sef zijn maandag de belangrijkste winnaars geworden van de Edison Pop 2026. Zij kregen in het AFAS Theater in Leusden de prijzen voor respectievelijk beste single (ZAZAA) en beste album (lieve monsters). DI-RECT kreeg de Edison Oeuvreprijs en Samuel Welten viel tweemaal in de prijzen.

7 uur geleden
Weer dichte mist in noordwesten, hinder voor verkeer

DE BILT (ANP) - In het Waddengebied, Friesland en in de kop van Noord-Holland komt dichte mist voor. Het zicht kan minder dan 200 meter zijn, meldt het KNMI. Het verkeer kan hier hinder van ondervinden.

7 uur geleden