Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zoekactie naar vermist meisje, onder meer helikopter ingezet

Zoekactie naar vermist meisje, onder meer helikopter ingezet

RAAMSDONKSVEER (ANP) - De politie is dinsdag op "allerlei" manieren bezig het 10-jarige vermiste meisje Hebe uit Vught en haar begeleidster te vinden. Het kind en de 26-jarige vrouw zijn sinds maandagavond vermist. Dinsdagochtend werd een amber alert uitgegeven voor Hebe. Het meisje is gehandicapt en heeft zorg nodig.

De twee werden voor het laatst gezien bij de Sint Theresiastraat in Raamsdonksveer (Noord-Brabant). Vanaf daar zou de begeleidster het meisje naar huis brengen, schreef haar moeder maandagavond op Facebook. De politie onderzoekt onder meer alle wegen en waterwegen op en rond de route van Raamsdonksveer naar Vught. "Daar is ook een politiehelikopter bij ingezet, maar helaas nog zonder resultaat. Uiteindelijk is het ook de vraag of die route wel gereden is." Ook wordt gezocht naar de auto waarin zij zijn vertrokken.

De politie vraagt mensen die tips hebben naar 112 te bellen. De tiplijn van de politie (0800-6070) heeft technische problemen.

SAR

Vrijwilligersorganisatie Search and Rescue Nederland (SAR) zoekt ook naar het meisje. Een woordvoerder laat weten dat de vrijwilligers in eerste instantie zoeken tussen Vught en Raamsdonksveer. "We moeten snel acteren. Als ze van de weg zijn geraakt, is er een kleine kans dat ze nog leven." Vrijwilligers zoeken onder meer op snelwegen en binnenwegen. "We lopen en gaan op pad met quads en auto's. Ook gaan er drones vliegen." De woordvoerder vraagt mensen in de omgeving alert te zijn op sporen.

Een woordvoerder van de politie laat weten dat mogelijk ook het Veteranen Search Team wordt ingezet. De politie heeft contact met de vrijwilligersorganisatie.

Begeleidster

Het meisje en de vrouw zijn maandagavond in onbekende richting vertrokken in een zwarte Kia Picanto met kenteken PR-425-K. Het meisje draagt een paarse rugtas, felroze jas en zwarte rok. Ze heeft scoliose en loopt wankel, met haar voeten naar buiten.

De politie heeft de identiteit van de begeleidster niet vrijgegeven. Volgens een woordvoerder van de politie is dat omdat een amber alert zich alleen op kinderen richt en omdat de rol van de vrouw nog niet duidelijk is. "Daarom zijn we heel terughoudend. Alle scenario's staan nog open." Het gaat in ieder geval om een vrouw met blond, halflang haar en blauwe ogen.

Volgens Omroep Brabant waren de begeleidster en het meisje maandag aan het eind van de middag vertrokken vanaf 't Overstapje. Dit is een orthopedagogisch dagcentrum aan de Sint Theresiastraat in Raamsdonksveer. De moeder van het meisje zegt op Facebook in shock te zijn.

Meer uit Binnenland

Koning praat met Curaçaose bewoners over geopolitieke spanningen

WILLEMSTAD (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft woensdagavond (lokale tijd) op Curaçao een bijeenkomst bezocht waar met verschillende burgers werd gesproken over de geopolitieke situatie rondom Venezuela en de spanningen die dat heeft opgeleverd op het eiland. De koning luisterde, samen met staatssecretaris Eric van der Burg (Koninkrijksrelaties), naar verschillende verhalen over 3 januari van dit jaar.

2 minuten geleden
GroenLinks en D66 groeien in Nijmegen naar 11 en 7 zetels

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks en D66 groeien in Nijmegen, blijkt uit de voorlopige uitslag die de ANP Verkiezingsdienst heeft gemeld. GroenLinks gaat van 9 naar 11 zetels, D66 van 6 naar 7.

28 minuten geleden
Winst voor FVD en JA21 in Almere, verlies voor PVV

ALMERE (ANP) - In Almere winnen Forum voor Democratie en JA21 bij de gemeenteraadsverkiezingen, blijkt uit de voorlopige uitslag van de Verkiezingsdienst van het ANP. FVD gaat van 2 naar 4, en JA21 komt met 4 zetels nieuw in de raad. In 2022 deed de pas opgerichte partij nog niet mee. De PVV verliest en gaat van 5 naar 4.

29 minuten geleden
GroenLinks-PvdA wint zetel in Utrecht en is grootste

UTRECHT (ANP) - GroenLinks-PvdA heeft in Utrecht 14 zetels gekregen. Daarmee is de fusiepartij de grootste partij. Dat blijkt uit de voorlopige uitslag gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Sinds 2022 bezetten de partijen samen 13 zetels.

31 minuten geleden
GL-PvdA grootste in Eindhoven, gevolgd door CDA

EINDHOVEN (ANP) - GroenLinks-PvdA is met 13 zetels de grootste partij geworden in Eindhoven. Dat blijkt uit de voorlopige uitslag, gemeld aan de ANP Verkiezingsdienst. Bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen waren de partijen samen goed voor 14 zetels. CDA wint 3 zetels en komt uit op 9.

50 minuten geleden
Verlies voor GL-PvdA in Groningen, winst voor D66, VVD en CDA

GRONINGEN (ANP) - In Groningen heeft GroenLinks-PvdA 2 zetels verloren in de gemeenteraad. De partij gaat van 15 naar 13 zetels maar blijft veruit de grootste.

53 minuten geleden
Dijk hoopvol gestemd dat SP op nieuwe plekken in raad komt

AMERSFOORT (ANP) - Het stemt SP-leider Jimmy Dijk "hoopvol" dat zijn partij in nieuwe gemeenten in de raad komt. Hij ziet ten opzichte van het percentage dat bij de Tweede Kamerverkiezingen op de SP stemde een "forse winst".

56 minuten geleden