'Zo dik in top 10' medaillespiegel is boven verwachting NOC*NSF
PARIJS (ANP) - André Cats, directeur topsport van NOC*NSF, prijst de sporters, hun veerkracht na de succesvolste Olympische Spelen ooit voor Nederland en de beleving door het publiek. TeamNL eindigt in Parijs met een recordaantal van vijftien gouden medailles als zesde in het medailleklassement, hoger dan ooit. "Ik kan zeggen dat we het geweldig hebben gedaan. Een plek zo dik in de top 10 met meer goud dan ooit is echt aan de bovenkant van onze verwachtingen", zei Cats in een terugblik tegen het ANP.
Nederland pakte met de roeiers van de mannendubbelvier pas op de vijfde dag van de Olympische Spelen de eerste medaille, later dan tijdens veel andere Spelen. "We wisten dat we een slow start zouden hebben en in het toernooi moesten groeien, maar met name het missen van zilver door mountainbikester Puck Pieterse (in het openingsweekend) hadden we niet ingecalculeerd. Dat was sneu en ontzettend verdrietig voor haar. Maar daarna hebben we grote veerkracht laten zien en hebben we ons geweldig gepresenteerd."
Daar leverden volgens Cats ook de massaal aanwezige Oranjefans een belangrijke bijdrage aan. "Bij onder meer het hockey, atletiek en waterpolo zat er vaak vooral oranje op de tribune. In Londen in 2012 was dat ook wel zo, maar zeker niet met de intensiteit waarmee we dat nu beleefd hebben. We hebben nu het viervoudige aan tickets verkocht vergeleken met toen. We weten dat het ongelooflijk gevolgd is in de stadions, maar ook in Nederland."
Beleving
Ook tijdens het toernooi, dat zondag na ruim twee weken eindigt, besloten sportfans nog naar Parijs af te reizen. "We weten dat succes aansteekt. En ik heb van niemand teleurgestelde berichten ontvangen. Zeker wat betreft de stadions waren deze Spelen echt legendarisch. Het Franse publiek heeft het toernooi gedragen", zei de directeur over de altijd fanatieke en zingende thuisfans.
Cats vindt het "geweldig" dat hij die beleving ook bij het Nederlandse publiek zag. "Dat er nu anders dan in Tokio publiek en vrienden aanwezig waren, geeft voor de sporters zoveel extra waarde aan een medaille. En inspireren is ook echt iets wat we met topsport graag bewerkstelligen. Dat is wat me bijblijft aan deze Spelen: hoe ongelooflijk inspirerend topsport kan zijn als je meedoet in de kopgroep. Alle ingrediënten die sport mooi maken, waren hier aanwezig."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
9 uur geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
9 uur geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
11 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
13 uur geledenSTUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
1 dag geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
1 dag geleden