Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Zo dik in top 10' medaillespiegel is boven verwachting NOC*NSF

'Zo dik in top 10' medaillespiegel is boven verwachting NOC*NSF

PARIJS (ANP) - André Cats, directeur topsport van NOC*NSF, prijst de sporters, hun veerkracht na de succesvolste Olympische Spelen ooit voor Nederland en de beleving door het publiek. TeamNL eindigt in Parijs met een recordaantal van vijftien gouden medailles als zesde in het medailleklassement, hoger dan ooit. "Ik kan zeggen dat we het geweldig hebben gedaan. Een plek zo dik in de top 10 met meer goud dan ooit is echt aan de bovenkant van onze verwachtingen", zei Cats in een terugblik tegen het ANP.

Nederland pakte met de roeiers van de mannendubbelvier pas op de vijfde dag van de Olympische Spelen de eerste medaille, later dan tijdens veel andere Spelen. "We wisten dat we een slow start zouden hebben en in het toernooi moesten groeien, maar met name het missen van zilver door mountainbikester Puck Pieterse (in het openingsweekend) hadden we niet ingecalculeerd. Dat was sneu en ontzettend verdrietig voor haar. Maar daarna hebben we grote veerkracht laten zien en hebben we ons geweldig gepresenteerd."

Daar leverden volgens Cats ook de massaal aanwezige Oranjefans een belangrijke bijdrage aan. "Bij onder meer het hockey, atletiek en waterpolo zat er vaak vooral oranje op de tribune. In Londen in 2012 was dat ook wel zo, maar zeker niet met de intensiteit waarmee we dat nu beleefd hebben. We hebben nu het viervoudige aan tickets verkocht vergeleken met toen. We weten dat het ongelooflijk gevolgd is in de stadions, maar ook in Nederland."

Beleving

Ook tijdens het toernooi, dat zondag na ruim twee weken eindigt, besloten sportfans nog naar Parijs af te reizen. "We weten dat succes aansteekt. En ik heb van niemand teleurgestelde berichten ontvangen. Zeker wat betreft de stadions waren deze Spelen echt legendarisch. Het Franse publiek heeft het toernooi gedragen", zei de directeur over de altijd fanatieke en zingende thuisfans.

Cats vindt het "geweldig" dat hij die beleving ook bij het Nederlandse publiek zag. "Dat er nu anders dan in Tokio publiek en vrienden aanwezig waren, geeft voor de sporters zoveel extra waarde aan een medaille. En inspireren is ook echt iets wat we met topsport graag bewerkstelligen. Dat is wat me bijblijft aan deze Spelen: hoe ongelooflijk inspirerend topsport kan zijn als je meedoet in de kopgroep. Alle ingrediënten die sport mooi maken, waren hier aanwezig."

Meer uit Sport

Van de Zandschulp klimt tien plaatsen op wereldranglijst tennis

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.

4 uur geleden
Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

17 uur geleden
Pogacar kijkt uit naar historische recordpoging in Parijs-Roubaix

OUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."

18 uur geleden
Vollering moest diep gaan voor zege in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."

18 uur geleden
Vollering voegt zich in rijtje Nederlandse winnaars in Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.

18 uur geleden
Vollering wint voor het eerst Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.

19 uur geleden
Van der Poel kan leven met plek twee achter 'fenomeen' Pogacar

OUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."

19 uur geleden