Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ZLM Tour week eerder op wielerkalender

ZLM Tour week eerder op wielerkalender

ROSMALEN (ANP) - De Nederlandse koers ZLM Tour is een week naar voren gehaald op de wielerkalender. De vijfdaagse rittenkoers wordt verreden van 27 tot en met 31 mei. De verplaatsing van de wedstrijd komt door het wegvallen van de Ronde van Noorwegen. De ZLM Tour werd vorig jaar gewonnen door Mike Teunissen.

Organisator Libéma is blij met de verplaatsing. "Doordat de koers nu in het pinksterweekend valt, komen er wellicht meer toeschouwers", zegt Martin de Kok namens Libéma. "De nieuwe data liggen ook gunstiger ten opzichte van andere grote wedstrijden, zoals de Giro d’Italia, Ronde van Zwitserland en Critérium du Dauphiné. We hopen hierdoor nog meer teams en bekende renners uit de WorldTour aan de start te krijgen."

De ZLM Tour is gepromoveerd van de UCI Europe Tour naar de nieuwe UCI ProSeries, de divisie onder de WorldTour. Een andere Nederlands rittenkoers, Olympia's Tour, keert dit jaar terug op de internationale kalender. De oudste etappekoers van Nederland, die dit jaar van 18 tot en met 22 maart wordt verreden, was aanvankelijk op nationaal niveau aangemeld. De organisatoren hopen met de nieuwe status en een terugkeer naar het voorjaar op een sterker deelnemersveld.

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor zakt flink op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is flink gezakt op de wereldranglijst. Op de ranglijst die is gepresenteerd op de dag dat het hoofdtoernooi van Wimbledon begint, is de 29-jarige Haarlemmer gezakt van de 39e naar de 58e plaats.

4 uur geleden
Griekspoor dinsdag in laatste partij op baan 6 op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt dinsdag op het grandslamtoernooi van Wimbledon in actie in de vierde partij op baan 6. Dat blijkt uit het vrijgegeven speelschema voor die dag.

12 uur geleden
Coureur Russell blij dat hij weer op het hoogste treetje staat

SPIELBERG (ANP) - De Britse Formule 1-coureur George Russell is na de zege in de GP van Oostenrijk blij dat hij weer eens op het hoogste treetje staat. "Het is geweldig om weer de eerste te zijn. Het was even geleden, dus ik ga hier zeker even van genieten", zei de Mercedes-coureur.

19 uur geleden
Opnieuw titel voor Visser en Enser op slotdag NK, ook goud Wevers

ROTTERDAM (ANP) - Turner Aaron Enser en turnster Naomi Visser hebben op de finaledag van de NK in Ahoy Rotterdam allebei nog een titel gepakt. De 19-jarige Enser, die zaterdag de Nederlandse meerkamptitel greep, turnde zondag naar goud op het toestel vloer (13,050).

19 uur geleden
Hitte heeft amper vat op bezoekersaantallen TT van Assen

ASSEN (ANP) - De hitte heeft nauwelijks invloed gehad op het aantal bezoekers bij de TT van Assen. De organisatie meldde bijna 194.000 betalende bezoekers in de afgelopen drie dagen. "Dat is mij reuze meegevallen, ik had verwacht dat er minder mensen zouden komen", zei voorzitter Arjan Bos van het TT Circuit. "Er was op de vrijdag en zaterdag wel sprake van een lichte daling en dat schuif ik dan maar op de hittestress."

20 uur geleden
Wielrenster Nooijen verovert eerste nationale titel op de weg

NIJMEGEN (ANP) - Wielrenster Lieke Nooijen heeft voor het eerst de nationale titel op de weg veroverd. De 24-jarige renster van Visma - Lease a Bike versloeg na een kleine 118 kilometer over een heuvelachtig parcours rondom Nijmegen Femke Markus in de sprint. Loes Adegeest werd op twintig seconden derde.

20 uur geleden
Verstappen noemt tweede plaats in Oostenrijk heel positief

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen noemt de tweede plaats in de Grote Prijs van Oostenrijk voor Formule 1 een heel positief resultaat. De viervoudig wereldkampioen in de Red Bull moest de zege laten aan de Brit George Russell in de Mercedes, maar hij bleef de andere Mercedes-coureur, kampioenschapsleider Kimi Antonelli uit Italië nipt voor.

21 uur geleden