ZLM Tour week eerder op wielerkalender
ROSMALEN (ANP) - De Nederlandse koers ZLM Tour is een week naar voren gehaald op de wielerkalender. De vijfdaagse rittenkoers wordt verreden van 27 tot en met 31 mei. De verplaatsing van de wedstrijd komt door het wegvallen van de Ronde van Noorwegen. De ZLM Tour werd vorig jaar gewonnen door Mike Teunissen.
Organisator Libéma is blij met de verplaatsing. "Doordat de koers nu in het pinksterweekend valt, komen er wellicht meer toeschouwers", zegt Martin de Kok namens Libéma. "De nieuwe data liggen ook gunstiger ten opzichte van andere grote wedstrijden, zoals de Giro d’Italia, Ronde van Zwitserland en Critérium du Dauphiné. We hopen hierdoor nog meer teams en bekende renners uit de WorldTour aan de start te krijgen."
De ZLM Tour is gepromoveerd van de UCI Europe Tour naar de nieuwe UCI ProSeries, de divisie onder de WorldTour. Een andere Nederlands rittenkoers, Olympia's Tour, keert dit jaar terug op de internationale kalender. De oudste etappekoers van Nederland, die dit jaar van 18 tot en met 22 maart wordt verreden, was aanvankelijk op nationaal niveau aangemeld. De organisatoren hopen met de nieuwe status en een terugkeer naar het voorjaar op een sterker deelnemersveld.
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
9 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
10 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
10 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.
14 uur geleden