Zlatan noemt zich het heden, het verleden en toekomst van Zweden
STOCKHOLM (ANP/RTR) - Zlatan Ibrahimovic is na lange afwezigheid terug bij de selectie van het Zweedse nationale elftal, om een begin te maken aan de kwalificatie voor het Europees kampioenschap voetbal volgend jaar in Duitsland. Op de vraag of hij nog de ambitie heeft de eindronde straks daadwerkelijk mee te maken zei hij: "Op mijn leeftijd denk je niet aan de toekomst. Maar eigenlijk ben ik het verleden, het heden en de toekomst voor mijn land."
Wat de 41-jarige aanvaller er precies mee bedoelde liet hij in het midden. "De trainer heeft mij geselecteerd en dat is voor mij iets om blij mee te zijn. Ik ga er alles aan doen om het elftal en het land te helpen. Hoe dat precies gaat gebeuren zien we nog wel. Dat ik niet al te ver meer vooruit moet kijken als voetballer lijkt me echter ook iets wat zo langzamerhand wel duidelijk is."
Zlatan zei dat hij de afgelopen veertien maanden drie keer is geopereerd aan een knie. Zijn laatste doelpunt als international dateert van november 2015. "Lang zag het er slecht uit", aldus de speler, die aan het begin van zijn loopbaan ook nog bij Ajax speelde. "Mijn knie was een maand of acht, negen opgezwollen. Maar ineens ging het beter. Ik kon weer aan voetballen denken. Dat gaf me enorm veel energie."
Presteren
Sindsdien gaat het zelfs met de dag beter. "Maar ik ben niet teruggekeerd omdat het leuk is voor mij. Ik ben er weer bij om te presteren. Met goed spel wil ik bijdragen aan de resultaten van mijn club AC Milan en het Zweedse elftal. Ik wil dat nog een tijdje kunnen doen, in goede gezondheid. Hopelijk zit alles nu mee en gaat dat lukken."
Het afgelopen weekeinde benutte Ibrahimovic voor AC Milan een strafschop tegen Udinese. Hij is nu de oudste speler die in de Italiaanse Serie A heeft gescoord. Zweden speelt vrijdag in Stockholm tegen België.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
10 uur geleden