Zlatan noemt zich het heden, het verleden en toekomst van Zweden
STOCKHOLM (ANP/RTR) - Zlatan Ibrahimovic is na lange afwezigheid terug bij de selectie van het Zweedse nationale elftal, om een begin te maken aan de kwalificatie voor het Europees kampioenschap voetbal volgend jaar in Duitsland. Op de vraag of hij nog de ambitie heeft de eindronde straks daadwerkelijk mee te maken zei hij: "Op mijn leeftijd denk je niet aan de toekomst. Maar eigenlijk ben ik het verleden, het heden en de toekomst voor mijn land."
Wat de 41-jarige aanvaller er precies mee bedoelde liet hij in het midden. "De trainer heeft mij geselecteerd en dat is voor mij iets om blij mee te zijn. Ik ga er alles aan doen om het elftal en het land te helpen. Hoe dat precies gaat gebeuren zien we nog wel. Dat ik niet al te ver meer vooruit moet kijken als voetballer lijkt me echter ook iets wat zo langzamerhand wel duidelijk is."
Zlatan zei dat hij de afgelopen veertien maanden drie keer is geopereerd aan een knie. Zijn laatste doelpunt als international dateert van november 2015. "Lang zag het er slecht uit", aldus de speler, die aan het begin van zijn loopbaan ook nog bij Ajax speelde. "Mijn knie was een maand of acht, negen opgezwollen. Maar ineens ging het beter. Ik kon weer aan voetballen denken. Dat gaf me enorm veel energie."
Presteren
Sindsdien gaat het zelfs met de dag beter. "Maar ik ben niet teruggekeerd omdat het leuk is voor mij. Ik ben er weer bij om te presteren. Met goed spel wil ik bijdragen aan de resultaten van mijn club AC Milan en het Zweedse elftal. Ik wil dat nog een tijdje kunnen doen, in goede gezondheid. Hopelijk zit alles nu mee en gaat dat lukken."
Het afgelopen weekeinde benutte Ibrahimovic voor AC Milan een strafschop tegen Udinese. Hij is nu de oudste speler die in de Italiaanse Serie A heeft gescoord. Zweden speelt vrijdag in Stockholm tegen België.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."
2 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
6 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.
7 uur geleden