
Ziyech onder nieuwe bondscoach terug in Marokkaanse selectie
RABAT (ANP) - Hakim Ziyech keert onder de nieuwe bondscoach Walid Regragui terug in de selectie van het Marokkaanse voetbalelftal. De aanvallende middenvelder van Chelsea ontbrak afgelopen jaar vanwege een conflict met de vorige bondscoach Vahid Halilhodzic. In de aanloop naar het WK van eind dit jaar in Qatar keert Ziyech echter terug bij Marokko.
"De communicatie tussen ons was duidelijk. Ik heb hem uitgelegd dat we de beste spelers in het nationale team willen hebben. Hij hoort daarbij. Hij wilde terugkomen", zegt Regragui over de terugkeer van Ziyech. "Hij is een speler die van zijn land houdt en dat heeft hij vanaf het begin bewezen door ervoor te kiezen om de kleuren van Marokko te vertegenwoordigen", voegde hij daaraan toe.
De 29-jarige oud-speler van sc Heerenveen, FC Twente en Ajax behoort tot de 31 spelers die Regragui heeft opgeroepen voor de oefeninterlands op Spaanse bodem tegen Chili en Paraguay. De Marokkaanse bond stelde Regragui bijna twee weken geleden aan als opvolger van Halilhodzic, die Marokko naar het WK wist te leiden. Desondanks vertrok de Bosniër vorige maand vanwege een verschil van inzicht met de bond over de voorbereiding op het toernooi.
Mazraoui
Halilhodzic botste niet alleen met Ziyech, maar ook met Noussair Mazraoui. De vleugelverdediger, die Ajax afgelopen zomer verruilde voor Bayern München, zit onder Regragui weer bij de selectie. Ook Sofyan Amrabat (oud-speler van FC Utrecht en Feyenoord) en Zakaria Aboukhlal (die voor PSV en AZ speelde) zijn geselecteerd.
Op het WK is Marokko ingedeeld in groep F, met Kroatië, België en Canada als tegenstanders.
Meer uit Voetbal
BILBAO/BODØ (ANP) - De finale van de Europa League gaat tussen Manchester United en Tottenham Hotspur, de nummers 15 en 16 van de Premier League.
8 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het aflopende contract van verdediger Damian van der Haar bij PEC Zwolle is verlengd tot de zomer van 2028. Dat meldt de Eredivisionist die een optie had om de verbintenis met twee jaar te verlengen en daar een derde jaar aan toevoegde.
15 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft Mickaël Tirpan terug in de wedstrijdselectie voor het thuisduel met Heracles Almelo van vrijdagavond. Trainer Kristof Aelbrecht bevestigde donderdag tijdens de persconferentie dat de 31-jarige verdediger weer inzetbaar is.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voormalig voetballer Joop van Daele is op 77-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Feyenoord op X. De Rotterdammer speelde van 1967 tot en met 1977 voor Feyenoord en schoot de club naar de winst in de wereldbeker voor clubs in 1970.
19 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Doelman Gianluigi Donnarumma van Paris Saint-Germain bedankte "moeder natuur", die hem met zijn 1,96 meter in staat had gesteld tot de belangrijke reddingen in de 2-1-zege op Arsenal. De Italiaanse keeper was met enkele reddingen van grote waarde voor de Parijzenaars.
20 uur geledenZWOLLE (ANP) - Joost Broerse wordt per 1 juli de nieuwe algemeen directeur van PEC Zwolle. De 46-jarige voormalig speler en commercieel directeur van de club komt over van FC Utrecht, waar hij deel uitmaakte van de directie.
21 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain vindt dat zijn team de plaats in de finale van de Champions League heeft verdiend. De Parijzenaars wonnen in eigen huis met 2-1 van Arsenal na eerder een 1-0-zege in Londen.
22 uur geleden