Ziyech onder nieuwe bondscoach terug in Marokkaanse selectie
RABAT (ANP) - Hakim Ziyech keert onder de nieuwe bondscoach Walid Regragui terug in de selectie van het Marokkaanse voetbalelftal. De aanvallende middenvelder van Chelsea ontbrak afgelopen jaar vanwege een conflict met de vorige bondscoach Vahid Halilhodzic. In de aanloop naar het WK van eind dit jaar in Qatar keert Ziyech echter terug bij Marokko.
"De communicatie tussen ons was duidelijk. Ik heb hem uitgelegd dat we de beste spelers in het nationale team willen hebben. Hij hoort daarbij. Hij wilde terugkomen", zegt Regragui over de terugkeer van Ziyech. "Hij is een speler die van zijn land houdt en dat heeft hij vanaf het begin bewezen door ervoor te kiezen om de kleuren van Marokko te vertegenwoordigen", voegde hij daaraan toe.
De 29-jarige oud-speler van sc Heerenveen, FC Twente en Ajax behoort tot de 31 spelers die Regragui heeft opgeroepen voor de oefeninterlands op Spaanse bodem tegen Chili en Paraguay. De Marokkaanse bond stelde Regragui bijna twee weken geleden aan als opvolger van Halilhodzic, die Marokko naar het WK wist te leiden. Desondanks vertrok de Bosniër vorige maand vanwege een verschil van inzicht met de bond over de voorbereiding op het toernooi.
Mazraoui
Halilhodzic botste niet alleen met Ziyech, maar ook met Noussair Mazraoui. De vleugelverdediger, die Ajax afgelopen zomer verruilde voor Bayern München, zit onder Regragui weer bij de selectie. Ook Sofyan Amrabat (oud-speler van FC Utrecht en Feyenoord) en Zakaria Aboukhlal (die voor PSV en AZ speelde) zijn geselecteerd.
Op het WK is Marokko ingedeeld in groep F, met Kroatië, België en Canada als tegenstanders.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Debutante Renee van Asten "wist niet wat ze voelde" bij haar openingstreffer voor Oranje tegen Frankrijk (2-1-winst). "Dit heb ik nog nooit gevoeld. Het was puur geluk, enthousiasme. Onbeschrijflijk eigenlijk. Ik zakte bijna door mijn voeten", zei de 19-jarige verdedigster van Ajax na het duel in Breda.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
4 uur geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
6 uur geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
17 uur geleden