Ziyech onder nieuwe bondscoach terug in Marokkaanse selectie
RABAT (ANP) - Hakim Ziyech keert onder de nieuwe bondscoach Walid Regragui terug in de selectie van het Marokkaanse voetbalelftal. De aanvallende middenvelder van Chelsea ontbrak afgelopen jaar vanwege een conflict met de vorige bondscoach Vahid Halilhodzic. In de aanloop naar het WK van eind dit jaar in Qatar keert Ziyech echter terug bij Marokko.
"De communicatie tussen ons was duidelijk. Ik heb hem uitgelegd dat we de beste spelers in het nationale team willen hebben. Hij hoort daarbij. Hij wilde terugkomen", zegt Regragui over de terugkeer van Ziyech. "Hij is een speler die van zijn land houdt en dat heeft hij vanaf het begin bewezen door ervoor te kiezen om de kleuren van Marokko te vertegenwoordigen", voegde hij daaraan toe.
De 29-jarige oud-speler van sc Heerenveen, FC Twente en Ajax behoort tot de 31 spelers die Regragui heeft opgeroepen voor de oefeninterlands op Spaanse bodem tegen Chili en Paraguay. De Marokkaanse bond stelde Regragui bijna twee weken geleden aan als opvolger van Halilhodzic, die Marokko naar het WK wist te leiden. Desondanks vertrok de Bosniër vorige maand vanwege een verschil van inzicht met de bond over de voorbereiding op het toernooi.
Mazraoui
Halilhodzic botste niet alleen met Ziyech, maar ook met Noussair Mazraoui. De vleugelverdediger, die Ajax afgelopen zomer verruilde voor Bayern München, zit onder Regragui weer bij de selectie. Ook Sofyan Amrabat (oud-speler van FC Utrecht en Feyenoord) en Zakaria Aboukhlal (die voor PSV en AZ speelde) zijn geselecteerd.
Op het WK is Marokko ingedeeld in groep F, met Kroatië, België en Canada als tegenstanders.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
2 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
7 uur geledenALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
8 uur geleden