Ziyech neemt afscheid na laatste training bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Hakim Ziyech heeft zaterdag afscheid genomen van Ajax. De international van Marokko trainde voor de laatste keer mee met de ploeg uit Amsterdam. Hij is vanaf woensdag speler van Chelsea, dat hem dit seizoen niet meer mag inzetten.
Ziyech groeide de afgelopen vier jaar uit tot een van de lievelingen van het publiek van Ajax. Chelsea betaalt maximaal 44 miljoen euro voor hem.
Ziyech werd na de laatste training uitgebreid toegesproken door trainer Erik ten Hag, die eerder al verklaarde dat zijn spelmaker niet te vervangen is. "Hij doet in aanvallend opzicht dingen die niet zo veel spelers kunnen", zei Ten Hag. Directeur voetbalzaken Marc Overmars gaf Ziyech een borstbeeld van de Griekse god Ajax.
Vreemd
"Het voelt vreemd, maar het besef is er nu wel dat het echt de laatste keer is. Ik heb me hier altijd thuis gevoeld", zo blikt Ziyech terug op de website van Ajax. "We zijn kampioen geworden en hebben de beker gewonnen. En dan de kleine dingen en de humor op het trainingsveld. Ik ga het allemaal missen. En de jongens zijn niet echt teamgenoten meer, maar vrienden geworden."
Ten Hag zag Ziyech zaterdag tegen zijn emoties vechten. "Hakim zei dat hij geen man van clubliefde was, maar bij Ajax is dat anders geworden. Het was een emotionele dag voor hem. Hakim is eigenzinnig, maar dat maakt hem ook briljant. Hij ziet dingen die andere spelers niet zien. Soms is het een nachtmerrie voor een trainer. Zulke spelers moet je de ruimte geven. Hij komt als een grote meneer binnen bij Chelsea. Onze jonge spelers moeten hier eerst goed worden. En daarna pas een stap maken."
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP/RTR) - De Oostenrijkse bondscoach Ralf Rangnick heeft de suggestie dat zijn team het zaterdag in de laatste groepswedstrijd tegen Algerije (3-3) op een akkoord heeft gegooid, van de hand gewezen. Beide ploegen hadden aan een gelijkspel genoeg voor een plek in de knock-outfase.
4 uur geledenMONTERREY (ANP) - De Afrikaanse voetballanden hebben in de groepsfase van het wereldkampioenschap uitstekend gepresteerd. Tunesië, dat in de poule van het Nederlands elftal puntloos als laatste eindigde, werd als enige uitgeschakeld. De overige negen landen plaatsten zich voor de zestiende finales.
6 uur geledenARLINGTON (ANP) - Argentinië lijkt Kaapverdië, de tegenstander van de regerend wereldkampioen in de zestiende finales op het WK voetbal, niet te onderschatten. De ploeg van bondscoach Lionel Scaloni sloot de groepsfase na een overwinning op Jordanië (3-1) af als winnaar van groep J.
6 uur geledenTIJUANA (ANP) - Iran is er niet in geslaagd voor het eerst in de geschiedenis op een WK voetbal voorbij de groepsfase te komen. Het Aziatische land hoort niet bij de acht beste nummers 3 en is uitgeschakeld. Iran gaat met 3 punten naar huis. Algerije plaatste zich als achtste nummer 3 bij de laatste 32 na een 3-3-gelijkspel tegen Oostenrijk.
8 uur geledenARLINGTON (ANP) - Argentinië heeft in de nacht van zaterdag op zondag in het overdekte stadion van Dallas de derde groepswedstrijd met 3-1 van Jordanië gewonnen. Het elftal van bondscoach Lionel Scaloni treft het verrassende Kaapverdië in de nacht van vrijdag op zaterdag in de zestiende finales van het WK voetbal in Miami Gardens.
8 uur geledenDALLAS (ANP) - Lionel Messi (39) heeft in de derde groepswedstrijd van Argentinië opnieuw gescoord. Hij heeft zijn eigen record als topscorer aller tijden op WK's in Dallas aangescherpt tot negentien doelpunten.
9 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP) - Colombia gaat als eerste van groep K naar de laatste 32 van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Néstor Lorenzo speelde in de nacht van zaterdag op zondag in Miami Gardens voor tienduizenden eigen fans met 0-0 gelijk tegen Portugal. De Democratische Republiek Congo verraste door zich na een 3-1-zege op Oezbekistan als derde van de groep te plaatsen voor de zestiende finales.
12 uur geleden