Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zittingen schietpartijen Alblasserdam en Vlissingen geannuleerd

Zittingen schietpartijen Alblasserdam en Vlissingen geannuleerd

DORDRECHT (ANP) - Geplande zittingsdagen in de rechtszaak rond een schietpartij in Alblasserdam en Vlissingen gaan woensdag en vrijdag niet door. Dit komt door "persoonlijke omstandigheden" van een van de drie rechters, aldus de rechtbank Rotterdam. Wanneer de zittingsdagen worden ingehaald is nog niet bekend.

"De rechtbank begrijpt hoe zwaar dit nieuws voor alle betrokkenen is en betreurt dit zeer", staat in een persbericht.

De zaak draait om een schietpartij op zorgboerderij Tro Tardi in Alblasserdam. Daarbij kwamen een vrouw van 34 jaar en een meisje van 16 jaar om het leven en raakten een 20-jarige vrouw en een jongen van 12 jaar gewond. Twee dagen daarvoor zou de verdachte een 60-jarige schoenmaker in Vlissingen hebben doodgeschoten.

Tweede zittingsdag

De tweede zittingsdag die op woensdag gepland stond, zou in het teken staan van de slachtoffers en de nabestaanden. Bij de rechtbank in Dordrecht willen 21 slachtoffers en nabestaanden gebruikmaken van het spreekrecht.

"Wij zijn allemaal mensen. Soms gebeuren er dingen waar wij geen controle op of over hebben. De verdediging betreurt de gang van zaken voor met name de benadeelde partijen, maar denkt ook vooral aan de rechtbank. Immers, wanneer dit gisteren nog niet bekend was moet het zoiets acuuts zijn dat een en ander waarschijnlijk heftig moet zijn"", zegt advocaat Arthur van 't Hek, de raadsman van de verdachte John S. (39). "Met alle procespartijen zullen we nu moeten bezien hoe, waar en wanneer verder."

Overdonderd

Bij de zaak zijn zes slachtofferadvocaten betrokken. Een van hen is Nelleke Stolk, zij behartigt de belangen van de ex-vriendin die door S. bedreigd en gestalkt zou zijn. Ze was nog minderjarig toen ze S. op de zorgboerderij leerde kennen. Na de moord in Vlissingen stuurde hij haar beelden van het lichaam. De slachtoffers hebben begrip voor de situatie, zegt Stolk. "Het bericht kwam uit het niets. Het is verschrikkelijk, omdat de slachtoffers zich hebben voorbereid en al een week niet slapen vanwege de zittingen. Maar ze begrijpen ook dat zittingsdagen niet zomaar worden afgezegd."

Slachtofferadvocaat Ellen van Loosbroek is de raadsvrouw van de familie van Fleur, de 20-jarige vrouw die zwaargewond raakte bij de schietpartij. Van Loosbroek: "Mijn cliƫnten zijn enorm overdonderd en teleurgesteld, want ze hadden heel erg naar deze week uitgekeken. De dag van het spreekrecht is de meest emotionele dag, waar hard naar is toegewerkt. Maar rechters zijn ook maar mensen. Er kan van alles gebeuren en daar is alle begrip voor, dat staat buiten kijf. Dat neemt niet weg dat ze overdonderd zijn door het nieuws en de onzekerheid wanneer de zaak nu verder gaat."

Meer uit Binnenland

Seniorenflat in Indische Buurt Amsterdam deels ontruimd na brand

AMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.

3 uur geleden
Van der Weijden zwemt achteruit wereldrecord voor het goede doel

ZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.

6 uur geleden
Flatgebouw in Hengelo ontruimd om zeer grote brand

HENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.

11 uur geleden
Slachtoffers steekpartij Ahoy zijn 15 en 23 jaar, dader nog zoek

ROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.

13 uur geleden
Boekensector bedankt Frits Spits met gouden leeslint

HILVERSUM (ANP) - De boekenwereld heeft een speciale prijs in het leven geroepen om Frits Spits te bedanken voor zijn "uitzonderlijke bijdragen aan de kracht van verhalen en lezen". De 77-jarige radiomaker kreeg de onderscheiding zaterdag na de laatste aflevering van zijn NPO Radio 1-programma De Taalstaat.

14 uur geleden
Frits Spits neemt afscheid van De Taalstaat: zal u enorm missen

HILVERSUM (ANP) - Frits Spits heeft zaterdag de laatste uitzending van zijn programma De Taalstaat gepresenteerd. De radiomaker kondigde in september aan na 52 jaar te stoppen met radio. In het nieuwe jaar gaat De Taalstaat verder met schrijver Ronald Giphart als presentator.

14 uur geleden
Grenscontroles zorgden dit jaar voor meer filedruk

DEN HAAG (ANP) - De filedruk, het aantal files en de tijd dat weggebruikers stilstonden, is het afgelopen jaar met 3 procent gestegen vergeleken met 2024. Dat meldt de ANWB op basis van cijfers van TomTom. De stijging komt voornamelijk door grenscontroles in Duitsland. De verkeersbond zag het aantal files aan de oostgrens enorm toenemen.

17 uur geleden