Zitting Israëlisch veiligheidskabinet uitgesteld
TEL AVIV (ANP/DPA) - De voor zondag geplande zitting van het Israëlische veiligheidskabinet over de eventuele gevolgen van de moord op de Iraanse generaal Qassem Soleimani door het Amerikaanse leger, is uitgesteld tot maandag. Dat melden Israëlische media.
Naar verluidt zal de bijeenkomst zich richten op de wijze waarop Israël zich kan voorbereiden op mogelijke wraakacties van Iran op Israëlische doelwitten. Israël is sinds de dodelijke aanval van de Verenigde Staten in Bagdad in verhoogde staat van paraatheid.
Tijdens een bijeenkomst van de regering prees Netanyahu zondag opnieuw de Amerikaanse actie. "Qassem Soleimani is verantwoordelijk voor de dood van vele Amerikaanse burgers en de dood van vele andere onschuldige mensen in de afgelopen decennia en het heden", zei het hoofd van de regering volgens zijn kantoor. "Soleimani heeft vele terroristische aanslagen in het Midden-Oosten en elders geïnitieerd, gepland en uitgevoerd. De president van de VS, Donald Trump, verdient alle lof voor zijn vastberaden, sterke en snelle actie. Israël staat volledig aan de kant van de Verenigde Staten in de rechtvaardige strijd voor veiligheid, vrede en zelfverdediging."
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - Het lichaam van de overleden Noorse koning Harald wordt in de komende dagen naar de rode salon van het Koninklijk Paleis in Oslo gebracht. Zijn regalia, zoals zijn kroon, scepter en rijksappel, zullen daar bij hem worden neergelegd, meldt persbureau NTB.
5 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Bill White, de Amerikaanse ambassadeur in België, moet weer op gesprek komen bij de Belgische minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot. De aanleiding is een nieuwe uithaal van White naar de minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke.
7 minuten geledenKYIV (ANP) - Oekraïne is blij dat meerdere EU-landen opnieuw willen kijken naar de mogelijkheid om bevroren Russische tegoeden te gebruiken om Oekraïne te steunen. Minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha bedankte in een bericht op X onder meer zijn ambtgenoot Tom Berendsen uit Nederland, een van de landen die de discussie daarover wil heropenen.
13 minuten geledenPARIJS (ANP) - Politiek leiders buiten Noorwegen schrijven bedroefd te zijn over de dood van Harald. De Noorse koning overleed vrijdagochtend op 89-jarige leeftijd in het ziekenhuis in Oslo.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De nachtelijke sluiting van het Amsterdam-Rijnkanaal voor bepaalde schepen is "heel vervelend" voor de binnenvaart, laat een woordvoerster van brancheorganisatie Koninklijke Binnenvaart Nederland (KBN) weten. "Elke nacht acht uur minder varen heeft een grote impact."
24 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte luidt de Noorse koning Harald uit als een militair die altijd opkwam voor de Noorse krijgsmacht en de NAVO. Rutte is naar eigen zeggen "diep bedroefd" om het overlijden van de koning.
25 minuten geledenOSLO (ANP) - Bij het paleis in Oslo hebben zich kort nadat bekend werd dat koning Harald was overleden veel mensen verzameld. Op beelden bij Noorse media is te zien dat ze met honderden samen rouwen, bloemen neerleggen en kaarsen aansteken. Koning Harald overleed vrijdagochtend op 89-jarige leeftijd in het ziekenhuis in Oslo.
28 minuten geleden