Zitting Israëlisch veiligheidskabinet uitgesteld
TEL AVIV (ANP/DPA) - De voor zondag geplande zitting van het Israëlische veiligheidskabinet over de eventuele gevolgen van de moord op de Iraanse generaal Qassem Soleimani door het Amerikaanse leger, is uitgesteld tot maandag. Dat melden Israëlische media.
Naar verluidt zal de bijeenkomst zich richten op de wijze waarop Israël zich kan voorbereiden op mogelijke wraakacties van Iran op Israëlische doelwitten. Israël is sinds de dodelijke aanval van de Verenigde Staten in Bagdad in verhoogde staat van paraatheid.
Tijdens een bijeenkomst van de regering prees Netanyahu zondag opnieuw de Amerikaanse actie. "Qassem Soleimani is verantwoordelijk voor de dood van vele Amerikaanse burgers en de dood van vele andere onschuldige mensen in de afgelopen decennia en het heden", zei het hoofd van de regering volgens zijn kantoor. "Soleimani heeft vele terroristische aanslagen in het Midden-Oosten en elders geïnitieerd, gepland en uitgevoerd. De president van de VS, Donald Trump, verdient alle lof voor zijn vastberaden, sterke en snelle actie. Israël staat volledig aan de kant van de Verenigde Staten in de rechtvaardige strijd voor veiligheid, vrede en zelfverdediging."
Meer uit Buitenland
JINJIANG (ANP/AFP) - De grote dodelijke brand in een schoenenfabriek in de Chinese stad Jinjiang is onder controle. Volgens de autoriteiten vielen er 28 doden. Het duurde uren voor de brandweer de brand meester was. Op het moment dat die donderdag uitbrak in een fabriek van de Huiteng Shoes Company waren volgens staatspersbureau Xinhua 237 werknemers aanwezig.
41 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran voert diplomatiek overleg over de jongste Amerikaanse aanvallen op de kust van het land, die minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi Amerikaans "avonturisme" noemt. Hij spreekt daarover met de legerleider van Pakistan, veldmaarschalk Asim Munir. Pakistan staat op de voorgrond bij bemiddelingen tussen Iran en de VS.
2 uur geledenJINJIANG (ANP/AFP) - Bij een grote brand in een schoenenfabriek in de Chinese stad Jinjiang zijn zeker 28 doden gevallen, melden staatsmedia. De brand is uitgebroken in een vestiging van de Huiteng Shoes Company in het district Chendai.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk zet zeker 20.000 politiemensen in voor de WK-voetbalwedstrijd Frankrijk-Marokko, deze donderdagavond. Zo'n 8000 van hen worden ingezet in Parijs, heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken bekendgemaakt, melden Franse media.
3 uur geledenMASHHAD (ANP/AFP) - Grote mensenmenigten zijn volgens Iraanse media op de been in de noordoostelijke stad Mashhad voor de uitvaart van de overleden hoogste leider van het land, ayatollah Ali Khamenei.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Op verzoek van de EU-lidstaten heeft de Europese Commissie een lijst met opties opgesteld voor handelsrestricties op producten uit de door Israël bezette gebieden op de Westelijke Jordaanoever. Dat bevestigt een woordvoerder van de Europese Commissie donderdag. De opties worden maandag besproken op een vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft de Amerikaanse "avonturen" in de Straat van Hormuz aangewezen als oorzaak van het oplaaiende geweld tussen beide landen. Volgens Iran moeten de Amerikanen stoppen zich te bemoeien met de vaarroutes in die zeestraat, anders zullen de Iraniërs "verwoestend reageren".
5 uur geleden