Zitting Israëlisch veiligheidskabinet uitgesteld
TEL AVIV (ANP/DPA) - De voor zondag geplande zitting van het Israëlische veiligheidskabinet over de eventuele gevolgen van de moord op de Iraanse generaal Qassem Soleimani door het Amerikaanse leger, is uitgesteld tot maandag. Dat melden Israëlische media.
Naar verluidt zal de bijeenkomst zich richten op de wijze waarop Israël zich kan voorbereiden op mogelijke wraakacties van Iran op Israëlische doelwitten. Israël is sinds de dodelijke aanval van de Verenigde Staten in Bagdad in verhoogde staat van paraatheid.
Tijdens een bijeenkomst van de regering prees Netanyahu zondag opnieuw de Amerikaanse actie. "Qassem Soleimani is verantwoordelijk voor de dood van vele Amerikaanse burgers en de dood van vele andere onschuldige mensen in de afgelopen decennia en het heden", zei het hoofd van de regering volgens zijn kantoor. "Soleimani heeft vele terroristische aanslagen in het Midden-Oosten en elders geïnitieerd, gepland en uitgevoerd. De president van de VS, Donald Trump, verdient alle lof voor zijn vastberaden, sterke en snelle actie. Israël staat volledig aan de kant van de Verenigde Staten in de rechtvaardige strijd voor veiligheid, vrede en zelfverdediging."
Meer uit Buitenland
TIRANA (ANP/AFP) - De Albanese premier Edi Rama heeft zondag opnieuw de eis van demonstranten om af te treden van de hand gewezen. Zondag gingen in hoofdstad Tirana gewelddadige anti-regeringsprotesten hun zesde dag in.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Een krachtige mediterrane storm heeft zondag in Spanje straten onder water gezet en het verkeer ontwricht. Nabij Barcelona verdronk een vrouw en raakten inwoners ingesloten door het water.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In een toespraak tot het Franse volk heeft president Emmanuel Macron erop aangedrongen onderscheid te maken tussen demonstranten met "legitieme eisen" en "degenen die hebben geplunderd". Ook riep hij op tot debatten "tussen de partijen - en niet op straat door middel van geweld".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag zijn steun uitgesproken voor Benjamin Netanyahu in de Israëlische parlementsverkiezingen van volgende week. Netanyahu is de langstzittende premier uit de geschiedenis van het in 1948 gestichte land.
2 uur geledenOTTAWA (ANP) - Bij de brand op een militaire basis in Canada in de nacht van zaterdag op zondag zijn vier militairen omgekomen. Dat meldt premier Mark Carney tijdens een persmoment in Ottawa. Tientallen anderen raakten zwaargewond. Een aantal noemde hij niet.
3 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Een alliantie van Venezolaanse oppositiepartijen heeft zondag de in ballingschap levende Nobelprijswinnares voor de Vrede, Maria Corina Machado, bevestigd als haar leider.
4 uur geledenWAINWRIGHT (ANP) - Niets wijst erop dat de recente zware brand op een militaire basis in het westen van Canada het gevolg is van een terreuraanslag. Dat zei de Canadese minister van Defensie David McGuinty zondag tegen CBC News, nadat het ministerie van Defensie al een vergelijkbare verklaring had afgegeven.
5 uur geleden