Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zitting Israëlisch veiligheidskabinet uitgesteld

Zitting Israëlisch veiligheidskabinet uitgesteld

TEL AVIV (ANP/DPA) - De voor zondag geplande zitting van het Israëlische veiligheidskabinet over de eventuele gevolgen van de moord op de Iraanse generaal Qassem Soleimani door het Amerikaanse leger, is uitgesteld tot maandag. Dat melden Israëlische media.

Naar verluidt zal de bijeenkomst zich richten op de wijze waarop Israël zich kan voorbereiden op mogelijke wraakacties van Iran op Israëlische doelwitten. Israël is sinds de dodelijke aanval van de Verenigde Staten in Bagdad in verhoogde staat van paraatheid.

Tijdens een bijeenkomst van de regering prees Netanyahu zondag opnieuw de Amerikaanse actie. "Qassem Soleimani is verantwoordelijk voor de dood van vele Amerikaanse burgers en de dood van vele andere onschuldige mensen in de afgelopen decennia en het heden", zei het hoofd van de regering volgens zijn kantoor. "Soleimani heeft vele terroristische aanslagen in het Midden-Oosten en elders geïnitieerd, gepland en uitgevoerd. De president van de VS, Donald Trump, verdient alle lof voor zijn vastberaden, sterke en snelle actie. Israël staat volledig aan de kant van de Verenigde Staten in de rechtvaardige strijd voor veiligheid, vrede en zelfverdediging."

Meer uit Buitenland

Cubaanse minister haalt uit naar VS bij debat VN

NEW YORK (ANP) - Cuba heeft bij de Verenigde Naties uitgehaald naar de Verenigde Staten. De agressie van dat land is dit jaar niet alleen toegenomen, maar ook "wreder en gevaarlijker geworden", zei de minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez Parrilla tijdens het plenaire debat van de Algemene Vergadering.

1 uur geleden
Eerste treffen Russische en Duitse ministers sinds Oekraïneoorlog

NEW YORK (ANP/DPA) - Voor het eerst in jaren hebben de Duitse en Russische ministers van Buitenlandse Zaken elkaar ontmoet. De laatste keer dat dat gebeurde was in januari 2022, vlak voor de grootschalige Russische invasie in Oekraïne.

2 uur geleden
China hamert bij VN op soevereiniteit landen, specifiek Cuba

NEW YORK (ANP) - De Chinese vicepresident Han Zheng heeft bij zijn toespraak voor de Verenigde Naties gehamerd op het belang van soevereiniteit voor landen. Hij noemde daarbij specifiek Cuba, het land dat al maanden lijdt onder een economische blokkade die is opgelegd door de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Dodental na zinken veerboot Indonesië stijgt naar 64

JAKARTA (ANP/AFP) - Het dodental na het zinken van een veerboot in de Javazee bij Indonesië is opgelopen naar 64. Tientallen opvarenden worden bijna twee weken na de ramp nog steeds vermist.

2 uur geleden
Trump bevestigt afwijzing voorstel Iran

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevestigd dat hij een Iraans voorstel voor een staakt-het-vuren heeft afgewezen. De heropening van de Straat van Hormuz maakte onderdeel uit van dat voorstel.

3 uur geleden
Paus Leo spreekt zo'n 700.000 mensen toe in Parijs

PARIJS (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in Parijs een enorme openluchtmis gehouden op het Place de la Concorde. Volgens het Vaticaan waren er zo'n 700.000 mensen op de dienst afgekomen.

3 uur geleden
Alle lichamen vermisten na explosie Athene gevonden

ATHENE (ANP/AFP) - De brandweer in Athene heeft de lichamen van zes personen gevonden na een explosie vrijdag in het centrum van de Griekse hoofdstad. Het gaat om vier Amerikaanse toeristen en een ouder echtpaar die zich in het woongebouw bevonden toen het vrijdagochtend instortte.

5 uur geleden