Zittend president Servië claimt overwinning bij verkiezingen
BELGRADO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De zittende president van Servië, Aleksandar Vucic, claimt een ruime overwinning te hebben behaald bij de presidentsverkiezingen in zijn land. De overwinning zou de weg vrijmaken voor een nieuwe termijn als leider van zijn land. Vucic is sinds 2017 president van Servië en was tussen 2014 en 2017 ook al drie jaar premier van het land.
De president zei zondagavond in een televisietoespraak dat hij ruim twee miljoen stemmen heeft gekregen in de eerste ronde van de presidentsverkiezingen. Daardoor komt hij volgens eigen zeggen uit op ongeveer 60 procent van de stemmen, wat een tweede ronde overbodig zou maken. De claim wordt bevestigd door de onafhankelijke organisatie Centrum voor Vrije Verkiezingen en Democratie (CeSID). Die stelt op basis van een voorlopige telling dat Vucic 59 procent van de stemmen zou hebben gewonnen.
De officiële uitslag van de verkiezingen wordt echter pas maandag bekendgemaakt. De inwoners van Servië gingen zondag niet alleen naar de stembus om een nieuwe president te kiezen, maar brachten ook hun stem uit voor het parlement. Opiniepeilingen voorafgaand aan de stembusgang voorspelden dat de centrumrechtse partij van president Vucic ook in het parlement zijn meerderheid zal behouden.
Meer uit Buitenland
BUSAN (ANP/AFP) - UNESCO heeft de Zuid-Libanese stad Tyrus toegevoegd aan zijn lijst van bedreigd werelderfgoed. Israël heeft de historische stad de afgelopen maanden meermaals gebombardeerd in het conflict met Hezbollah.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Een Turkse journalist die voor de Duitse wereldomroep (DW) werkt, Alican Uludağ, is onder voorwaarden door de Turkse justitie vrijgelaten. Hij werd dinsdag opnieuw aangehouden in verband met berichten op sociale media. Hij was twee maanden voorwaardelijk op vrije voeten in afwachting van een proces met betrekking tot zijn stellingname of berichtgeving.
5 uur geledenMONROVIA (ANP) - De politie in Liberia zegt dinsdag voor meer dan 300 miljoen dollar aan cocaïne te hebben onderschept in de buurt van de hoofdstad Monrovia, meldt de BBC. Het zou de grootste cocaïnevangst in het land ooit zijn.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - In Frankrijk zijn tijdens de hittegolf van juni 5764 meer sterfgevallen geregistreerd dan normaal, aldus voorlopige cijfers van de Franse gezondheidsautoriteiten. Die noemen de oversterfte onder mensen van 15 jaar en ouder "ongekend".
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt voortaan een brug of elektriciteitscentrale in Iran te bombarderen voor elke Iraanse aanval op een schip in de Straat van Hormuz. Of die aanvallen nu "met een raket, drone of ander wapen" zijn. Dat schrijft hij op zijn Truth Social.
6 uur geledenOSLO (ANP/DPA) - Noorwegen heeft de 77 slachtoffers herdacht van de aanslagen in Oslo en Utøya van vijftien jaar geleden. Er waren meerdere herdenkingen, onder meer in de kathedraal van Oslo, met koning Harald en koningin Sonja onder de aanwezigen.
6 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) en Oeganda zijn meer dan duizend doden gevallen, zegt de WHO. In de DRC gaat het om 999 sterfgevallen en over de grens in Oeganda waren het er twee.
8 uur geleden