Zitskiër De Langen draagt vlag bij sluiting Paralympische Spelen
BEIJING (ANP) - Zitskiër Niels de Langen draagt zondag de Nederlandse vlag bij de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Beijing. De Langen (23) won begin deze week brons op de supercombinatie. Hij komt zondag ook nog in actie op de slalom.
Vorige week bij de opening van de Paralympische Spelen droeg het snowboardkoppel Lisa Bunschoten en Chris Vos de Nederlandse vlag het stadion in. Vos pakte vrijdag een zilveren medaille op het onderdeel banked slalom, zijn vriendin Bunschoten greep naast de medailles.
Esther Vergeer, de chef de mission van TeamNL in China, wees De Langen aan als vlaggendrager bij de sluiting. "Niels heeft hier in Beijing onder lastige omstandigheden laten zien dat hij de aansluiting met de wereldtop echt gemaakt heeft", aldus Vergeer. "Met een prachtige bronzen medaille als bekroning."
De Nederlandse ploeg pakte vooralsnog drie medailles op de Paralympische Spelen. Zitskiër Jeroen Kampschreur veroverde zilver op de supercombinatie. De acht skiërs en snowboarders van TeamNL die meedoen aan de Paralympische Spelen zijn zondag allemaal van de partij bij de sluiting in het Vogelneststadion van Beijing. "De sluitingsceremonie is een mooi moment om deze bijzondere Spelen met elkaar af te sluiten", aldus Vergeer.
Meer uit Sport
BENGALURU (ANP) - Suzan Lamens heeft de tweede partij in de Billie Jean King Cup tussen Nederland en Slovenië verloren. De nummer 1 van Nederland ging in drie sets ten onder tegen Kaja Juvan: 6-7(5) 6-4 3-6. Hoewel het team van captain Elise Tamaëla wel het dubbelspel van het eerste groepsduel won, is Oranje zo goed als uitgeschakeld. Nederland speelt zondag de tweede en laatste groepswedstrijd tegen India.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De handbalsters Estavana Polman (33) en Lois Abbingh (33) hebben vrijdag hun afscheid als internationals aangekondigd. De twee topspeelsters komen vanaf eind november op het WK handbal nog wel uit voor Oranje.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Honkballer Shohei Ohtani van Los Angeles Dodgers is voor de vierde keer uitgeroepen tot meest waardevolle speler (MVP) in zijn divisie van de MLB. Het was de tweede keer op rij dat de 31-jarige Japanner werd gekozen tot MVP van de National League. Eerder kreeg hij als speler van Los Angeles Angels twee keer de prijs in de American League.
11 uur geledenTURIJN (ANP) - Carlos Alcaraz eindigt het jaar als nummer 1 van de wereld. De 22-jarige Spanjaard kan na het behalen van de halve eindstrijd bij de ATP Finals in Turijn niet meer worden achterhaald door zijn grote rivaal Jannik Sinner.
23 uur geledenLUXEMBURG (ANP/Belga) - Oud-wielrenner Fränk Schleck gaat bij Lidl-Trek aan de slag als sportdirecteur van het vrouwenteam.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Over Johan Cruijff, Nederlands beste voetballer, verschijnt komend voorjaar een nieuwe documentaire. Op 24 maart is het tien jaar geleden dat de voetballer overleed. Drie dagen daarvoor gaat de documentaire 'Cruijff' in première in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - De Britse bokser Anthony Joshua en de Amerikaan Jake Paul ronden een deal af voor een zwaargewichtgevecht in Miami in december, meldt de Britse krant The Guardian. Netflix kondigt het gevecht maandag aan, aldus een bron met kennis van de onderhandelingen, volgens wie het gevecht op 19 of 26 december plaatsvindt.
1 dag geleden