Zirkzee schiet Manchester United in FA Cup langs Arsenal
LONDEN (ANP) - Manchester United heeft Arsenal in de derde ronde van de FA Cup uitgeschakeld. De titelhouder won in Londen na strafschoppen met 5-3. Na de reguliere speeltijd en verlenging was het 1-1. De Duitser Kai Havertz was de enige speler die in de strafschoppenreeks een penalty miste. Oranje-international Joshua Zirkzee benutte de laatste en beslissende strafschop voor Manchester.
Arsenal miste in de reguliere speeltijd ook al een penalty. Martin Ødegaard zag zijn inzet in de 69e minuut worden gestopt door Altay Bayindir. De Turkse doelman stopte ook de strafschop van Havertz.
Manchester United kwam in de beginfase van de tweede helft op voorsprong via Bruno Fernandes. Gabriel Magalhães maakte via het been van Matthijs de Ligt na ruim een uur spelen de 1-1. Dat was de tweede tegenvaller voor Manchester, dat kort voor de gelijkmaker Diogo Dalot kwijtraakte met een rode kaart.
Met tien man overleefde Manchester de resterende speeltijd en de verlenging. De Ligt voorkwam met twee goede ingrepen een achterstand. De in de 80e minuut ingevallen Zirkzee was in de verlenging bijna trefzeker. In de strafschoppenreeks had de spits wel succes.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.
6 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.
7 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.
8 uur geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.
10 uur geleden