Zirkzee schiet Manchester United in FA Cup langs Arsenal
LONDEN (ANP) - Manchester United heeft Arsenal in de derde ronde van de FA Cup uitgeschakeld. De titelhouder won in Londen na strafschoppen met 5-3. Na de reguliere speeltijd en verlenging was het 1-1. De Duitser Kai Havertz was de enige speler die in de strafschoppenreeks een penalty miste. Oranje-international Joshua Zirkzee benutte de laatste en beslissende strafschop voor Manchester.
Arsenal miste in de reguliere speeltijd ook al een penalty. Martin Ødegaard zag zijn inzet in de 69e minuut worden gestopt door Altay Bayindir. De Turkse doelman stopte ook de strafschop van Havertz.
Manchester United kwam in de beginfase van de tweede helft op voorsprong via Bruno Fernandes. Gabriel Magalhães maakte via het been van Matthijs de Ligt na ruim een uur spelen de 1-1. Dat was de tweede tegenvaller voor Manchester, dat kort voor de gelijkmaker Diogo Dalot kwijtraakte met een rode kaart.
Met tien man overleefde Manchester de resterende speeltijd en de verlenging. De Ligt voorkwam met twee goede ingrepen een achterstand. De in de 80e minuut ingevallen Zirkzee was in de verlenging bijna trefzeker. In de strafschoppenreeks had de spits wel succes.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
40 minuten geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.
3 uur geleden