Zirkzee schiet Manchester United in FA Cup langs Arsenal
LONDEN (ANP) - Manchester United heeft Arsenal in de derde ronde van de FA Cup uitgeschakeld. De titelhouder won in Londen na strafschoppen met 5-3. Na de reguliere speeltijd en verlenging was het 1-1. De Duitser Kai Havertz was de enige speler die in de strafschoppenreeks een penalty miste. Oranje-international Joshua Zirkzee benutte de laatste en beslissende strafschop voor Manchester.
Arsenal miste in de reguliere speeltijd ook al een penalty. Martin Ødegaard zag zijn inzet in de 69e minuut worden gestopt door Altay Bayindir. De Turkse doelman stopte ook de strafschop van Havertz.
Manchester United kwam in de beginfase van de tweede helft op voorsprong via Bruno Fernandes. Gabriel Magalhães maakte via het been van Matthijs de Ligt na ruim een uur spelen de 1-1. Dat was de tweede tegenvaller voor Manchester, dat kort voor de gelijkmaker Diogo Dalot kwijtraakte met een rode kaart.
Met tien man overleefde Manchester de resterende speeltijd en de verlenging. De Ligt voorkwam met twee goede ingrepen een achterstand. De in de 80e minuut ingevallen Zirkzee was in de verlenging bijna trefzeker. In de strafschoppenreeks had de spits wel succes.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
2 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
2 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
14 uur geleden