Zirkzee schiet Manchester United in FA Cup langs Arsenal
LONDEN (ANP) - Manchester United heeft Arsenal in de derde ronde van de FA Cup uitgeschakeld. De titelhouder won in Londen na strafschoppen met 5-3. Na de reguliere speeltijd en verlenging was het 1-1. De Duitser Kai Havertz was de enige speler die in de strafschoppenreeks een penalty miste. Oranje-international Joshua Zirkzee benutte de laatste en beslissende strafschop voor Manchester.
Arsenal miste in de reguliere speeltijd ook al een penalty. Martin Ødegaard zag zijn inzet in de 69e minuut worden gestopt door Altay Bayindir. De Turkse doelman stopte ook de strafschop van Havertz.
Manchester United kwam in de beginfase van de tweede helft op voorsprong via Bruno Fernandes. Gabriel Magalhães maakte via het been van Matthijs de Ligt na ruim een uur spelen de 1-1. Dat was de tweede tegenvaller voor Manchester, dat kort voor de gelijkmaker Diogo Dalot kwijtraakte met een rode kaart.
Met tien man overleefde Manchester de resterende speeltijd en de verlenging. De Ligt voorkwam met twee goede ingrepen een achterstand. De in de 80e minuut ingevallen Zirkzee was in de verlenging bijna trefzeker. In de strafschoppenreeks had de spits wel succes.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.
8 uur geledenROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.
8 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gestaakte duel tussen Ajax en FC Groningen wordt dinsdag vanaf 14.30 uur zonder publiek in de Johan Cruijff ArenA uitgespeeld. Dat meldt de club uit Amsterdam.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB baalt dat het duel tussen Ajax en FC Groningen definitief is gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot tweemaal toe veel vuurwerk voor een overleden supporter hadden afgestoken. "De veiligheid van spelers en alle anderen die op en rond het veld hun werk moeten doen, kan niet worden gegarandeerd", reageert de voetbalbond.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Financieel directeur Shashi Baboeram Panday heeft namens Ajax excuses aangeboden aan iedereen die gedupeerd is door het definitief staken van het duel met FC Groningen. "Als Ajax vinden we dit schandalig", zei hij bij ESPN.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supportersvereniging Ajax heeft zich gedistantieerd van het massaal afgestoken vuurwerk bij Ajax - FC Groningen. De Eredivisiewedstrijd werd aanvankelijk na 5 minuten stilgelegd door scheidsrechter Bas Nijhuis omdat supporters massaal vuurwerk hadden afgestoken om zo een overleden supporter te herdenken. Nadat bij de hervatting van het duel zo'n 40 minuten later meteen weer vuurwerk werd afgestoken, werd de wedstrijd opnieuw stilgelegd en kort daarop definitief gestaakt.
10 uur geleden