
Zirkzee redt Bayern München in extra tijd
FREIBURG (ANP) - Joshua Zirkzee heeft van zijn officiële debuut voor Bayern München in de Bundesliga een gedenkwaardige gebeurtenis gemaakt. De 18-jarige aanvaller mocht in de uitwedstrijd tegen SC Freiburg in de laatste minuut van de reguliere speeltijd invallen. Amper twee minuten later kwam hij van dichtbij tot scoren, waarmee de geboren Schiedammer zijn ploeg alsnog op voorsprong bracht. Daarna bepaalde Serge Gnabry de eindstand op 1-3.
Zirkzee werd eind vorige maand door Hansi Flick, de interim-trainer van de Duitse kampioen, samen met drie andere talenten overgeheveld van het tweede elftal naar de selectie. In elk geval tot aan de winterstop mag het viertal aan het grote werk ruiken. Zirkzee, die in 2017 de jeugdopleiding van Feyenoord verruilde voor die van Bayern München, ondertekende in september een contract tot medio 2023 bij 'Der Rekordmeister'.
De Zuid-Hollander, die dit jaar in negen interlands voor Oranje onder 19 acht doelpunten maakte, mocht de vorige winter al mee op trainingskamp naar Doha. Zirkzee speelt doorgaans met het tweede van Bayern in de derde Bundesliga.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft door een zege op Wolverhampton Wanderers in ieder geval voor twee dagen de derde plaats in de Premier League overgenomen. De ploeg van coach Pep Guardiola won in het Etihad Stadium met 1-0 door een treffer van Kevin De Bruyne.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior keert na een jaar weer terug in de Eredivisie. De Rotterdammers van coach Ruben den Uil wonnen met 5-0 van Jong PSV en verzekerden zich daarmee van de tweede plaats in de Keuken Kampioen Divisie. Daarmee is de ploeg na kampioen FC Volendam zeker van directe promotie.
8 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Marc-André ter Stegen maakt zaterdag in de competitiewedstrijd tegen Real Valladolid zijn rentree onder de lat bij FC Barcelona. De 33-jarige doelman liep in september een ernstige knieblessure op en kwam daarna niet meer in actie.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie is blij met de snelheid van de transfer van Sem Steijn van FC Twente. "Als het ook maar even kan, willen we vroeg handelen. Hoe eerder we samenwerken, des te beter het is", zei de coach tijdens de persconferentie voor het competitieduel met Heracles Almelo.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is naar eigen zeggen met PSV niet bezig met een mogelijk kampioenschap. De coach van de Eindhovenaren richt zich alleen op het winnen van de eigen wedstrijden. Hij houdt zich niet bezig met koploper Ajax. "Prachtig als Ajax verliest, maar als wij dan ook verliezen, schieten we daar niets mee op", zegt Bosz bij de persconferentie van PSV in aanloop naar het thuisduel op zaterdagavond met Fortuna Sittard.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Calvin Stengs kan mogelijk voor het einde van het seizoen zijn rentree maken bij Feyenoord. Dat zei trainer Robin van Persie een dag voor de uitwedstrijd bij Heracles Almelo. "Hij heeft al een aantal dagen meegetraind en doet dat heel goed."
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft zondag voor de competitiewedstrijd tegen Go Ahead Eagles niet de beschikking over Jordy Clasie, Kristijan Belic, Troy Parrott en Jeroen Zoet. Het duel in Deventer is een herhaling van de bekerfinale die de Alkmaarders anderhalve week geleden verloren na strafschoppen.
15 uur geleden