Zirkzee onzeker voor kampioenswedstrijd Bayern München
MÜNCHEN (ANP) - De kans is klein dat Joshua Zirkzee ook in de mogelijke kampioenswedstrijd van Bayern München mag starten. De 19-jarige spits uit Schiedam kwam niet helemaal ongeschonden uit de moeizaam gewonnen thuiswedstrijd van zaterdag tegen Borussia Mönchengladbach (2-1). Zirkzee, die de score opende en een kwartier voor tijd werd gewisseld, heeft volgens trainer Hansi Flick spierproblemen en is niet 100 procent fit.
Flick is wel van plan om de jeugdinternational van Oranje mee te nemen naar Bremen, waar Bayern zich dinsdagavond kan verzekeren van de achtste landstitel op rij. Bij winst op degradatiekandidaat Werder Bremen, de club van Davy Klaassen, mag de 'Rekordmeister' zich voor de dertigste keer kampioen van Duitsland noemen.
Zirkzee had tegen Gladbach een basisplaats omdat Robert Lewandowski en Thomas Müller geschorst waren. Zij keren nu terug in de ploeg. Javi Martinez en Ivan Perisic zijn niet helemaal fit. "Maar ik ga ervan uit dat ze allemaal mee kunnen", zei Flick. "We hebben nog geen festiviteiten gepland. Eerst moeten we winnen. En dan zullen we van de teammanager wel horen wat we gaan doen."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.
32 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.
50 minuten geledenHENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.
3 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.
19 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).
20 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft tegen NAC Breda een belangrijke zege geboekt in de strijd tegen degradatie. De nummer 17 van de Eredivisie won met 3-0 van de concurrent, die één plaats hoger op de ranglijst staat. Telstar heeft 21 punten, 1 punt minder dan NAC.
20 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stuurt een delegatie naar Mexico om onder meer de veiligheid te beoordelen voor het WK voetbal van komende zomer. Dat maakte de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bekend. Volgens de president zou de missie zich echter vooral richten op verkeers- en transportproblemen voor voetbalfans.
22 uur geleden