Zirkzee moet volgens Koeman bij Manchester meer gaan spelen
SARAJEVO (ANP) - Aanvaller Joshua Zirkzee moet bij Manchester United meer aan voetballen toekomen om in beeld te blijven bij het Nederlands elftal. Dat liet bondscoach Ronald Koeman weten tijdens een persconferentie in Sarajevo.
"Ik heb met Joshua gesproken dat hij meer moet spelen. De laatste wedstrijden moest hij het van invalbeurten hebben en vond ik hem ook minder balvast dan normaal", aldus Koeman, die dinsdag met Oranje de groepsfase van de Nations League afsluit met een uitwedstrijd tegen Bosnië en Herzegovina. Zirkzee was begin september in het thuisduel (5-2) met een doelpunt en assist belangrijk. Die goede lijn wist hij niet door te trekken.
"Je moet veel spelen bij je club, dat geldt voor iedere international natuurlijk", vervolgde Koeman. "We raken niet in paniek als je een keer niet speelt, maar in het geval van Joshua heeft hij de laatste weken te weinig gespeeld. Doordat we deze interlandperiode besloten 25 in plaats van 23 spelers op te roepen, wilde ik hem er toch bij hebben."
Zirkzee zat zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Hongarije op de tribune. Omdat de selectie na het wegvallen van Virgil van Dijk en Frenkie de Jong nu nog uit 23 spelers bestaat, maakt de aanvaller dinsdag sowieso wel deel uit van de wedstrijdselectie.
Meer uit Voetbal
BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
12 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
13 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
13 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
23 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
1 dag geleden