Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zirkzee 27e debutant onder leiding van bondscoach Koeman

Zirkzee 27e debutant onder leiding van bondscoach Koeman

BERLIJN (ANP) - Joshua Zirkzee maakte tegen Turkije als 27e speler zijn debuut bij het Nederlands elftal onder leiding van bondscoach Ronald Koeman. De aanvaller kwam in de kwartfinale van het EK (2-1 winst) in de 87e minuut in het veld.

Koeman was eerder van begin 2018 tot midden 2020 eindverantwoordelijke bij Oranje. Hans Hateboer debuteerde op 23 maart 2018 als eerste onder zijn leiding. Daarna volgden in die periode onder anderen Wout Weghorst, Frenkie de Jong, Denzel Dumfries en Donyell Malen.

In zijn tweede periode als bondscoach liet Koeman spelers als Lutsharel Geertruida, Joey Veerman, Tijjani Reijnders, Bart Verbruggen en Jeremie Frimpong debuteren.

Internationals zonder minuten

Quinten Timber ging Zirkzee in maart van dit jaar in een oefenwedstrijd tegen Duitsland voor als 26e debutant onder Koeman.

Van de huidige selectie van Oranje kwamen zes spelers dit EK nog niet in actie. Naast de twee reservekeepers Mark Flekken en Justin Bijlow zijn dat verdedigers Matthijs de Ligt en Ian Maatsen, middenvelder Ryan Gravenberch en aanvaller Brian Brobbey. Van dat zestal wacht alleen Maatsen nog op zijn debuut voor Oranje.

Meer uit Voetbal

Rotterdam beslist na evaluatie over maatregelen Feyenoord-duel

ROTTERDAM (ANP) - De gemeente Rotterdam kan nog niet zeggen of er zondag extra maatregelen genomen worden bij de thuiswedstrijd van Feyenoord tegen ADO Den Haag. Donderdag is er eerst een evaluatie van het vuurwerkincident bij SC Cambuur in Leeuwarden, zegt een woordvoerder van de gemeente.

52 minuten geleden
Geen Feyenoord-supporters bij NEC bij uitblijven aanhoudingen

NIJMEGEN (ANP) - Als er geen verdachten worden aangehouden voor het vuurwerkincident bij SC Cambuur, dan zijn Feyenoord-supporters niet welkom in Nijmegen wanneer de Rotterdamse club tegen NEC speelt. Dat heeft de burgemeester van Nijmegen, Hubert Bruls, gezegd bij WNL-talkshow Goedenavond Nederland.

9 uur geleden
Arsenal-verdediger Timber gekozen in Elftal van het Jaar

LONDEN (ANP/RTR) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber is gekozen in het Elftal van het Jaar van de Engelse spelersvakbond (PFA). De Oranje-international werd afgelopen seizoen met de Londense club landskampioen van Engeland. Bruno ‌Fernandes van Manchester United werd door de voetballers gekozen als Speler van het Jaar.

12 uur geleden
NEC kansloos in play-offs Champions League na snelle rode kaart

BODØ (ANP) - NEC is er niet in geslaagd om bij Bodø/Glimt voor een stunt te zorgen in de play-offs voor de Champions League. De formatie van trainer Dick Schreuder ging in de returnwedstrijd in Noorwegen met tien man onderuit: 3-0. De Nijmegenaren verloren vorige week het thuisduel al met 3-1. NEC gaat nu verder in het hoofdtoernooi van de Europa League.

12 uur geleden
PSV verkoopt aanvaller Driouech na twee jaar aan Celta de Vigo

EINDHOVEN (ANP) - Couhaib Driouech vertrekt bij PSV. De 24-jarige aanvaller maakt de overstap naar Celta de Vigo en ondertekent bij de Spaanse club een contract voor vier jaar.

14 uur geleden
Xavi beseft dat hij een buitenlandse bondscoach bij Oranje is

ZEIST (ANP) - Xavi Hernández (46) realiseert zich goed dat hij "een buitenlander" is bij het Nederlands elftal. "Ik kom hier niet vandaan. Ik ben hier om iedereen te helpen. En om van iedereen een grote familie te maken", zei Xavi bij zijn presentatie in Zeist. Hij is tot 2030 aan Oranje verbonden.

16 uur geleden
Xavi vindt Frenkie 'fundamenteel' voor zijn voetbalfilosofie

ZEIST (ANP) - Xavi Hernández noemt Frenkie de Jong "een fundamentele speler" voor zijn voetbalfilosofie. "Het is belangrijk dat Frenkie eerst goed herstelt. Dat hij weer fit wordt. En dat hij weer gemotiveerd is om te spelen", zei de nieuwe bondscoach van Oranje bij zijn presentatie in Zeist.

16 uur geleden