Zirkzee 27e debutant onder leiding van bondscoach Koeman
BERLIJN (ANP) - Joshua Zirkzee maakte tegen Turkije als 27e speler zijn debuut bij het Nederlands elftal onder leiding van bondscoach Ronald Koeman. De aanvaller kwam in de kwartfinale van het EK (2-1 winst) in de 87e minuut in het veld.
Koeman was eerder van begin 2018 tot midden 2020 eindverantwoordelijke bij Oranje. Hans Hateboer debuteerde op 23 maart 2018 als eerste onder zijn leiding. Daarna volgden in die periode onder anderen Wout Weghorst, Frenkie de Jong, Denzel Dumfries en Donyell Malen.
In zijn tweede periode als bondscoach liet Koeman spelers als Lutsharel Geertruida, Joey Veerman, Tijjani Reijnders, Bart Verbruggen en Jeremie Frimpong debuteren.
Internationals zonder minuten
Quinten Timber ging Zirkzee in maart van dit jaar in een oefenwedstrijd tegen Duitsland voor als 26e debutant onder Koeman.
Van de huidige selectie van Oranje kwamen zes spelers dit EK nog niet in actie. Naast de twee reservekeepers Mark Flekken en Justin Bijlow zijn dat verdedigers Matthijs de Ligt en Ian Maatsen, middenvelder Ryan Gravenberch en aanvaller Brian Brobbey. Van dat zestal wacht alleen Maatsen nog op zijn debuut voor Oranje.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - Voor Perr Schuurs voelde het alsof hij in een droom zat. De 26-jarige verdediger maakte voor NEC in de wedstrijd bij PEC Zwolle zijn rentree op het voetbalveld na bijna drie jaar en scoorde de 1-3 bij zijn eerste balcontact. "Onbeschrijflijk en niet normaal", reageerde hij bij ESPN.
5 uur geledenZWOLLE (ANP) - NEC heeft bij PEC Zwolle de tweede zege van het seizoen geboekt. De ploeg van coach Dick Schreuder won met 3-1, mede door een treffer van Perr Schuurs, die na bijna drie jaar blessureleed zijn rentree op het voetbalveld maakte.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft zaterdagavond ook de vierde wedstrijd van het Eredivisieseizoen gewonnen. In eigen huis werd Go Ahead Eagles met 5-2 verslagen. AZ heeft de maximale 12 punten uit vier wedstrijden en zal ook na de vierde speelronde koploper blijven in de competitie.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft ook zijn tweede wedstrijd dit seizoen in de Premier League verloren. In eigen huis ging de ploeg van trainer Roberto De Zerbi met 2-0 onderuit tegen Newcastle United.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft de Rotterdamse derby met Sparta gewonnen. De ploeg van coach Ruben den Uil versloeg de stadgenoot in eigen huis met 2-1.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Andoni Iraola is het nieuwe seizoen in de Premier League slecht begonnen met Liverpool. De opvolger van Arne Slot verspeelde met zijn nieuwe club ook punten tegen Nottingham Forest op Anfield (2-2).
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München is goed aan het nieuwe seizoen in de Bundesliga begonnen. De titelverdediger won voor eigen publiek van VfB Stuttgart (5-1). Bayern verzekerde zich vorige week met een zege op Borussia Dortmund (1-2) van winst van de Duitse Supercup.
1 dag geleden