Zirkzee 27e debutant onder leiding van bondscoach Koeman
BERLIJN (ANP) - Joshua Zirkzee maakte tegen Turkije als 27e speler zijn debuut bij het Nederlands elftal onder leiding van bondscoach Ronald Koeman. De aanvaller kwam in de kwartfinale van het EK (2-1 winst) in de 87e minuut in het veld.
Koeman was eerder van begin 2018 tot midden 2020 eindverantwoordelijke bij Oranje. Hans Hateboer debuteerde op 23 maart 2018 als eerste onder zijn leiding. Daarna volgden in die periode onder anderen Wout Weghorst, Frenkie de Jong, Denzel Dumfries en Donyell Malen.
In zijn tweede periode als bondscoach liet Koeman spelers als Lutsharel Geertruida, Joey Veerman, Tijjani Reijnders, Bart Verbruggen en Jeremie Frimpong debuteren.
Internationals zonder minuten
Quinten Timber ging Zirkzee in maart van dit jaar in een oefenwedstrijd tegen Duitsland voor als 26e debutant onder Koeman.
Van de huidige selectie van Oranje kwamen zes spelers dit EK nog niet in actie. Naast de twee reservekeepers Mark Flekken en Justin Bijlow zijn dat verdedigers Matthijs de Ligt en Ian Maatsen, middenvelder Ryan Gravenberch en aanvaller Brian Brobbey. Van dat zestal wacht alleen Maatsen nog op zijn debuut voor Oranje.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
10 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
10 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
22 uur geleden