Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zirkzee 27e debutant onder leiding van bondscoach Koeman

Zirkzee 27e debutant onder leiding van bondscoach Koeman

BERLIJN (ANP) - Joshua Zirkzee maakte tegen Turkije als 27e speler zijn debuut bij het Nederlands elftal onder leiding van bondscoach Ronald Koeman. De aanvaller kwam in de kwartfinale van het EK (2-1 winst) in de 87e minuut in het veld.

Koeman was eerder van begin 2018 tot midden 2020 eindverantwoordelijke bij Oranje. Hans Hateboer debuteerde op 23 maart 2018 als eerste onder zijn leiding. Daarna volgden in die periode onder anderen Wout Weghorst, Frenkie de Jong, Denzel Dumfries en Donyell Malen.

In zijn tweede periode als bondscoach liet Koeman spelers als Lutsharel Geertruida, Joey Veerman, Tijjani Reijnders, Bart Verbruggen en Jeremie Frimpong debuteren.

Internationals zonder minuten

Quinten Timber ging Zirkzee in maart van dit jaar in een oefenwedstrijd tegen Duitsland voor als 26e debutant onder Koeman.

Van de huidige selectie van Oranje kwamen zes spelers dit EK nog niet in actie. Naast de twee reservekeepers Mark Flekken en Justin Bijlow zijn dat verdedigers Matthijs de Ligt en Ian Maatsen, middenvelder Ryan Gravenberch en aanvaller Brian Brobbey. Van dat zestal wacht alleen Maatsen nog op zijn debuut voor Oranje.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Ajax tweede achter kampioen PSV, Feyenoord derde

HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.

7 uur geleden
Voetbalsters Hera United degraderen na één seizoen uit Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.

7 uur geleden
Verdediger Alaba (33) na vijf jaar weg bij Real Madrid

MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.

10 uur geleden
Aanvaller De Jong (35) na één seizoen weg bij FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.

11 uur geleden
Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

14 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

15 uur geleden
Liverpool-coach Slot roemt fitheid Oranje-aanvoerder Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.

16 uur geleden