Zintsjenko: karakter getoond, trots op ons optreden
CARDIFF (ANP) - Ondanks de nederlaag tegen Wales en het missen van het WK in Qatar vond Oleksandr Zintsjenko ook reden voor enige optimisme. "We hebben ons ware karakter getoond. Ik ben zo trots op ons optreden. Voetbal kan soms zo pijnlijk zijn", reageerde de Oekraïense middenvelder op tv-zender BeIn Sports. "De speler van de wedstrijd was de doelman van Wales. Dat betekent dat wij echt goed waren, veel kansen hebben gecreëerd, maar helaas niet gescoord."
Door de Russische invasie in Oekraïne moesten de Europese play-offs worden verschoven van maart naar juni. Het elftal van bondscoach Petrakov rekende woensdag overtuigend af met Schotland in de halve finale om daarna door te reizen naar Cardiff voor de eindstrijd tegen Wales. De spelers verschenen zondag met de nationale vlag om de schouders op het veld, begroet door zo'n 2000 landgenoten op de tribune.
"Het wordt een geweldige wedstrijd", voorspelde Zintsjenko voor de aftrap. "Iedereen begrijpt de situatie. Bij ons moet iedereen de beste prestatie van zijn leven leveren en dan zien we wel wat er gebeurt." De factor geluk had hij niet aan zijn zijde.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben FC Twente zondagmiddag verslagen in de topper in de Vrouwen Eredivisie. Op sportcomplex De Toekomst werd het 2-0 voor de thuisploeg. Door de overwinning heeft Ajax nu 21 punten, 1 punt minder dan FC Twente, dat nog altijd koploper is. Een belangrijke rol was weggelegd voor invaller Mirte van Koppen, die beide doelpunten maakte.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft zondag voor de derde keer dit seizoen een competitieduel gewonnen. De ploeg van de interim-coaches Dennis van der Ree en Maikel van der Werff versloeg ADO Den Haag in Zwolle met 1-0. PEC Zwolle heeft 11 punten uit elf duels. ADO staat op de zeventiende plaats met 6 punten.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Ismael Saibari is voorlopig niet inzetbaar voor zijn club Bayern München na een succesvolle operatie aan zijn rechterenkel. Dat heeft de nummer 1 van Duitsland zondag bekendgemaakt.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De netten die SC Cambuur in het eigen Kooi Stadion heeft opgehangen om problemen met vuurwerk te voorkomen, hebben zaterdagavond gewerkt. Dat zei een woordvoerder van de club zondag tegen het ANP. In het stadion waren netten opgehangen rond het uitvak, zodat vuurwerk niet op het veld of in andere vakken terecht zou kunnen komen.
4 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de eerste daders in beeld die zaterdagavond vuurwerk hebben afgestoken tijdens het uitduel in de Eredivisie met SC Cambuur. Dat laat de club uit Deventer zondag op de eigen site weten in een schriftelijke verklaring.
7 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De resterende minuten van de gestaakte wedstrijd tussen SC Cambuur en Go Ahead Eagles worden niet meer uitgespeeld, meldt de KNVB op zijn website. Het competitiebestuur betaald voetbal heeft besloten de wedstrijd niet meer in te plannen en de stand op het moment dat de wedstrijd werd gestaakt als eindstand te beschouwen. Het betekent dat de club uit Leeuwarden het duel met 4-0 heeft gewonnen.
15 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Algemeen directeur Jan Willem van Dop van Go Ahead Eagles was zaterdag boos op de supporters van zijn club die tijdens het duel met SC Cambuur in Leeuwarden vuurwerk afstaken vanuit het uitvak. "Ik baal als een stekker. Dat een paar raddraaiers het weer verzieken voor de rest. Wanneer houdt dit eens op?", zei hij in een eerste reactie bij ESPN.
16 uur geleden