Zintsjenko: karakter getoond, trots op ons optreden
CARDIFF (ANP) - Ondanks de nederlaag tegen Wales en het missen van het WK in Qatar vond Oleksandr Zintsjenko ook reden voor enige optimisme. "We hebben ons ware karakter getoond. Ik ben zo trots op ons optreden. Voetbal kan soms zo pijnlijk zijn", reageerde de Oekraïense middenvelder op tv-zender BeIn Sports. "De speler van de wedstrijd was de doelman van Wales. Dat betekent dat wij echt goed waren, veel kansen hebben gecreëerd, maar helaas niet gescoord."
Door de Russische invasie in Oekraïne moesten de Europese play-offs worden verschoven van maart naar juni. Het elftal van bondscoach Petrakov rekende woensdag overtuigend af met Schotland in de halve finale om daarna door te reizen naar Cardiff voor de eindstrijd tegen Wales. De spelers verschenen zondag met de nationale vlag om de schouders op het veld, begroet door zo'n 2000 landgenoten op de tribune.
"Het wordt een geweldige wedstrijd", voorspelde Zintsjenko voor de aftrap. "Iedereen begrijpt de situatie. Bij ons moet iedereen de beste prestatie van zijn leven leveren en dan zien we wel wat er gebeurt." De factor geluk had hij niet aan zijn zijde.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Secretaris-generaal Mattias Grafström van de FIFA is "erg blij" met de gesprekken die hij zaterdag met de voetbalbond van Iran heeft gevoerd in aanloop naar het WK voetbal. "We hebben een uitstekende en constructieve bijeenkomst gehad", vertelde Grafström.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische voetbalclub Royal Antwerp FC heeft trainer Joseph Oosting ontslagen. De 54-jarige Nederlander was sinds november werkzaam in Antwerpen.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft de komst van trainer Xabi Alonso bevestigd. De Spaanse coach tekende een contract voor vier jaar bij de club uit Londen. Hij begint op 1 juli aan zijn nieuwe baan.
4 uur geledenMADRID (ANP) - De Spanjaard Xabi Alonso lijkt de nieuwe trainer van Chelsea te worden. De voormalige coach van Real Madrid, waar hij in januari vertrok, ging op X zelf kort op de eventuele overgang in.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
14 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
15 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
15 uur geleden