Zintsjenko: karakter getoond, trots op ons optreden
CARDIFF (ANP) - Ondanks de nederlaag tegen Wales en het missen van het WK in Qatar vond Oleksandr Zintsjenko ook reden voor enige optimisme. "We hebben ons ware karakter getoond. Ik ben zo trots op ons optreden. Voetbal kan soms zo pijnlijk zijn", reageerde de Oekraïense middenvelder op tv-zender BeIn Sports. "De speler van de wedstrijd was de doelman van Wales. Dat betekent dat wij echt goed waren, veel kansen hebben gecreëerd, maar helaas niet gescoord."
Door de Russische invasie in Oekraïne moesten de Europese play-offs worden verschoven van maart naar juni. Het elftal van bondscoach Petrakov rekende woensdag overtuigend af met Schotland in de halve finale om daarna door te reizen naar Cardiff voor de eindstrijd tegen Wales. De spelers verschenen zondag met de nationale vlag om de schouders op het veld, begroet door zo'n 2000 landgenoten op de tribune.
"Het wordt een geweldige wedstrijd", voorspelde Zintsjenko voor de aftrap. "Iedereen begrijpt de situatie. Bij ons moet iedereen de beste prestatie van zijn leven leveren en dan zien we wel wat er gebeurt." De factor geluk had hij niet aan zijn zijde.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD/BUENOS AIRES (ANP/RTR) - De voetbalbonden van Argentinië en Mexico hebben hun steun voor FIFA-baas Gianni Infantino uitgesproken. De voorzitter ligt nog altijd onder vuur ondanks het intrekken van het omstreden commercialiseringsplan en de woensdag gemaakte excuses.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna alle Eredivisieclubs hebben de prijs van hun goedkoopste seizoenkaart verhoogd. De kaart kost dit seizoen gemiddeld 266 euro, iets meer dan vorig jaar. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van een rondvraag langs alle clubs.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Míchel Sánchez is niet tevreden over de uitslag van het eerste duel tussen Ajax en Shelbourne in de derde voorronde van de Conference League. "Het resultaat had beter gekund", zei hij na een thuiszege van 3-1. "We hebben vijftig minuten veel kansen gecreëerd. In het laatste halfuur lieten we onze tegenstander ademen in balbezit en lieten we ze nog scoren na een counter. Dat was niet goed."
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen kon zijn vierhonderdste wedstrijd voor Ajax niet bekronen met een eclatante thuiszege op het zwakke Shelbourne in de derde voorronde van de Conference League. "Eigenlijk is 3-1 tegen deze tegenstander niet voldoende", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We moeten gewoon ons ding blijven doen en niet meegaan met het niveau van de tegenstander."
8 uur geledenCAÏRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft donderdag zijn herhaalde steun uitgesproken voor FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De positie van Infantino ligt onder vuur door het, inmiddels ingetrokken, investeringsplan rond het WK voetbal.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft nagelaten om Shelbourne op grote achterstand te zetten in het thuisduel van de derde voorronde van de Conference League. De club uit Amsterdam was veel sterker dan de bezoekers uit Ierland dan de overwinning doet vermoeden (3-1).
12 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft donderdag in de derde voorronde van de Conference League een grote stap gezet naar de play-offs, de laatste kwalificatieronde voor het hoofdtoernooi. In Enschede werd met 6-0 gewonnen van FC DAC 1904 uit Slowakije.
12 uur geleden