Zintsjenko: karakter getoond, trots op ons optreden
CARDIFF (ANP) - Ondanks de nederlaag tegen Wales en het missen van het WK in Qatar vond Oleksandr Zintsjenko ook reden voor enige optimisme. "We hebben ons ware karakter getoond. Ik ben zo trots op ons optreden. Voetbal kan soms zo pijnlijk zijn", reageerde de Oekraïense middenvelder op tv-zender BeIn Sports. "De speler van de wedstrijd was de doelman van Wales. Dat betekent dat wij echt goed waren, veel kansen hebben gecreëerd, maar helaas niet gescoord."
Door de Russische invasie in Oekraïne moesten de Europese play-offs worden verschoven van maart naar juni. Het elftal van bondscoach Petrakov rekende woensdag overtuigend af met Schotland in de halve finale om daarna door te reizen naar Cardiff voor de eindstrijd tegen Wales. De spelers verschenen zondag met de nationale vlag om de schouders op het veld, begroet door zo'n 2000 landgenoten op de tribune.
"Het wordt een geweldige wedstrijd", voorspelde Zintsjenko voor de aftrap. "Iedereen begrijpt de situatie. Bij ons moet iedereen de beste prestatie van zijn leven leveren en dan zien we wel wat er gebeurt." De factor geluk had hij niet aan zijn zijde.
Meer uit Voetbal
OVIEDO (ANP) - Het Openbaar Ministerie in het Noord-Spaanse Asturië heeft een gevangenisstraf van een jaar en een boete van bijna 3000 euro geëist tegen een supporter van Oviedo. De fan zou vorig jaar een aap hebben nagebootst na een doelpunt van vedette Kylian Mbappé van Real Madrid tegen zijn club. Het was de eerste keer sinds zijn komst naar Real Madrid dat de Franse spits slachtoffer was van racisme.
26 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Middenvelder Noah Fernandez heeft een nieuw contract getekend bij PSV. Het 18-jarige talent uit de eigen opleiding is nu tot medio 2030 aan de kampioen van Nederland verbonden. De Belgische voetballer is officieel toegevoegd aan het eerste elftal van PSV.
49 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - De KNVB heeft een samenwerkingsovereenkomst gesloten met de voetbalbond van Curaçao. De afspraken werden donderdag bekrachtigd door KNVB-voorzitter Frank Paauw en zijn collega Gilbert Martina van de FFK uit Curaçao.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist volgende maand de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen tijdens de training en is volgens zijn club FC Barcelona vijf tot zes weken uitgeschakeld.
1 uur geledenCASABLANCA (ANP/AFP) - Voetballer Wissam Ben Yedder is in hoger beroep wegens een gebrek aan bewijs vrijgesproken van verkrachting. De Franse aanvaller werd in november 2024 door een rechtbank in Nice veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar voorwaardelijk wegens aanranding.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink haalt PSV-speelster Nina Nijstad bij zijn selectie omdat Jackie Groenen nog ziek is. Volgens de KNVB is dit uit voorzorg. Middenveldster Groenen miste woensdag al de eerste training van de voetbalsters in Zeist vanwege griepklachten.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft volgens Spaanse media een hamstringblessure opgelopen op de training. De middenvelder van FC Barcelona zou weken uitgeschakeld zijn.
3 uur geleden