Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zintsjenko: karakter getoond, trots op ons optreden

Zintsjenko: karakter getoond, trots op ons optreden

CARDIFF (ANP) - Ondanks de nederlaag tegen Wales en het missen van het WK in Qatar vond Oleksandr Zintsjenko ook reden voor enige optimisme. "We hebben ons ware karakter getoond. Ik ben zo trots op ons optreden. Voetbal kan soms zo pijnlijk zijn", reageerde de Oekraïense middenvelder op tv-zender BeIn Sports. "De speler van de wedstrijd was de doelman van Wales. Dat betekent dat wij echt goed waren, veel kansen hebben gecreëerd, maar helaas niet gescoord."

Door de Russische invasie in Oekraïne moesten de Europese play-offs worden verschoven van maart naar juni. Het elftal van bondscoach Petrakov rekende woensdag overtuigend af met Schotland in de halve finale om daarna door te reizen naar Cardiff voor de eindstrijd tegen Wales. De spelers verschenen zondag met de nationale vlag om de schouders op het veld, begroet door zo'n 2000 landgenoten op de tribune.

"Het wordt een geweldige wedstrijd", voorspelde Zintsjenko voor de aftrap. "Iedereen begrijpt de situatie. Bij ons moet iedereen de beste prestatie van zijn leven leveren en dan zien we wel wat er gebeurt." De factor geluk had hij niet aan zijn zijde.

Meer uit Voetbal

Algerije neemt op WK in slotfase afstand van Jordanië

SAN FRANCISCO (ANP) - Algerije heeft op het wereldkampioenschap voetbal een belangrijke zege geboekt op Jordanië. Het elftal van bondscoach Vladimir Petković won in San Francisco met 2-1.

4 uur geleden
Haaland met twee doelpunten aan basis van Noorse zege op Senegal

EAST RUTHERFORD (ANP) - Noorwegen gaat door na de zestiende finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Ståle Solbakken won in de nacht van maandag op dinsdag met 3-2 van Senegal. Aanvaller Erling Haaland was met twee doelpunten wederom belangrijk voor de ploeg.

7 uur geleden
Frankrijk verslaat Irak, duel twee uur onderbroken door noodweer

PHILADELPHIA (ANP) - Frankrijk staat na twee overwinningen in de zestiende finales van het WK voetbal. De wereldkampioen van 1998 en 2018 versloeg Irak (3-0), na een zege in het eerste duel op Senegal (3-1).

8 uur geleden
Duel tussen Frankrijk en Irak hervat, fans terug in stadion

PHILADELPHIA (ANP) - De voetballers van Frankrijk en Irak zijn ongeveer twee uur later aan de tweede helft van hun wedstrijd op het WK begonnen. Tijdens de rust van het duel in Philadelphia bliksemde het binnen een straal van 13 kilometer rond het stadion. Dat was voor de lokale autoriteiten reden in te grijpen.

9 uur geleden
Tweede helft van duel Frankrijk met Irak uitgesteld door noodweer

PHILADELPHIA (ANP) - De tweede helft van het duel tussen Frankrijk en Irak op het WK is voorlopig met een uur uitgesteld. Het regent en onweert in Philadelphia en de lokale autoriteiten vinden het te gevaarlijk om verder te spelen. De toeschouwers op onoverdekte tribunes zijn verzocht de tribunes te verlaten en zich in veiligheid te brengen.

11 uur geleden
Messi geniet van het moment na verbreken WK-doelpuntenrecord

ARLINGTON (ANP/DPA) - Lionel Messi is zeer tevreden na de 2-0-overwinning van Argentinië tegen Oostenrijk, waarin hij dankzij twee WK-doelpunten alleen recordhouder werd. "Ik geniet van het moment", zei Messi. "Ik had uit de strafschop moeten scoren." Hij miste vroeg in de wedstrijd, maar verzekerde zijn land met zijn zeventiende en achttiende WK-goal van de volgende ronde.

13 uur geleden
Klose feliciteert Messi met overname van zijn WK-doelpuntenrecord

MÜNCHEN (ANP) - Miroslav Klose heeft Lionel Messi gefeliciteerd met het overnemen van zijn WK-doelpuntenrecord. Door twee treffers tegen Oostenrijk (2-0) is Messi met achttien doelpunten de alleen recordhouder op wereldkampioenschappen voetbal geworden. Klose scoorde tussen 2002 en 2014 zestien keer voor Duitsland.

13 uur geleden