Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zintsjenko in tranen voor duel met Schotten: oorlog moet stoppen

Zintsjenko in tranen voor duel met Schotten: oorlog moet stoppen

GLASGOW (ANP) - Oleksandr Zintsjenko hield het op de avond voor de wedstrijd tussen Schotland en Oekraïne in de play-offs van de kwalificatie voor het WK niet droog. "Iedere Oekraïner wil één ding en dat is dat deze oorlog stopt", zei de middenvelder van Manchester City in Glasgow. "Ik heb gesproken met enkele Oekraïense kinderen die gewoon niet begrijpen wat er in Oekraïne gebeurt. Hun droom is ook dat deze oorlog stopt."

Zintsjenko denkt dat de internationals van Oekraïne hun hoofd er woensdag in de wedstrijd tegen de Schotten wel bij kunnen houden. "Als het gaat om voetbal, hebben we namelijk onze eigen droom. We willen naar het WK toe. We willen het ook doen voor de Oekraïners, omdat ze het op dit moment zo verdienen."

Het nationale voetbalelftal van Oekraïne was onder de indruk van de ontvangst in Glasgow. Schotse fans krijgen op papier het volkslied van Oekraïne te zien, fonetisch, zodat ze de tekst kunnen meezingen. "Een geweldig initiatief", zegt Zintsjenko, die vanwege de oorlog al een tijdje geen competitieve wedstrijd meer speelde met zijn land. "Ik weet zeker dat heel Oekraïne naar ons zal kijken. We zullen proberen onze mensen blij en trots te maken."

De winnaar van de ontmoeting tussen Schotland en Oekraïne neemt het in de finale van de play-offs op tegen Wales. De winnaar daarvan gaat naar het WK.

Meer uit Voetbal

Schikking tussen FIFA en Diarra in zaak over transferrechten

PARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.

6 minuten geleden
Advocaat: Oranje WK-favoriet naast Spanje, Frankrijk en Duitsland

HOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.

2 uur geleden
Deense premier opgelucht over toestand voetballer Eriksen

KOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.

3 uur geleden
Marokko en Noorwegen spelen gelijk in laatste WK-oefenduel

HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.

15 uur geleden
Van Nistelrooij na prettige familieomstandigheden bij Oranje

WHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.

16 uur geleden
Koeman vindt het lastig om ver weg van zijn zieke vrouw te zijn

WHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."

16 uur geleden
Oranje start grotendeels met beoogd basisteam tegen Oezbekistan

WHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.

17 uur geleden