Zintsjenko in tranen voor duel met Schotten: oorlog moet stoppen
GLASGOW (ANP) - Oleksandr Zintsjenko hield het op de avond voor de wedstrijd tussen Schotland en Oekraïne in de play-offs van de kwalificatie voor het WK niet droog. "Iedere Oekraïner wil één ding en dat is dat deze oorlog stopt", zei de middenvelder van Manchester City in Glasgow. "Ik heb gesproken met enkele Oekraïense kinderen die gewoon niet begrijpen wat er in Oekraïne gebeurt. Hun droom is ook dat deze oorlog stopt."
Zintsjenko denkt dat de internationals van Oekraïne hun hoofd er woensdag in de wedstrijd tegen de Schotten wel bij kunnen houden. "Als het gaat om voetbal, hebben we namelijk onze eigen droom. We willen naar het WK toe. We willen het ook doen voor de Oekraïners, omdat ze het op dit moment zo verdienen."
Het nationale voetbalelftal van Oekraïne was onder de indruk van de ontvangst in Glasgow. Schotse fans krijgen op papier het volkslied van Oekraïne te zien, fonetisch, zodat ze de tekst kunnen meezingen. "Een geweldig initiatief", zegt Zintsjenko, die vanwege de oorlog al een tijdje geen competitieve wedstrijd meer speelde met zijn land. "Ik weet zeker dat heel Oekraïne naar ons zal kijken. We zullen proberen onze mensen blij en trots te maken."
De winnaar van de ontmoeting tussen Schotland en Oekraïne neemt het in de finale van de play-offs op tegen Wales. De winnaar daarvan gaat naar het WK.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA/BELGA) - Alle leden van het Iraanse voetbalteam hebben hun visum gekregen om Mexico binnen te komen. Dat heeft de Iraanse voetbalbond FFIRI donderdag bekendgemaakt.
20 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
14 uur geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
15 uur geleden