Zintsjenko in tranen voor duel met Schotten: oorlog moet stoppen
GLASGOW (ANP) - Oleksandr Zintsjenko hield het op de avond voor de wedstrijd tussen Schotland en Oekraïne in de play-offs van de kwalificatie voor het WK niet droog. "Iedere Oekraïner wil één ding en dat is dat deze oorlog stopt", zei de middenvelder van Manchester City in Glasgow. "Ik heb gesproken met enkele Oekraïense kinderen die gewoon niet begrijpen wat er in Oekraïne gebeurt. Hun droom is ook dat deze oorlog stopt."
Zintsjenko denkt dat de internationals van Oekraïne hun hoofd er woensdag in de wedstrijd tegen de Schotten wel bij kunnen houden. "Als het gaat om voetbal, hebben we namelijk onze eigen droom. We willen naar het WK toe. We willen het ook doen voor de Oekraïners, omdat ze het op dit moment zo verdienen."
Het nationale voetbalelftal van Oekraïne was onder de indruk van de ontvangst in Glasgow. Schotse fans krijgen op papier het volkslied van Oekraïne te zien, fonetisch, zodat ze de tekst kunnen meezingen. "Een geweldig initiatief", zegt Zintsjenko, die vanwege de oorlog al een tijdje geen competitieve wedstrijd meer speelde met zijn land. "Ik weet zeker dat heel Oekraïne naar ons zal kijken. We zullen proberen onze mensen blij en trots te maken."
De winnaar van de ontmoeting tussen Schotland en Oekraïne neemt het in de finale van de play-offs op tegen Wales. De winnaar daarvan gaat naar het WK.
Meer uit Voetbal
OTTAWA (ANP/RTR) - Ghana kan definitief geen beroep doen op Thomas Partey voor de eerste wedstrijd van de ploeg op het WK voetbal tegen Panama in Toronto. Een Canadese rechtbank wees het beroep van de middenvelder af, nadat hij eerder geen toegang tot het land had gekregen. De 33-jarige Ghanees kreeg geen visum omdat hij vorige zomer is aangeklaagd voor vijf verkrachtingen en een aanranding.
1 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Frankrijk heeft zijn eerste wedstrijd op het WK voetbal met 3-1 gewonnen van Senegal. De ploeg van bondscoach Didier Deschamps maakte in het New York New Jersey Stadium voor rust zijn reputatie als een van de grote kanshebbers op de titel niet waar, maar had geluk dat Senegal vergat te profiteren van het matige optreden.
2 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP/RTR) - De Braziliaanse sterspeler Neymar heeft voor het eerst tijdens het WK voetbal op het veld getraind. De 34-jarige aanvaller is herstellende van een kuitblessure, die hij eind mei opliep. Hij miste daardoor het gelijkspel tegen Marokko van zondag (1-1).
2 uur geledenATLANTA (ANP) - Een trotse bondscoach Pedro Leitão Brito vindt dat Kaapverdië bewezen heeft dat zogenoemde 'kleinere' teams iets toevoegen op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De voetbalwereld kent steeds minder grenzen", genoot hij nog even na van de stunt maandag tegen Europees kampioen Spanje (0-0). "Kleinere landen zonder indrukwekkende erelijst hebben net zo goed het recht om het op te nemen tegen teams van een hoger niveau."
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft het vertrek van doelman Jasper Cillessen bevestigd. De 37-jarige oud-international maakte maandag op Instagram al bekend dat hij niet inging op een aanbieding om zijn contract met één jaar te verlengen.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Antonio Rüdiger heeft zijn aflopende contract bij Real Madrid met een jaar verlengd tot medio 2027. Dat meldt de voetbalclub uit de Spaanse hoofdstad dinsdag.
11 uur geledenLENS (ANP/DPA) - RC Lens heeft de Duitser Dino Toppmöller aangesteld als nieuwe trainer. De Franse nummer 2 van afgelopen seizoen raakte succescoach Pierre Sage maandag kwijt aan Crystal Palace. Toppmöller heeft voor twee seizoenen getekend bij de Champions League-deelnemer van komend seizoen.
15 uur geleden