Zintsjenko in tranen voor duel met Schotten: oorlog moet stoppen
GLASGOW (ANP) - Oleksandr Zintsjenko hield het op de avond voor de wedstrijd tussen Schotland en Oekraïne in de play-offs van de kwalificatie voor het WK niet droog. "Iedere Oekraïner wil één ding en dat is dat deze oorlog stopt", zei de middenvelder van Manchester City in Glasgow. "Ik heb gesproken met enkele Oekraïense kinderen die gewoon niet begrijpen wat er in Oekraïne gebeurt. Hun droom is ook dat deze oorlog stopt."
Zintsjenko denkt dat de internationals van Oekraïne hun hoofd er woensdag in de wedstrijd tegen de Schotten wel bij kunnen houden. "Als het gaat om voetbal, hebben we namelijk onze eigen droom. We willen naar het WK toe. We willen het ook doen voor de Oekraïners, omdat ze het op dit moment zo verdienen."
Het nationale voetbalelftal van Oekraïne was onder de indruk van de ontvangst in Glasgow. Schotse fans krijgen op papier het volkslied van Oekraïne te zien, fonetisch, zodat ze de tekst kunnen meezingen. "Een geweldig initiatief", zegt Zintsjenko, die vanwege de oorlog al een tijdje geen competitieve wedstrijd meer speelde met zijn land. "Ik weet zeker dat heel Oekraïne naar ons zal kijken. We zullen proberen onze mensen blij en trots te maken."
De winnaar van de ontmoeting tussen Schotland en Oekraïne neemt het in de finale van de play-offs op tegen Wales. De winnaar daarvan gaat naar het WK.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de tweede halve finale tegen Bayern München in de Champions League punten laten liggen in de Franse competitie. Met vrijwel alle sterspelers op de bank eindigde de thuiswedstrijd tegen FC Lorient in 2-2.
13 minuten geledenVALENCIA (ANP/AFP) - Atlético Madrid is zo goed als zeker van een plaats in het hoofdtoernooi van de Champions League komend seizoen. Het elftal van trainer Diego Simeone won in de Spaanse voetbalcompetitie met 2-0 bij Valencia en verstevigde daarmee de vierde plaats.
20 minuten geledenUTRECHT (ANP) - NAC Breda kan degradatie uit de Eredivisie nauwelijks nog voorkomen. De Brabanders hielden met een man minder lange tijd stand bij FC Utrecht, maar gingen in de slotfase alsnog onderuit: 2-0.
1 uur geledenCAIRO (ANP/AFP/BELGA) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de speeldata van de Afrika Cup van 2027 bekendgemaakt. De 36e editie van het toernooi vindt plaats tussen 19 juni en 17 juli. Kenia, Tanzania en Oeganda werden in september 2023 al als gastlanden aangewezen. Het is nog niet duidelijk welk land de openingswedstrijd en de finale organiseert.
1 uur geledenBRENTFORD (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie uit de Premier League concurrent West Ham United zien verliezen. Brentford was in eigen stadion met 3-0 te sterk voor de Londenaren, waar de Nederlander Crysencio Summerville een basisplaats had.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft een nederlaag in de Bundesliga ternauwernood voorkomen. De koploper, die al zeker is van de landstitel, maakte diep in blessuretijd gelijk tegen hekkensluiter Heidenheim: 3-3.
2 uur geledenLYON (ANP) - De voetbalsters van Olympique Lyon hebben zich ten koste van titelverdediger Arsenal geplaatst voor de finale van de Champions League. In de halve finale in Lyon werd het 3-1 voor de thuisploeg. Dat was voldoende na de 2-1-nederlaag vorige week in Londen.
2 uur geleden