Zintsjenko in tranen voor duel met Schotten: oorlog moet stoppen
GLASGOW (ANP) - Oleksandr Zintsjenko hield het op de avond voor de wedstrijd tussen Schotland en Oekraïne in de play-offs van de kwalificatie voor het WK niet droog. "Iedere Oekraïner wil één ding en dat is dat deze oorlog stopt", zei de middenvelder van Manchester City in Glasgow. "Ik heb gesproken met enkele Oekraïense kinderen die gewoon niet begrijpen wat er in Oekraïne gebeurt. Hun droom is ook dat deze oorlog stopt."
Zintsjenko denkt dat de internationals van Oekraïne hun hoofd er woensdag in de wedstrijd tegen de Schotten wel bij kunnen houden. "Als het gaat om voetbal, hebben we namelijk onze eigen droom. We willen naar het WK toe. We willen het ook doen voor de Oekraïners, omdat ze het op dit moment zo verdienen."
Het nationale voetbalelftal van Oekraïne was onder de indruk van de ontvangst in Glasgow. Schotse fans krijgen op papier het volkslied van Oekraïne te zien, fonetisch, zodat ze de tekst kunnen meezingen. "Een geweldig initiatief", zegt Zintsjenko, die vanwege de oorlog al een tijdje geen competitieve wedstrijd meer speelde met zijn land. "Ik weet zeker dat heel Oekraïne naar ons zal kijken. We zullen proberen onze mensen blij en trots te maken."
De winnaar van de ontmoeting tussen Schotland en Oekraïne neemt het in de finale van de play-offs op tegen Wales. De winnaar daarvan gaat naar het WK.
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
6 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
9 uur geleden