
Zimbabwe: coronavirus in Westen is straf van God
HARARE (ANP/AFP) - Het nieuwe coronavirus dat om zich heen grijpt in het Westen, is een straf van God. Dat zei de Zimbabwaanse minister van Defensie. "Het coronavirus is het werk van een straffende God en is voor landen die ons sancties hebben opgelegd", zei hij. "Ze blijven nu binnen. Hun economieën staan onder druk, net als zoals toen bij ons. Ze moeten het effect van het coronavirus voelen en onze pijn begrijpen."
De VS en de EU legden eerder deze maand nieuwe sancties op tegen hooggeplaatste ambtenaren in Zimbabwe. Het gaat onder meer om inreisverboden. Sinds Emmerson Mnangagwa in 2017 president van het Afrikaanse land werd, is de band met het Westen bekoeld.
In Zimbabwe is het besmettelijke coronavirus nog niet vastgesteld.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft benadrukt dat hij uit is op vrede. "Ons hoofddoel is een betrouwbare en duurzame vrede voor Oekraïne en voor heel Europa. Het is belangrijk dat het momentum van al onze bijeenkomsten precies tot dit resultaat leidt", schreef hij kort voor zijn ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump op X.
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Newsmax, een pro-Trump nieuwsomroep, betaalt 67 miljoen dollar (ruim 57 miljoen euro) aan een stemtechnologiebedrijf voor smaad. De kabeltelevisiezender beweerde dat de technologie van Dominion Voting Systems was gebruikt om de uitslag van de presidentsverkiezingen van 2020 te manipuleren.
29 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Europese leiders die de Oekraïense president Volodymyr Zelensky door een beladen gesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump willen loodsen, komen aan op het Witte Huis. Onder anderen NAVO-topman Mark Rutte is erbij.
36 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De leiders van de 27 EU-landen praten dinsdagmiddag bij over de besprekingen over de Oekraïne-oorlog van de laatste dagen. Ze houden een videovergadering waarin de leiders die met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky naar het Witte Huis zijn gereisd verslag kunnen uitbrengen.
1 uur geledenDOHA (ANP/RTR/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas heeft bemiddelaars laten weten dat zij instemt met een nieuw voorstel voor een bestand met Israël in de Gazastrook. Dat meldde een functionaris van de groep aan persbureau Reuters, zonder verder in detail te treden. Een functionaris uit Egypte, dat bemiddelt in het conflict, bevestigde dat Hamas akkoord gaat. Israël heeft nog niet gereageerd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat Rusland alleen met een krachtig optreden tot vrede gedwongen kan worden. "En president Trump heeft die kracht", schreef hij op X na een ontmoeting met de Amerikaanse gezant Keith Kellogg.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontmoet maandag ook de Amerikaanse gezant voor Oekraïne, Keith Kellogg, bericht het Oekraïense persbureau Ukrinform. Dat gebeurt voor Zelensky's overleg met de Amerikaanse president Donald Trump in het Witte Huis.
3 uur geleden