Zimbabwaanse Coventry gekozen als nieuwe voorzitter IOC
PYLOS (ANP) - Kirsty Coventry is de nieuwe voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC). Een absolute meerderheid van de leden van de wereldwijde sportkoepel heeft de 41-jarige Zimbabwaanse tijdens een sessie in het Griekse Pylos gekozen als opvolger van Thomas Bach. Oud-zwemster Coventry treedt in juni aan voor een termijn van acht jaar als de tiende voorzitter van het IOC.
Bach (71) is sinds 2013 voorzitter. De Duitse oud-schermer blijft in functie tot 24 juni, zodat de nieuwe voorzitter zich kan inwerken.
Coventry, in het bezit van twee gouden olympische medailles, is de eerste vrouw die voorzitter wordt van het IOC en ook de eerste Afrikaan. "Het is een eer om hier te staan, bij een organisatie waar ik trots op ben", zei ze nadat ze na één stemronde was gekozen en door Bach op het podium was gehaald. Er waren zeven kandidaten van wie Coventry, de Spanjaard Juan Antonio Samaranch Junior en de Brit Sebastian Coe als voornaamste kanshebbers golden.
Minister van Sport
Coventry is sinds 2013 IOC-lid en maakt sinds 2023 deel uit van het dagelijks bestuur. In haar thuisland is ze minister van Sport. In haar manifest stelde ze onder meer dat het IOC prioriteit moet geven aan de geestelijke gezondheid en het fysieke herstel van atleten gedurende hun hele carrière en daarna.
Ze nam, net als tegenkandidaat Coe, stelling tegen deelname van transgender vrouwen aan vrouwenwedstrijden op de Spelen. Coventry vindt dat dat tegen de eerlijkheid van de sport indruist. "Uit de gesprekken die ik nu heb gevoerd, blijkt dat veel internationale federaties willen dat het IOC hierin een meer leidende rol op zich neemt. We hebben meer feiten, er wordt meer onderzoek gedaan. We moeten de vrouwelijke categorie beschermen."
Meer uit Sport
MISANO (ANP) - Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van San Marino in de MotoGP gewonnen. De Spanjaard van Ducati versloeg de Italiaan Marco Bezzecchi. Jorge Martín, de Spaanse leider in de WK-stand, werd derde.
52 minuten geledenBOFFRES (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold mist het WK en vreest voor het einde van haar seizoen door een valpartij. Dat heeft haar ploeg SD Worx-Protime zaterdag bekendgemaakt in een persbericht. Bredewold maakte deel uit van de donderdag bekendgemaakte selectie voor de WK wielrennen in Montréal, dat later deze maand plaatsvindt.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Max Verstappen (28) heeft tijdens een langdurig onderbroken derde vrije training in Madrid de vijfde tijd neergezet. De viervoudig wereldkampioen van de Formule 1 reed zijn snelste ronde op het nieuwe circuit in de Spaanse hoofdstad in 1.33,172.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Ben Shelton heeft voor de eerste keer de finale van een grandslamtoernooi bereikt. De 23-jarige Amerikaan versloeg in de halve eindstrijd van de US Open in New York zijn landgenoot Frances Tiafoe in vier sets. Het werd: 4-6 6-3 6-3 7-5.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Alexander Zverev heeft zich in de nacht van vrijdag op zaterdag op de US Open voor zijn derde grandslamfinale op rij geplaatst. De Duitse nummer één van de plaatsingslijst was in drie sets te sterk voor de Russische nummer 50 van de wereld, Karen Chatsjanov: 6-3 7-6 (7) 7-6 (6). In de finale treft Zverev de winnaar van een Amerikaans onderonsje tussen Frances Tiafoe en Ben Shelton, dat later in de nacht van vrijdag op zaterdag begint.
15 uur geledenPEÑAS BLANCAS (ANP) - Wielrenner Eddie Dunbar heeft de negentiende etappe van de Vuelta gewonnen. De Ier van Pinarello Q36.5 was de beste uit een kopgroep in de rit met aankomst bergop. De Colombiaanse bergtruidrager Santiago Buitrago werd tweede, voor de Brit Thomas Gloag.
23 uur geledenMADRID (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen (28) heeft bij de eerste vrije training in Madrid de vijfde tijd (1.34,703) neergezet. De viervoudig wereldkampioen reed in zijn Red Bull voor het eerst op het stratencircuit met 22 bochten in de Spaanse hoofdstad.
1 dag geleden