Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zilveren Vetter wil over een maand ook uitblinken op zevenkamp EK

Zilveren Vetter wil over een maand ook uitblinken op zevenkamp EK

EUGENE (ANP) - Meerkampster Anouk Vetter is nog niet klaar voor dit jaar. De winnares van de zilveren medaille op de zevenkamp bij de WK atletiek in Eugene wil over precies een maand weer excelleren. Dan op de EK in München (17-18 augustus).

"We hebben het geluk dat de zevenkamp hier vroeg in het toernooi zat en in München laat, dus er is net genoeg tijd om het lichaam te laten herstellen. Ik ben nu wel verrot, want een meerkamp is echt een aanslag op je lichaam. Ook mentaal is het zwaar, omdat je twee dagen lang die concentratie moet vasthouden."

Vetter kijkt terug op de beste zevenkamp uit haar carrière. Ze scoorde een dik Nederlands record van 6867 punten. "Afgelopen nacht in bed heb ik de wedstrijd herbeleefd. Dat ging vanzelf, want ik kon niet slapen. Ik lag maar te woelen met van die benen waarin zo de kramp kan schieten. Ik besefte dat het een bijzondere meerkamp was van een heel hoog niveau, waarin ik geen fouten heb gemaakt. Ik ben echt heel blij met de uitkomst en ook dat mijn lichaam zo fit is gebleven."

Sprintster

Ook op de afsluitende 800 meter gaf ze alles en heeft ze niets laten liggen, zegt ze. Ook al stond ze na zes onderdelen aan de leiding en moest ze toezien dat de Belgische Nafissatou Thiam haar nog voorbijstreefde en het goud greep . "Ik ben meer een sprintster, voor de 800 meter heb ik niet de natuurlijke loop. Het gaat wel steeds beter, maar ik moet meer trainen op inhoud om de laatste 100 meter goed door te komen."

De zevenkamp is een zaak van zoveel mogelijk punten scoren op alle onderdelen, maar vraag Vetter niet naar de puntentelling. "Daar houd ik me helemaal niet mee bezig. Ik weet alleen dat verspringen en hoogspringen vrij essentieel zijn. Als je op die onderdelen minder goed presteert, kost het veel punten en kun je het verpesten. Op de andere onderdelen verlies je minder punten als het wat minder gaat."

De Arnhemse is 29 jaar, maar wil nog zeker een aantal jaren doorgaan. "Zo lang ik het leuk vind, ga ik door. Maar niet nog 5 jaar. Ik wil wel naar de Spelen van Parijs in 2024, maar in Los Angeles 2028 ben ik er niet bij. Ik heb veel aan mijn vader Ronald, die mijn trainer is, te danken. Hij heeft mijn carrière gemaakt. Hij moest anders met mij omgaan, omdat ik geen trainingsbeest was en elke keer helemaal kapot ging. Het heeft veel tijd gekost voordat mijn lichaam goed belastbaar was. Dat ik me nu zo heb verbeterd, komt door hem."

Meer uit Sport

Zverev na eerste grandslamzege: eindelijk een gelukkig einde

PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.

4 uur geleden
3x3-basketbalsters winnen brons bij WK in Warschau

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.

5 uur geleden
Zverev wint voor het eerst grandslamtoernooi op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.

5 uur geleden
Italiaan Antonelli jongste winnaar in GP van Monaco in Formule 1

MONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.

6 uur geleden
Spaanse golfer Chacarra schrijft KLM Open op zijn naam

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.

7 uur geleden
Verstappen opgelucht dat coureurs hem niet raakten bij start

MONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.

7 uur geleden
3x3-basketbalsters lopen WK-finale mis na verlies tegen Australië

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.

8 uur geleden