Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zilveren Vetter wil over een maand ook uitblinken op zevenkamp EK

Zilveren Vetter wil over een maand ook uitblinken op zevenkamp EK

EUGENE (ANP) - Meerkampster Anouk Vetter is nog niet klaar voor dit jaar. De winnares van de zilveren medaille op de zevenkamp bij de WK atletiek in Eugene wil over precies een maand weer excelleren. Dan op de EK in München (17-18 augustus).

"We hebben het geluk dat de zevenkamp hier vroeg in het toernooi zat en in München laat, dus er is net genoeg tijd om het lichaam te laten herstellen. Ik ben nu wel verrot, want een meerkamp is echt een aanslag op je lichaam. Ook mentaal is het zwaar, omdat je twee dagen lang die concentratie moet vasthouden."

Vetter kijkt terug op de beste zevenkamp uit haar carrière. Ze scoorde een dik Nederlands record van 6867 punten. "Afgelopen nacht in bed heb ik de wedstrijd herbeleefd. Dat ging vanzelf, want ik kon niet slapen. Ik lag maar te woelen met van die benen waarin zo de kramp kan schieten. Ik besefte dat het een bijzondere meerkamp was van een heel hoog niveau, waarin ik geen fouten heb gemaakt. Ik ben echt heel blij met de uitkomst en ook dat mijn lichaam zo fit is gebleven."

Sprintster

Ook op de afsluitende 800 meter gaf ze alles en heeft ze niets laten liggen, zegt ze. Ook al stond ze na zes onderdelen aan de leiding en moest ze toezien dat de Belgische Nafissatou Thiam haar nog voorbijstreefde en het goud greep . "Ik ben meer een sprintster, voor de 800 meter heb ik niet de natuurlijke loop. Het gaat wel steeds beter, maar ik moet meer trainen op inhoud om de laatste 100 meter goed door te komen."

De zevenkamp is een zaak van zoveel mogelijk punten scoren op alle onderdelen, maar vraag Vetter niet naar de puntentelling. "Daar houd ik me helemaal niet mee bezig. Ik weet alleen dat verspringen en hoogspringen vrij essentieel zijn. Als je op die onderdelen minder goed presteert, kost het veel punten en kun je het verpesten. Op de andere onderdelen verlies je minder punten als het wat minder gaat."

De Arnhemse is 29 jaar, maar wil nog zeker een aantal jaren doorgaan. "Zo lang ik het leuk vind, ga ik door. Maar niet nog 5 jaar. Ik wil wel naar de Spelen van Parijs in 2024, maar in Los Angeles 2028 ben ik er niet bij. Ik heb veel aan mijn vader Ronald, die mijn trainer is, te danken. Hij heeft mijn carrière gemaakt. Hij moest anders met mij omgaan, omdat ik geen trainingsbeest was en elke keer helemaal kapot ging. Het heeft veel tijd gekost voordat mijn lichaam goed belastbaar was. Dat ik me nu zo heb verbeterd, komt door hem."

Meer uit Sport

Tennisster Sabalenka plaatst zich voor vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.

53 minuten geleden
Korda schakelt Alcaraz uit in derde ronde van toernooi Miami

MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.

10 uur geleden
Visser snelt naar zilver op 60 meter horden bij WK indoor

TORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.

13 uur geleden
Motorcrosser Herlings tweede in Grote Prijs van Andalusië

ALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.

13 uur geleden
Dokter bekroont snelle opkomst met wereldtitel op de vijfkamp

TORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.

13 uur geleden
Chapple vijfde in finale 1500 meter op WK indooratletiek

TORUN (ANP) - De Nederlandse atleet Samuel Chapple heeft naast een medaille gegrepen op de 1500 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De regerend Europees kampioen indoor op de 800 meter kwam wel in de buurt van het brons, maar hij passeerde in de finale de finish als vijfde. Hij kreeg met 3.40,59 dezelfde tijd als de nummer vier, de Zweed Samuel Pihlström. De Australiër Adam Spencer pakte het brons in 3.40,26.

14 uur geleden
Visser wint weer een race en bereikt WK-finale 60 meter horden

TORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de finale van de 60 meter horden bereikt. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in de halve finales in een tijd van 7,82 seconden. Diezelfde tijd liep ze eerder op de dag ook in de series.

14 uur geleden