Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zilveren medaille voor Dumoulin op olympische tijdrit

Zilveren medaille voor Dumoulin op olympische tijdrit

FUJI SPEEDWAY (ANP) - Tom Dumoulin heeft woensdag in de individuele tijdrit op de Olympische Spelen van Tokio de zilveren medaille veroverd. De Limburgse renner hoefde alleen de Sloveen Primoz Roglic voor zich te dulden. Het brons ging naar de Australiër Rohan Dennis.

Dumoulin had een ongewone voorbereiding. In januari verbaasde hij door zijn wielercarrière voor onbepaalde tijd stil te zetten. Een paar maanden later keerde hij terug met de olympische tijdrit als hoofddoel.

Bij de vorige Spelen in 2016 eindigde Dumoulin ook als tweede achter de Zwitser Fabian Cancellara. Dat was twee jaar nadat hij op het WK van Ponferrada derde was geworden achter Bradley Wiggins, de tijdritkampioen van Londen 2012. De Brit noemde Dumoulin toen "the next big thing' en dat werd de Maastrichtenaar ook. In 2017 won hij zowel de Giro d'Italia als de tijdrit bij het WK in het Noorse Bergen. Het jaar erop was hij nog de beste in tijdritten in Giro en Tour, maar sindsdien volgde tegenslag op tegenslag, met name door slepende problemen aan de knie na een val in de Giro van 2019.

Dumoulin verkaste van ploeg en werd bij Jumbo-Visma als een van de kopmannen van de Tour van 2020 gepresenteerd. Het ongemak straalde van hem af, opnieuw gehinderd door fysieke problemen. De melding dat hij een pauze nam in januari kwam toch nog onverwacht. Zoals ook zijn aankondiging in mei om aan de Spelen te willen deelnemen menigeen verraste. Zonder veel wedstrijdkilometers reisde hij af naar Japan. Niemand wist waar hij stond. Maar hij kon zich toch mengen in de strijd om de medailles. Na de eerste ronde was alleen Roglic sneller dan de Nederlander. De Sloveen liep verder uit, maar Dumoulin wist zijn tweede plek vast te houden.

Meer uit Sport

Tennisster Gauff naar finale van graveltoernooi in Rome

ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.

22 minuten geleden
Sinner verbreekt met overwinning op Roeblev record Djokovic

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.

3 uur geleden
Tennisser Darderi na nachtpartij naar halve finale in Rome

ROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.

8 uur geleden
Spanjaard Arrieta wint vijfde rit Giro, Eulálio pakt roze trui

POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.

23 uur geleden
Eerste openlijk homoseksuele basketballer in NBA overleden

NEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.

1 dag geleden
Verstappen kijkt uit naar racen in het donker op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.

1 dag geleden
Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

2 dagen geleden