Zilveren medaille voor Dumoulin op olympische tijdrit
FUJI SPEEDWAY (ANP) - Tom Dumoulin heeft woensdag in de individuele tijdrit op de Olympische Spelen van Tokio de zilveren medaille veroverd. De Limburgse renner hoefde alleen de Sloveen Primoz Roglic voor zich te dulden. Het brons ging naar de Australiër Rohan Dennis.
Dumoulin had een ongewone voorbereiding. In januari verbaasde hij door zijn wielercarrière voor onbepaalde tijd stil te zetten. Een paar maanden later keerde hij terug met de olympische tijdrit als hoofddoel.
Bij de vorige Spelen in 2016 eindigde Dumoulin ook als tweede achter de Zwitser Fabian Cancellara. Dat was twee jaar nadat hij op het WK van Ponferrada derde was geworden achter Bradley Wiggins, de tijdritkampioen van Londen 2012. De Brit noemde Dumoulin toen "the next big thing' en dat werd de Maastrichtenaar ook. In 2017 won hij zowel de Giro d'Italia als de tijdrit bij het WK in het Noorse Bergen. Het jaar erop was hij nog de beste in tijdritten in Giro en Tour, maar sindsdien volgde tegenslag op tegenslag, met name door slepende problemen aan de knie na een val in de Giro van 2019.
Dumoulin verkaste van ploeg en werd bij Jumbo-Visma als een van de kopmannen van de Tour van 2020 gepresenteerd. Het ongemak straalde van hem af, opnieuw gehinderd door fysieke problemen. De melding dat hij een pauze nam in januari kwam toch nog onverwacht. Zoals ook zijn aankondiging in mei om aan de Spelen te willen deelnemen menigeen verraste. Zonder veel wedstrijdkilometers reisde hij af naar Japan. Niemand wist waar hij stond. Maar hij kon zich toch mengen in de strijd om de medailles. Na de eerste ronde was alleen Roglic sneller dan de Nederlander. De Sloveen liep verder uit, maar Dumoulin wist zijn tweede plek vast te houden.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
5 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
14 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
1 dag geleden