Zilveren medaille voor Dumoulin op olympische tijdrit
FUJI SPEEDWAY (ANP) - Tom Dumoulin heeft woensdag in de individuele tijdrit op de Olympische Spelen van Tokio de zilveren medaille veroverd. De Limburgse renner hoefde alleen de Sloveen Primoz Roglic voor zich te dulden. Het brons ging naar de Australiër Rohan Dennis.
Dumoulin had een ongewone voorbereiding. In januari verbaasde hij door zijn wielercarrière voor onbepaalde tijd stil te zetten. Een paar maanden later keerde hij terug met de olympische tijdrit als hoofddoel.
Bij de vorige Spelen in 2016 eindigde Dumoulin ook als tweede achter de Zwitser Fabian Cancellara. Dat was twee jaar nadat hij op het WK van Ponferrada derde was geworden achter Bradley Wiggins, de tijdritkampioen van Londen 2012. De Brit noemde Dumoulin toen "the next big thing' en dat werd de Maastrichtenaar ook. In 2017 won hij zowel de Giro d'Italia als de tijdrit bij het WK in het Noorse Bergen. Het jaar erop was hij nog de beste in tijdritten in Giro en Tour, maar sindsdien volgde tegenslag op tegenslag, met name door slepende problemen aan de knie na een val in de Giro van 2019.
Dumoulin verkaste van ploeg en werd bij Jumbo-Visma als een van de kopmannen van de Tour van 2020 gepresenteerd. Het ongemak straalde van hem af, opnieuw gehinderd door fysieke problemen. De melding dat hij een pauze nam in januari kwam toch nog onverwacht. Zoals ook zijn aankondiging in mei om aan de Spelen te willen deelnemen menigeen verraste. Zonder veel wedstrijdkilometers reisde hij af naar Japan. Niemand wist waar hij stond. Maar hij kon zich toch mengen in de strijd om de medailles. Na de eerste ronde was alleen Roglic sneller dan de Nederlander. De Sloveen liep verder uit, maar Dumoulin wist zijn tweede plek vast te houden.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.
53 minuten geledenMONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
4 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
8 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
17 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
18 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
22 uur geleden