Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zilveren Kruis mag korten op de vergoeding voor hulpmiddelen

Zilveren Kruis mag korten op de vergoeding voor hulpmiddelen

LEEUWARDEN (ANP) - Zorgverzekeraar Zilveren Kruis mag vanaf 1 januari 2021 korten op de vergoeding voor hulpmiddelen, als verzekerden met een naturapolis die hulpmiddelen kopen bij de eigen apotheek. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden woensdag beslist in een kort geding. Als verzekerden de korting op de vergoeding willen voorkomen, moeten zij de hulpmiddelen bij een landelijke leverancier afnemen.

Zilveren Kruis hanteert vanaf volgend jaar een nieuw inkoopbeleid voor bepaalde vormen van hulpmiddelenzorg, bijvoorbeeld voor diabetes en incontinentie. Nu kunnen verzekerden deze hulpmiddelen bij hun eigen apotheek afnemen. Vanaf 1 januari kan dat bij bepaalde landelijke opererende medische speciaalzaken. De hulpmiddelen kunnen ook nog worden gekocht bij de apotheek, maar dan past de verzekeraar een korting op de vergoeding toe. Verzekerden moeten dan dus een gedeelte van de kosten zelf betalen.

De zorgverzekeraar voerde de wijziging onder meer door om kosten te besparen. Het gaat om een bezuiniging van ruim 26 miljoen euro op jaarbasis. Zes verzekerden, 27 apotheken en de Koninklijke Nederlandse Maatschappij ter Bevordering der Pharmacie (KNMP) spanden vervolgens een kort geding aan.

De eisers verwachten dat vooral oudere verzekerden negatieve gevolgen zullen ondervinden van het nieuwe beleid, omdat zij bijvoorbeeld een vertrouwensband hebben met hun vaste apotheker. De rechter bepaalde echter dat het terecht is dat Zilveren Kruis de korting op de vergoeding toepast, om zo een aanzienlijke bezuiniging te kunnen doorvoeren. Tot het concern van Zilveren Kruis behoren meerdere zorgverzekeraars, waaronder De Friesland en Interpolis.

Meer uit Binnenland

Medische controle Nederlanders klaar, vertrekken om 14.30 uur

DEN HAAG (ANP) - De medische controle van de Nederlandse opvarenden van de m/v Hondius is afgerond, meldt het ministerie van Volksgezondheid zondag. Ze zullen naar verwachting om 14.30 uur plaatselijke tijd met het vliegtuig van Tenerife naar Eindhoven vertrekken.

2 minuten geleden
Politie vindt 340.000 euro en wapens in slaapkamer Zutphenaar

ZUTPHEN (ANP) - Op de slaapkamer van een 23-jarige Zutphenaar heeft de politie begin mei 340.000 euro cash, drugs en onder andere een gasalarmpistool gevonden. De politie deed onderzoek nadat de man eerder in een park was gezien bij een kennelijk heimelijke overdracht van vermoedelijk drugs. Dat maakte de politie zondag bekend.

1 uur geleden
Evacuatie van opvarenden Hondius begonnen

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De evacuatie van de opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is begonnen, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Het door hantavirus getroffen schip kwam zondag vroeg in de ochtend aan in de haven van Granadilla op Tenerife, waar het voor anker ging.

2 uur geleden
Opvarenden die naar Nederland gaan na Spanjaarden van Hondius af

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De evacuatie van opvarenden van cruiseschip m/v Hondius is een forse operatie, waarbij 23 landen betrokken zijn. De Spaanse gezondheidsminister Mónica García zegt zondag op Tenerife dat alles tot dusver volgens plan verloopt. De Spaanse opvarenden zijn als eersten aan de beurt om met kleine bootjes van boord te worden gehaald. Daarna volgen de mensen die met een vliegtuig naar Eindhoven worden gebracht.

2 uur geleden
Spaanse gezondheidsautoriteiten aan boord gegaan van Hondius

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Spaanse gezondheidsautoriteiten zijn aan boord gegaan van het Nederlandse cruiseschip Hondius, voorafgaand aan de evacuatie van de opvarenden. De passagiers en een groot deel van de bemanning worden van boord gehaald vanwege een uitbraak van het hantavirus.

2 uur geleden
Spaans koningspaar volgt situatie Tenerife 'op de voet'

MADRID (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia "volgen de operatie op het eiland Tenerife op de voet in verband met de aankomst van het schip m/v Hondius". Dat schrijft het Spaanse hof op Instagram. Het Nederlandse cruiseschip, waar het hantavirus uitbrak, kwam zondagochtend aan bij het Spaanse eiland.

4 uur geleden
Hondius in haven van Granadilla, gaat voor anker

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De m/v Hondius is zondag iets voor 08.00 uur (Nederlandse tijd) de haven van Granadilla de Abona binnengevaren, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Daar zal het van wal af voor anker gaan, in afwachting van de evacuatie van de opvarenden. Zij zullen met bootjes aan land worden gebracht, vanwaar ze per bus naar het vliegveld worden overgebracht, voor een vlucht naar hun thuisland.

5 uur geleden