Zilveren Kruis mag korten op de vergoeding voor hulpmiddelen
LEEUWARDEN (ANP) - Zorgverzekeraar Zilveren Kruis mag vanaf 1 januari 2021 korten op de vergoeding voor hulpmiddelen, als verzekerden met een naturapolis die hulpmiddelen kopen bij de eigen apotheek. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden woensdag beslist in een kort geding. Als verzekerden de korting op de vergoeding willen voorkomen, moeten zij de hulpmiddelen bij een landelijke leverancier afnemen.
Zilveren Kruis hanteert vanaf volgend jaar een nieuw inkoopbeleid voor bepaalde vormen van hulpmiddelenzorg, bijvoorbeeld voor diabetes en incontinentie. Nu kunnen verzekerden deze hulpmiddelen bij hun eigen apotheek afnemen. Vanaf 1 januari kan dat bij bepaalde landelijke opererende medische speciaalzaken. De hulpmiddelen kunnen ook nog worden gekocht bij de apotheek, maar dan past de verzekeraar een korting op de vergoeding toe. Verzekerden moeten dan dus een gedeelte van de kosten zelf betalen.
De zorgverzekeraar voerde de wijziging onder meer door om kosten te besparen. Het gaat om een bezuiniging van ruim 26 miljoen euro op jaarbasis. Zes verzekerden, 27 apotheken en de Koninklijke Nederlandse Maatschappij ter Bevordering der Pharmacie (KNMP) spanden vervolgens een kort geding aan.
De eisers verwachten dat vooral oudere verzekerden negatieve gevolgen zullen ondervinden van het nieuwe beleid, omdat zij bijvoorbeeld een vertrouwensband hebben met hun vaste apotheker. De rechter bepaalde echter dat het terecht is dat Zilveren Kruis de korting op de vergoeding toepast, om zo een aanzienlijke bezuiniging te kunnen doorvoeren. Tot het concern van Zilveren Kruis behoren meerdere zorgverzekeraars, waaronder De Friesland en Interpolis.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In het midden, oosten en zuidoosten van het land kan het dinsdagavond, -nacht en woensdagochtend plaatselijk glad zijn, waarschuwt het KNMI. De gladheid ontstaat door bevriezing van natte weggedeelten of door lichte regen op een bevroren ondergrond, mogelijk zeer lokaal.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Forum voor Democratie wil bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart meedoen in minimaal honderd gemeenten. Op haar website meldt de partij dat de deelname in dit aantal gemeenten vaststaat en dat nog wordt onderzocht of het op meer plekken kan.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens de jaarwisseling zal de luchtkwaliteit korte tijd slecht of mogelijk zeer slecht zijn, verwacht het RIVM. Dit geldt vooral voor plaatsen waar vuurwerk wordt afgestoken. Het gaat slechts matig waaien, waardoor er plaatselijk hoge concentraties fijnstof zijn.
12 uur geledenWEESP (ANP) - De vuurwerkvondst in een huis in Weesp maandagavond betrof een lading van ruim 1100 kilo, meldt de politie. Er moesten moesten enkele tientallen woningen aan de Papelaan worden ontruimd nadat het zware vuurwerk werd gevonden.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Unie van Waterschappen roept Nederlanders op het frituurvet dat in aanloop naar oud en nieuw wordt gebruikt om oliebollen te bakken niet door de gootsteen of het toilet te spoelen. Het vet stolt in het riool en zorgt geregeld voor verstoppingen, waarschuwt de koepelorganisatie. Dat en het zuiveren van het frituurvet uit het water kost de waterschappen jaarlijks miljoenen euro's.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De opsporingsdiensten hebben meer verboden vuurwerk in beslag genomen dan vorig jaar, blijkt uit de dinsdag bijgewerkte Vuurwerkbarometer van het Openbaar Ministerie. In de afgelopen week is 7433 kilo in beslag genomen. Daarmee staat de teller dit jaar op ruim 112.223 kilo, terwijl het jaar nog niet voorbij is.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - TivoliVredenburg heeft in 2025 voor het eerst meer dan 1,5 miljoen bezoekers ontvangen, meldt het poppodium dinsdag. Bij de Utrechtse concertzaal vonden dit recordjaar ruim 2300 concerten en evenementen plaats en stonden zo'n 15.000 artiesten, musici en sprekers op de podia. TivoliVredenburg werd ooit ontworpen voor 600.000 gasten.
13 uur geleden