Zilveren Brand vol verwijten richting wereldkampioene Van Empel
LIÉVIN (ANP) - Lucinda Brand was niet te spreken over een actie van Fem van Empel in de slotronde van het WK veldrijden. "Ik weet niet of het nodig is iemand de hekken in te rijden", sprak de 35-jarige Dordtse voor de camera van Sporza. Brand doelde op een actie van Van Empel, die niet veel later de wereldtitel pakte.
"Op het EK had ze ook al zo'n actie. Ik vind het niet kunnen", zei Brand die haar stemming als "chagrijnig" omschreef. Ze vond dat Van Empel haar op het laatste technische stuk had gesneden. "Het was een heel mooie wedstrijd, we waren aan elkaar gewaagd. Iedereen weet dat Fem op de laatste strook sterker zou zijn. Ik zeg ook niet dat ik gewonnen zou hebben, maar dan had ik er wel vrede mee kunnen hebben. Ik was op dat technische schuine stuk net iets beter. Fem zag mij komen en stuurt naar buiten. Ik had nog geluk dat ik niet viel. Ik vind het jammer dat dit blijkbaar nodig was."
"Ik heb een supermooi seizoen gehad. Dit maakt of breekt het niet", vervolgde ze, terwijl tranen opwelden. "Dit had het wel veel mooier kunnen maken."
Van Empel had niet het idee dat ze iets onsportiefs had gedaan. "Ik snap haar teleurstelling. Ik heb veel respect voor haar en het is nooit mijn bedoeling haar de hekken in te rijden. Het is een duel en een van ons wint, maar zij heeft dat anders ervaren", zei Van Empel bij de Belgische tv-zender.
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
14 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
14 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
17 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
18 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
20 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden