Zilveren Brand vol verwijten richting wereldkampioene Van Empel
LIÉVIN (ANP) - Lucinda Brand was niet te spreken over een actie van Fem van Empel in de slotronde van het WK veldrijden. "Ik weet niet of het nodig is iemand de hekken in te rijden", sprak de 35-jarige Dordtse voor de camera van Sporza. Brand doelde op een actie van Van Empel, die niet veel later de wereldtitel pakte.
"Op het EK had ze ook al zo'n actie. Ik vind het niet kunnen", zei Brand die haar stemming als "chagrijnig" omschreef. Ze vond dat Van Empel haar op het laatste technische stuk had gesneden. "Het was een heel mooie wedstrijd, we waren aan elkaar gewaagd. Iedereen weet dat Fem op de laatste strook sterker zou zijn. Ik zeg ook niet dat ik gewonnen zou hebben, maar dan had ik er wel vrede mee kunnen hebben. Ik was op dat technische schuine stuk net iets beter. Fem zag mij komen en stuurt naar buiten. Ik had nog geluk dat ik niet viel. Ik vind het jammer dat dit blijkbaar nodig was."
"Ik heb een supermooi seizoen gehad. Dit maakt of breekt het niet", vervolgde ze, terwijl tranen opwelden. "Dit had het wel veel mooier kunnen maken."
Van Empel had niet het idee dat ze iets onsportiefs had gedaan. "Ik snap haar teleurstelling. Ik heb veel respect voor haar en het is nooit mijn bedoeling haar de hekken in te rijden. Het is een duel en een van ons wint, maar zij heeft dat anders ervaren", zei Van Empel bij de Belgische tv-zender.
Meer uit Sport
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Australië opgeroepen asiel te verlenen aan de Iraanse voetbalsters, na hun uitschakeling in de Asia Cup. De spelers zongen bij hun openingswedstrijd van het toernooi niet mee met het volkslied, later deden zij dat wel terwijl ze salueerden. Na het niet zingen van het volkslied werden ze door een presentator op de Iraanse staatstelevisie "verraders in oorlogstijd" genoemd.
6 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is paralympisch kampioen geworden op de super-G. Het is de eerste gouden medaille voor Nederland op de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina.
3 uur geledenNÜRBURG (ANP) - Max Verstappen gaat in mei deelnemen aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Dat doet de coureur van Red Bull in een Mercedes, de fabrikant die in de Formule 1 een van zijn concurrenten is. Zijn deelname aan de race in Duitsland wordt volgens een persbericht gesteund door zijn vaste sponsor Red Bull, wat ook te zien is aan het uiterlijk van de auto waarmee hij gaat deelnemen.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Xander Bogaerts wil ook aan de volgende editie van de World Baseball Classic (WBC) deelnemen. "Ik zie dat we zoveel talent hebben" , zegt de 33-jarige aanvoerder van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Ik wil ze helpen."
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."
20 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlandse Koninkrijksteam hebben niet kunnen stunten tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic (WBC). De ploeg van bondscoach Andruw Jones verloor in een met zo'n 35.000 toeschouwers bijna uitverkocht stadion van Miami Marlins in zeven innings kansloos van een van de kandidaten voor de eindzege van het officieuze WK: 12-1. Oranje is daardoor nagenoeg kansloos voor een plek in de kwartfinale.
20 uur geledenAHMEDABAD (ANP) - De cricketers van India hebben voor de derde keer het WK T20 gewonnen. Het gastland was in de finale in Ahmedabad te sterk voor Nieuw-Zeeland. India maakte in de eerste inning 255 runs voor het verlies van 5 wickets. Nieuw-Zeeland kwam niet verder dan 159 runs.
21 uur geleden