Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zilver voor wielrenster Vos op WK achter Italiaanse Balsamo

Zilver voor wielrenster Vos op WK achter Italiaanse Balsamo

LEUVEN (ANP) - Wielrenster Marianne Vos heeft bij de WK in België net naast haar vierde wereldtitel gegrepen. De 34-jarige Nederlandse moest het na een koers van bijna 160 kilometer in de sprint om het goud afleggen tegen de Italiaanse Elisa Balsamo. Het brons ging naar de Poolse Katarzyna Niewiadoma. Vos veroverde de regenboogtrui in 2006, 2012 en 2013.

Het was voor het eerst sinds 2016 dat de wereldtitel niet naar een Nederlandse renster ging. De afgelopen jaren veroverden Chantal van den Broek-Blaak (2017), Anna van der Breggen (2018 en 2020) en Annemiek van Vleuten (2019) de regenboogtrui. De 23-jarige Balsamo werd de opvolgster van Anna van der Breggen, voor wie de wedstrijd in België haar laatste koers als wielerprof was.

De koers werd verreden op een parcours dat na een aanloop vanuit Antwerpen ging over lokale omlopen. Na de eerste klimmetjes in en rond Leuven werd koers gezet richting het zuiden, waar enkele zwaardere hellingen lagen op het zogenoemde Flandrien-circuit. De Oranje-equipe, met bijna alleen maar kanshebsters, hield zich tot die tijd rustig. Met name de Britse en de Duitse vrouwen leidden het peloton.

Technisch probleem

Demi Vollering kreeg een technisch probleem in de heuvelzone en moest van de fiets. Na een achtervolging kon de winnares van Luik-Bastenaken-Luik terugkeren in de groep, waarna Van Vleuten besloot het tempo voor de eerste keer op te voeren.

Dat deden later ook Blaak en Lucinda Brand, maar terug richting Leuven bestond de eerste groep nog steeds uit ruim veertig rensters. Daar begon de finale met acht klimmetjes. De Spaanse Mavi García was de eerste aanvalster. Van Vleuten trachtte op de voorlaatste doorkomst op de lastige Wijnpers het gat te dichten. Vos en Brand slopen mee in het steeds kleiner wordende groepje. Onder anderen de Amerikaanse Ruth Winder en de Italiaanse Elisa Longo Borghini volgden, terwijl uit de achtergrond bij het ingaan van de slotronde weer wat rensters terugkwamen.

Op ruim 10 kilometer van de finish werd García teruggepakt, waarna in de finale de ene na de andere aanval volgde. Van Vleuten probeerde het een paar keer en ook Ellen van Dijk, de wereldkampioene tijdrijden, sprong een keer weg. Geen enkele renster wist echter weg te komen, waarna het aankwam op een sprint. Balsamo werd gelanceerd door een ploeggenote en Vos slaagde er niet in om de Italiaanse te passeren. Vollering kwam als zevende over de finish.

Meer uit Sport

Honkballers Venezuela in finale van World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.

1 uur geleden
Lamens strandt in kwalificaties tennistoernooi Miami

MIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.

12 uur geleden
Sinner wint finale Indian Wells van Medvedev

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.

1 dag geleden
Paralympische Spelen in Cortina beëindigd

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.

1 dag geleden
Djokovic meldt zich af voor mastertoernooi van Miami

MIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.

1 dag geleden
Xandra Velzeboer voor de vierde keer wereldkampioene op 500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.

1 dag geleden
Shorttracker Jens van 't Wout grijpt op WK zilver op 1000 meter

MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.

1 dag geleden