Zilver voor schaatser N'tab, brons voor Velema op 500 meter
HEERENVEEN (ANP) - De tweede 500 meter voor mannen bij de wereldbeker schaatsen in Thialf heeft voor Nederland twee medailles opgeleverd. Dai Dai N'tab behaalde zilver met een tijd van 34,65 seconden. Lennart Velema pakte brons met een persoonlijk record van 34,740. Het goud was voor de Rus Artem Arefjev, die finishte in een persoonlijke toptijd van 34,45.
N'tab won zaterdag de eerste manche met een tijd van 34,55. Daarmee haalde hij zijn vierde wereldbekerzege binnen. Zijn laatste overwinning in het wereldbekercircuit behaalde hij bijna vier jaar geleden. Velema eindigde zaterdag nog als elfde in 34,89. De 27-jarige sprinter veroverde in Heerenveen voor de eerste keer een medaille in het wereldbekercircuit.
Ronald Mulder belandde zondag met een tijd van 34,747 op de vijfde plek. Hij miste het podium op een fractie van een seconde. Hein Otterspeer reed de tiende tijd (34,84).
Wereldrecordhouder Pavel Koelizjnikov en oud-wereldkampioen Kai Verbij moesten in de B-divisie rijden. Beiden gingen zaterdag op de eerste 500 meter van het schaatsweekeinde in Thialf onderuit. Koelizjnikov finishte zondag als eerste in 34,79, Verbij als tweede in 35,07.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is iets gestegen op de wereldranglijst. De 29-jarige Griekspoor klom twee plekken en is nu de nummer 31 van de wereld. Botic van de Zandschulp, die moest afzeggen voor het tennistoernooi van Madrid omdat hij niet fit genoeg was, leverde twee plekken in en staat 54e.
4 uur geledenDETROIT (ANP/BELGA) - De Detroit Pistons en de Cleveland Cavaliers hebben zich geplaatst voor de tweede ronde van de play-offs in de hoogste Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. Beide ploegen nemen het in die ronde tegen elkaar op voor een finaleplaats in de Eastern Conference.
4 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.
16 uur geleden