Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zilver voor schaatser N'tab, brons voor Velema op 500 meter

Zilver voor schaatser N'tab, brons voor Velema op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - De tweede 500 meter voor mannen bij de wereldbeker schaatsen in Thialf heeft voor Nederland twee medailles opgeleverd. Dai Dai N'tab behaalde zilver met een tijd van 34,65 seconden. Lennart Velema pakte brons met een persoonlijk record van 34,740. Het goud was voor de Rus Artem Arefjev, die finishte in een persoonlijke toptijd van 34,45.

N'tab won zaterdag de eerste manche met een tijd van 34,55. Daarmee haalde hij zijn vierde wereldbekerzege binnen. Zijn laatste overwinning in het wereldbekercircuit behaalde hij bijna vier jaar geleden. Velema eindigde zaterdag nog als elfde in 34,89. De 27-jarige sprinter veroverde in Heerenveen voor de eerste keer een medaille in het wereldbekercircuit.

Ronald Mulder belandde zondag met een tijd van 34,747 op de vijfde plek. Hij miste het podium op een fractie van een seconde. Hein Otterspeer reed de tiende tijd (34,84).

Wereldrecordhouder Pavel Koelizjnikov en oud-wereldkampioen Kai Verbij moesten in de B-divisie rijden. Beiden gingen zaterdag op de eerste 500 meter van het schaatsweekeinde in Thialf onderuit. Koelizjnikov finishte zondag als eerste in 34,79, Verbij als tweede in 35,07.

Meer uit Sport

Olympische vlam uit, Milaan geeft Spelen over aan Franse Alpen

VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.

9 uur geleden
Koning en koningin zijn trots op Olympische prestaties

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.

10 uur geleden
Velzeboer en Bergsma dragen vlag bij slotceremonie amfitheater in

VERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.

11 uur geleden
Sluitingsceremonie Winterspelen in Verona van start

VERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.

11 uur geleden
Springruiter Greve boekt derde wereldbekerzege van het seizoen

GÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.

12 uur geleden
VS verslaan Canada in olympische ijshockeyfinale in extra tijd

MILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.

15 uur geleden
NOC*NSF wil mislukte ploegenachtervolging 'goed evalueren'

MILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.

15 uur geleden