Zilver voor Polling, brons De Wit in Osaka
OSAKA (ANP) - Kim Polling heeft aan de Grand Slam van Osaka een zilveren medaille overgehouden. In de finale in de categorie onder 70 kilogram was de Japanse Yoko Ono op ippon te sterk voor de judoka uit Zevenhuizen. Frank de Wit sloot het toernooi in Osaka af met een overwinning. Dat leverde de Noord-Hollander in de klasse tot 81 kilo het brons op. De Wit versloeg in de 'troostfinale' de Japanner Hikaru Tomokiyo met waza-ari.
Polling pakte een maand geleden nog goud in Abu Dhabi. Daar versloeg ze in de finale Sanne van Dijke met wie ze strijdt om één beschikbaar ticket voor de Olympische Spelen. Van Dijke strandde in Osaka al in de tweede ronde.
Polling was sterk begonnen in de Japanse stad, waar al haar partijen vroegtijdig op ippon werden beslist. Ze won achtereenvolgens van de Portugese Barbara Timo, de Japanse judoka's Saki Niizoe en Chizuru Arai en de Duitse Giovanna Scoccimarro, die ze in de halve finale in de laatste minuut via een houdgreep uitschakelde. Van Dijke verloor na een bye in de eerste ronde van de Duitse Miriam Butkereit. In de golden score ontving ze haar derde straf.
Juul Franssen
De Wit, als derde geplaatst, begon met winst op Victor Penalber uit Brazilië en de Duitser Alexander Wieczerzak, de wereldkampioen van 2017 in deze klasse. In de kwartfinale verloor hij met waza-ari van de Rus Toerpal Tepkajev. De Wit schoof door naar de herkansingen waar hij samen met de Iraniër Saeid Mollaei de tatami betrad. In de golden score was De Wit de wereldkampioen van 2018 de baas en plaatste hij zich voor de partij om brons.
Juul Franssen, als tweede gerangschikt in de klasse tot 63 kilogram, was na een bye in de eerste ronde ook al na één optreden klaar. De Limburgse verloor van de Japanse Nana Kota op ippon.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
11 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.
11 uur geledenMARTIGNY (ANP) - Tadej Pogacar heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen en neemt de leiderstrui over van Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. De wereldkampioen van UAE Team Emirates rekende in Martigny in een sprintje af met de Duitser Florian Lipowitz, de Fransman Lenny Martinez en Jørgen Nordhagen uit Noorwegen. In het algemeen klassement heeft de Sloveen zeven seconden voorsprong op nummer 2 Lipowitz.
12 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Ecuadoriaanse wielrenner Richard Carapaz (32) mist de Ronde van Italië omdat hij onvoldoende hersteld is van een blessure. Dat meldt zijn ploeg EF Education - EasyPost woensdag. De Ronde van Italië begint op 8 mei. Carapaz gaat zich voorbereiden op de Ronde van Frankrijk, die 4 juli van start gaat.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.
19 uur geledenMADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.
1 dag geleden