Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zilver voor Polling, brons De Wit in Osaka

Zilver voor Polling, brons De Wit in Osaka

OSAKA (ANP) - Kim Polling heeft aan de Grand Slam van Osaka een zilveren medaille overgehouden. In de finale in de categorie onder 70 kilogram was de Japanse Yoko Ono op ippon te sterk voor de judoka uit Zevenhuizen. Frank de Wit sloot het toernooi in Osaka af met een overwinning. Dat leverde de Noord-Hollander in de klasse tot 81 kilo het brons op. De Wit versloeg in de 'troostfinale' de Japanner Hikaru Tomokiyo met waza-ari.

Polling pakte een maand geleden nog goud in Abu Dhabi. Daar versloeg ze in de finale Sanne van Dijke met wie ze strijdt om één beschikbaar ticket voor de Olympische Spelen. Van Dijke strandde in Osaka al in de tweede ronde.

Polling was sterk begonnen in de Japanse stad, waar al haar partijen vroegtijdig op ippon werden beslist. Ze won achtereenvolgens van de Portugese Barbara Timo, de Japanse judoka's Saki Niizoe en Chizuru Arai en de Duitse Giovanna Scoccimarro, die ze in de halve finale in de laatste minuut via een houdgreep uitschakelde. Van Dijke verloor na een bye in de eerste ronde van de Duitse Miriam Butkereit. In de golden score ontving ze haar derde straf.

Juul Franssen

De Wit, als derde geplaatst, begon met winst op Victor Penalber uit Brazilië en de Duitser Alexander Wieczerzak, de wereldkampioen van 2017 in deze klasse. In de kwartfinale verloor hij met waza-ari van de Rus Toerpal Tepkajev. De Wit schoof door naar de herkansingen waar hij samen met de Iraniër Saeid Mollaei de tatami betrad. In de golden score was De Wit de wereldkampioen van 2018 de baas en plaatste hij zich voor de partij om brons.

Juul Franssen, als tweede gerangschikt in de klasse tot 63 kilogram, was na een bye in de eerste ronde ook al na één optreden klaar. De Limburgse verloor van de Japanse Nana Kota op ippon.

Meer uit Sport

LeBron James begint play-offs met Lakers met thuisnederlaag

LOS ANGELES (ANP) - De basketballers van Los Angeles Lakers zijn in de NBA slecht begonnen aan de play-offs. Het team van sterspelers LeBron James en Luka Doncic ging voor eigen publiek onderuit tegen Minnesota Timberwolves: 95-117.

22 minuten geleden
Verstappen 1 honderdste sneller dan Piastri, pakt pole in Jeddah

JEDDAH (ANP) - Max Verstappen heeft ietwat verrassend poleposition veroverd in de Grote Prijs van Saudi-Arabië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 was op het circuit van Jeddah de snelste in de kwalificatie. Hij klokte in zijn Red Bull 1.27,294 en was exact één honderdste van een seconde sneller dan Oscar Piastri in zijn McLaren.

12 uur geleden
Tennisser Alcaraz eenvoudig naar finale in Barcelona

BARCELONA (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich eenvoudig geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Barcelona. De als eerste geplaatste Spanjaard won met 6-2 6-4 van de Fransman Arthur Fils.

15 uur geleden
Tennisster Lamens strandt in halve finale Rouen

ROUEN (ANP) - Suzan Lamens is er niet in geslaagd om de finale te bereiken van het tennistoernooi van Rouen. De 25-jarige Zuid-Hollandse ging in Frankrijk met 6-4 6-4 onderuit tegen de als derde geplaatste Olga Danilovic uit Servië.

15 uur geleden
Organisatie Dam tot Damloop: 10 Engelse Mijl binnen paar uur vol

AMSTERDAM (ANP) - De inschrijving voor de 39e editie van de 10 Engelse Mijl bij de Dam tot Damloop was zaterdag binnen enkele uren uitverkocht. Het gaat om zo'n 46.000 plekken. Onder de inschrijvingen zijn steeds meer jongeren, aldus de organisatie.

18 uur geleden
Wielrenster Vos (37) verlengt contract bij Visma - Lease a Bike

MAASTRICHT (ANP) - Marianne Vos heeft haar contract bij wielerploeg Visma - Lease a Bike verlengd, maakte ze zaterdag tijdens een persconferentie in Maastricht bekend. Het is een verbintenis zonder einddatum, meldde de 37-jarige Brabantse, die zondag een van de kanshebsters is in de Amstel Gold Race. Vorig jaar won ze de koers door het Limburgse heuvelland.

19 uur geleden
Red Bull-topadviseur Marko ziet in Vettel ideale opvolger

JEDDAH (ANP/DPA) - Helmut Marko, de topadviseur van Formule 1-stal Red Bull, noemt voormalig wereldkampioen Sebastian Vettel de "ideale kandidaat" om hem op te volgen wanneer hij aftreedt. De 81-jarige Oostenrijker zei in Jeddah, waar de Grote Prijs van Saudi-Arabië wordt verreden, bij Sky TV dat het tijd voor hem wordt om op een zeker moment op te stappen, gezien zijn leeftijd en de vele reizen.

20 uur geleden