Zilver voor paralympisch zwemster Zijderveld op 50 vrij
TOKIO (ANP) - Zwemster Chantalle Zijderveld heeft de Nederlandse paralympische ploeg in Tokio de tweede medaille bezorgd. De 20-jarige Zwijndrechtse veroverde het zilver op de 50 meter vrije slag in de klasse S10. Ze tikte in de finale aan na 27,42 seconden en zat slechts 0,04 achter de Russische Anastasia Gontar, die het goud binnenhaalde in een tijd van 27,38. Het brons ging naar de Canadese Aurelie Rivard, die 28,11 klokte.
Eerder op de dag won baanwielrenner Tristan Bangma samen met bijrijder Patrick Bos goud op de 4 kilometer achtervolging.
Zijderveld was er vijf jaar geleden op de Paralympics in Rio ook bij. Als 15-jarige won ze toen het brons op de 100 meter schoolslag. In Tokio was het goud wel heel dichtbij. "Goud was superclose en natuurlijk is het jammer, maar ik ben echt dolblij met zilver. Laat die 4 honderdsten maar lekker zitten", reageerde Zijderveld na afloop.
Ze was "schijtzenuwachtig" voor de finale, zei ze. "Maar dat ik heb ik juist nodig, daar ga ik lekker op. In de series vanmorgen was ik te ontspannen en voelde ik niet de druk om hard te zwemmen. Dan merk je dat zwemmen in een leeg stadion heel anders is. Voor de finale ben ik daarom eerst even bij het bad gaan kijken om die zenuwen op te roepen."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft in de jacht op haar vijfde Roland Garros-titel zonder al te veel moeite de derde ronde bereikt. Op het gravel in de Franse hoofdstad was de Poolse nummer 3 van de wereld in twee sets te sterk voor de Tsjechische Sara Bejlek: 6-2 6-3. In de volgende ronde treft Swiatek haar landgenote Magda Linette.
1 uur geledenHENGELO (ANP) - Atlete Nadine Visser staat volgende maand voor haar tiende optreden bij de FBK Games. De organisatie van de belangrijkste internationale atletiekwedstrijd van Nederland maakte haar deelname woensdag bekend. De 31-jarige hordeloopster hoopt er net als vorig jaar met de winst vandoor te gaan op 21 juni in Hengelo.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft op Roland Garros voor de eerste keer in zijn carrière de derde ronde van een grandslamtoernooi bereikt. De 25-jarige Nederlander was in het warme Parijs veel te sterk voor de Italiaanse qualifier Federico Cinà: 6-3 6-1 6-3. De Jong had zich eigenlijk niet gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten vanwege een blessuregeval.
4 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (37) heeft voor zijn geplande ontmoeting met landgenoot Anthony Joshua een nieuw gevecht aangekondigd. Via een Instagram-story deelde de oud-wereldkampioen een video van een trainingskamp met het bijschrift "Kom op, 1 augustus, Dublin". Het is nog niet bekend wie de tegenstander is.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Heerenveen wil dat schaatsstadion Thialf de komende jaren ook het trainingscentrum wordt voor de olympische curlers, skeletonners en bobsleeërs. Topsport NOORD onderzoekt deze ambitie het komende halfjaar en zegt de steun te hebben van de gemeente Heerenveen en provincie Friesland. "We willen dat iedereen die naar de Winterspelen gaat, hier zijn voorbereiding heeft", zegt directeur Evert Jorritsma van de regionale topsportorganisatie.
6 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Titelverdediger Oklahoma City Thunder heeft nog één zege nodig om opnieuw de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA te bereiken. De Canadese sterspeler Shai Gilgeous-Alexander hielp de kampioen met 32 punten aan een 127-114-thuiszege op San Antonio Spurs. De ploeg uit Oklahoma City komt daardoor 3-2 voor in de finale van de Western Conference, met nog twee duels te gaan.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Jannik Sinner is zijn jacht op de nog ontbrekende grandslamtitel in Parijs begonnen met een soepele zege op de Fransman Clément Tabur. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst was na minder dan twee uur in drie sets klaar: 6-1 6-3 6-4.
18 uur geleden