Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zilver voor paralympisch zwemster Zijderveld op 50 vrij

Zilver voor paralympisch zwemster Zijderveld op 50 vrij

TOKIO (ANP) - Zwemster Chantalle Zijderveld heeft de Nederlandse paralympische ploeg in Tokio de tweede medaille bezorgd. De 20-jarige Zwijndrechtse veroverde het zilver op de 50 meter vrije slag in de klasse S10. Ze tikte in de finale aan na 27,42 seconden en zat slechts 0,04 achter de Russische Anastasia Gontar, die het goud binnenhaalde in een tijd van 27,38. Het brons ging naar de Canadese Aurelie Rivard, die 28,11 klokte.

Eerder op de dag won baanwielrenner Tristan Bangma samen met bijrijder Patrick Bos goud op de 4 kilometer achtervolging.

Zijderveld was er vijf jaar geleden op de Paralympics in Rio ook bij. Als 15-jarige won ze toen het brons op de 100 meter schoolslag. In Tokio was het goud wel heel dichtbij. "Goud was superclose en natuurlijk is het jammer, maar ik ben echt dolblij met zilver. Laat die 4 honderdsten maar lekker zitten", reageerde Zijderveld na afloop.

Ze was "schijtzenuwachtig" voor de finale, zei ze. "Maar dat ik heb ik juist nodig, daar ga ik lekker op. In de series vanmorgen was ik te ontspannen en voelde ik niet de druk om hard te zwemmen. Dan merk je dat zwemmen in een leeg stadion heel anders is. Voor de finale ben ik daarom eerst even bij het bad gaan kijken om die zenuwen op te roepen."

Meer uit Sport

Schaatser De Boo verliest onderling duel op 500 meter van Stolz

HAMAR (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft opnieuw zijn meerdere moeten erkennen in Jordan Stolz. De Amerikaan versloeg de Nederlander in een rechtstreeks duel op de 500 meter bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar. Stolz won in een baanrecord van 33,97. De Boo gaf flink toe en noteerde 34,21. Hij eindigde wel als tweede. De Pool Damian Zurek klokte met 34,42 de derde tijd. Sebas Diniz zette met 34,61 de zevende tijd neer.

31 minuten geleden
Kok wint voor twaalfde keer op rij 500 meter in wereldbeker

HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft voor de twaalfde keer op rij een wereldbekerwedstrijd op de 500 meter gewonnen. De houdster van het wereldrecord (36,09) was in het Noorse Hamar verreweg de snelste van het veld met een tijd van 37,05, een baanrecord. De Poolse Kaja Ziomek-Nogal zette de tweede tijd neer: 37,65 en de Japanse Yukino Yoshida eindigde als derde met een tijd van 37,75. Marrit Fledderus noteerde de zevende tijd met 37,92.

54 minuten geleden
Zieke Verstappen feliciteert Norris via videoboodschap

TASJKENT (ANP) - Max Verstappen ontbrak tijdens het prijzengala van de internationale autosportfederatie FIA in Tasjkent (Oezbekistan). De coureur van Red Bull, die 2 punten tekortkwam voor zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1, meldde zich ziek af.

1 uur geleden
Handbalsters Duitsland verslaan Frankrijk en staan in finale WK

ROTTERDAM (ANP) - De Duitse handbalsters hebben zich geplaatst voor de finale van het WK. Duitsland versloeg regerend wereldkampioen Frankrijk in de halve finale in Rotterdam Ahoy: 29-23.

1 uur geleden
Baas AIU: mondiale strijd tegen doping is vastgelopen

MONACO (ANP) - De mondiale strijd tegen doping is vastgelopen, omdat sporters de huidige opsporingssystemen dankzij steeds geavanceerdere methoden weten te ontwijken. Dat stelt David Howman, de baas van de onafhankelijke instantie die doping opspoort in de atletiek, AIU.

4 uur geleden
Darter Zonneveld boekt eenvoudige zege op WK

LONDEN (ANP) - Darter Niels Zonneveld heeft bij het WK in Alexandra Palace in Londen voor de eerste Nederlandse overwinning gezorgd. Zonneveld versloeg Haupai Puha uit Nieuw-Zeeland in drie sets. Het werd 3-0 voor de 27-jarige Nederlander.

6 uur geleden
Van der Poel verwacht dat hij in Namen om de zege kan strijden

NAMEN (ANP) - Mathieu van der Poel verschijnt zondag na slechts twee specifieke crosstrainingen aan de start van de veldrit in Namen. "Ik ben misschien nog een procentje minder dan vorig jaar", laat hij weten via zijn ploeg Alpecin Premier Tech. "Maar ik verwacht dat ik kan strijden voor de winst."

6 uur geleden