Zilver voor paralympisch zwemster Zijderveld op 50 vrij
TOKIO (ANP) - Zwemster Chantalle Zijderveld heeft de Nederlandse paralympische ploeg in Tokio de tweede medaille bezorgd. De 20-jarige Zwijndrechtse veroverde het zilver op de 50 meter vrije slag in de klasse S10. Ze tikte in de finale aan na 27,42 seconden en zat slechts 0,04 achter de Russische Anastasia Gontar, die het goud binnenhaalde in een tijd van 27,38. Het brons ging naar de Canadese Aurelie Rivard, die 28,11 klokte.
Eerder op de dag won baanwielrenner Tristan Bangma samen met bijrijder Patrick Bos goud op de 4 kilometer achtervolging.
Zijderveld was er vijf jaar geleden op de Paralympics in Rio ook bij. Als 15-jarige won ze toen het brons op de 100 meter schoolslag. In Tokio was het goud wel heel dichtbij. "Goud was superclose en natuurlijk is het jammer, maar ik ben echt dolblij met zilver. Laat die 4 honderdsten maar lekker zitten", reageerde Zijderveld na afloop.
Ze was "schijtzenuwachtig" voor de finale, zei ze. "Maar dat ik heb ik juist nodig, daar ga ik lekker op. In de series vanmorgen was ik te ontspannen en voelde ik niet de druk om hard te zwemmen. Dan merk je dat zwemmen in een leeg stadion heel anders is. Voor de finale ben ik daarom eerst even bij het bad gaan kijken om die zenuwen op te roepen."
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.
9 minuten geledenMIAMI (ANP) - Titelverdediger Aryna Sabalenka heeft zich ten koste van Elena Rybakina geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst was met 6-4 6-3 te sterk voor de mondiale nummer 2 uit Kazachstan.
2 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft de tiende tijd gereden bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte 1.31,509. De Australiër Oscar Piastri reed in zijn McLaren met 1.30,133 de snelste tijd in Suzuka.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen of Zweden wordt op 20 juni de tegenstander van Oranje in de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal. De twee landen wisten donderdagavond hun halve finales in de play-offs voor WK-deelname te winnen en strijden dinsdag in Zweden om een plek in de groep van Nederland.
8 uur geledenMONTERREY (ANP) - Suriname heeft zich definitief niet weten te plaatsen voor het WK voetbal, dat komende zomer in Canada, Mexico en de Verenigde Staten plaatsvindt. In de halve finale van de intercontinentale play-offs verloor het elftal van trainer Henk ten Cate met 2-1 van Bolivia. Dat land wacht in de nacht van dinsdag op woensdag een finale om een WK-ticket tegen Irak.
8 uur geledenSUZUKA (ANP/AFP) - De Britse journalist Giles Richards van The Guardian is "diep teleurgesteld" in Max Verstappen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 stuurde hem weg bij de persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "Ik heb blijkbaar een gevoelige snaar geraakt, maar ik ben nog nooit gesommeerd een persconferentie te verlaten", schreef Richards in zijn krant.
16 uur geledenCAMPRODÓN (ANP) - Wielrenner Ethan Vernon heeft de vierde etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De 25-jarige Brit van NSN Cycling versloeg in de massasprint de Fransman Dorian Godon, die al twee ritten had gewonnen in de Spaanse etappekoers. Een andere Brit, Tom Pidcock, spurtte naar de derde plaats. Godon behield de leiding in het algemeen klassement; hij heeft dertien seconden voorsprong op Pidcock en veertien tellen op de Belg Remco Evenepoel.
18 uur geleden