
Zilver voor paralympisch amazone Van der Horst in Parijs
VERSAILLES (ANP) - Dressuuramazone Rixt van der Horst heeft op de Paralympische Spelen in Parijs een zilveren medaille gewonnen. De 32-jarige amazone moest met haar paard Royal Fonq alleen de Amerikaanse Rebecca Hart voor laten gaan.
Van der Horst noteerde in de paleistuinen van Versailles een persoonlijk record van 76,433 procent. Hart was met 77,900 procent een fractie beter. Van der Horst toonde zich na afloop tevreden over haar prestatie. "Het is altijd even spannend om voor de eerste keer zo'n overweldigende ring in te rijden. Dan is het afwachten hoe je paard reageert, maar ik was heel blij met hoe hij het gedaan heeft. Ik denk dat dit een van onze beste proeven is geweest van het seizoen. Ik ben heel trots op Royal Fonq."
Voor de Nederlandse dressuuramazone was het zilver haar zesde paralympische medaille in haar carrière. Eerder won ze vijf medailles op de Paralympische Spelen van Rio en Tokio, tweemaal zilver en driemaal brons.
Meer uit Sport
MATERA (ANP) - Wielrenner Mads Pedersen heeft zijn leidende positie in de Ronde van Italië verstevigd. De 29-jarige Deen van Lidl-Trek sprintte in de vijfde etappe, die over 151 kilometer van Ceglie Messapica naar Matera ging, naar de zege. Pedersen drukte zijn wiel net iets eerder over de finish dan de Italiaan Edoardo Zambanini (tweede) en de Brit Tom Pidcock.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Parijzenaren en toeristen kunnen vanaf juli weer zwemmen in de Seine. Het was meer dan honderd jaar verboden om te badderen in de rivier. Om vorig jaar wedstrijden voor de Olympische Spelen mogelijk te maken, werd de waterkwaliteit drastisch verbeterd. Nu kan ook het publiek er weer terecht in afgebakende zwemplekken.
10 uur geledenEMILIA-ROMAGNA (ANP/RTR) - Autosportbond FIA heeft de maximale straffen voor coureurs die vloeken in de Formule 1 met 50 procent verlaagd. Stewards krijgen daarnaast meer bevoegdheid bij het bepalen van straffen. Dat meldt de FIA woensdag, in aanloop naar de Grote Prijs van Emilia-Romagna.
10 uur geledenROME (ANP) - De Amerikaanse tennisster Coco Gauff heeft zich geplaatst voor de halve finales van het WTA-toernooi van Rome. De nummer 3 van de wereld versloeg Mirra Andrejeva uit Rusland met 6-4 7-6 (5).
11 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De judobond vaardigt veertien judoka's af voor de WK. Die vinden van 13 tot en met 19 juni plaats in de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Joanne van Lieshout verdedigt haar titel in de klasse tot 63 kilogram.
12 uur geledenWATERLOO (ANP) - Mads Pedersen heeft zijn contract bij wielerploeg Lidl-Trek voor onbepaalde tijd verlengd tot het einde van zijn carrière. Dat meldt het team van de 29-jarige Deen die momenteel de roze trui draagt in de Giro d'Italia.
16 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - Voormalig wielrenner Rohan Dennis uit Australië heeft een voorwaardelijke celstraf van twee jaar gekregen voor de dodelijke aanrijding van zijn echtgenote, de voormalig wielrenster Melissa Hoskins in 2023.
18 uur geleden