Zilver voor Nederlands tafeltennisduo op Paralympische Spelen
TOKIO (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters Kelly van Zon en Frederique van Hoof hebben in het dubbelspel op de Paralympische Spelen genoegen moeten nemen met zilver. In de finale van de klasses 6-8 moesten Van Zon (33) en debutante Van Hoof (20) het afleggen tegen het Chinese duo Mao Jingdian en Huang Wenjuan: 2-11 7-11 6-11.
Van Zon pakte individueel eerder in de week in Tokio wel haar derde paralympische titel op rij. De Brabantse, die sinds haar geboorte kampt met een heupafwijking en een verschil van 11 centimeter in beenlengte en verminderde spierkracht in haar linkerbeen heeft, veroverde net als in 2012 en 2016 goud. Bij de Spelen van Beijing 2008 had ze een bronzen medaille gewonnen.
"Dit is een bonus", zei Van Zon over het zilver in de teamwedstrijd. "Ik kwam hier maar voor één ding en dat was goud in de single. Ik wilde daarin heel graag mijn derde goud pakken. Dat ik met het team ook nog zilver win, is de kers op de taart. Hier hadden we vooraf zeker voor getekend. China was gewoon een maatje te groot."
Diede de Groot
Diede de Groot bereikte in het rolstoeltennis de finale door de Britse Jordanne Whiley te verslaan: 6-4 6-2. De Groot staat in de finale tegenover de Japanse Yui Kamiji, die won van Aniek van Koot (2-6 2-6). De 24-jarige Groot verloor vijf jaar geleden op de Paralympische Spelen van Rio in de halve finales van Jiske Griffioen, die vervolgens het goud pakte. In de wedstrijd om het brons moest ze het toen afleggen tegen Kamiji.
De Groot, de nummer 1 van de wereld in het rolstoeltennis, jaagt op een 'golden grand slam'. De Nederlandse won dit jaar al de Australian Open, Roland Garros en Wimbledon. De Groot hoopt in Tokio haar eerste paralympische titel te veroveren en dan volgende week in New York ook de US Open te winnen. Ze bereikte woensdag met Van Koot al de paralympische finale in het dubbelspel.
Meer uit Sport
BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
10 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
13 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.
13 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.
14 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.
15 uur geleden