Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zilver voor Nederlands tafeltennisduo op Paralympische Spelen

Zilver voor Nederlands tafeltennisduo op Paralympische Spelen

TOKIO (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters Kelly van Zon en Frederique van Hoof hebben in het dubbelspel op de Paralympische Spelen genoegen moeten nemen met zilver. In de finale van de klasses 6-8 moesten Van Zon (33) en debutante Van Hoof (20) het afleggen tegen het Chinese duo Mao Jingdian en Huang Wenjuan: 2-11 7-11 6-11.

Van Zon pakte individueel eerder in de week in Tokio wel haar derde paralympische titel op rij. De Brabantse, die sinds haar geboorte kampt met een heupafwijking en een verschil van 11 centimeter in beenlengte en verminderde spierkracht in haar linkerbeen heeft, veroverde net als in 2012 en 2016 goud. Bij de Spelen van Beijing 2008 had ze een bronzen medaille gewonnen.

"Dit is een bonus", zei Van Zon over het zilver in de teamwedstrijd. "Ik kwam hier maar voor één ding en dat was goud in de single. Ik wilde daarin heel graag mijn derde goud pakken. Dat ik met het team ook nog zilver win, is de kers op de taart. Hier hadden we vooraf zeker voor getekend. China was gewoon een maatje te groot."

Diede de Groot

Diede de Groot bereikte in het rolstoeltennis de finale door de Britse Jordanne Whiley te verslaan: 6-4 6-2. De Groot staat in de finale tegenover de Japanse Yui Kamiji, die won van Aniek van Koot (2-6 2-6). De 24-jarige Groot verloor vijf jaar geleden op de Paralympische Spelen van Rio in de halve finales van Jiske Griffioen, die vervolgens het goud pakte. In de wedstrijd om het brons moest ze het toen afleggen tegen Kamiji.

De Groot, de nummer 1 van de wereld in het rolstoeltennis, jaagt op een 'golden grand slam'. De Nederlandse won dit jaar al de Australian Open, Roland Garros en Wimbledon. De Groot hoopt in Tokio haar eerste paralympische titel te veroveren en dan volgende week in New York ook de US Open te winnen. Ze bereikte woensdag met Van Koot al de paralympische finale in het dubbelspel.

Meer uit Sport

Tennissters met 2-1 onderuit tegen Hongarije in BJK Cup

OEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).

28 minuten geleden
Wielrenster Kool sprint naar zege in Scheldeprijs

SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.

2 uur geleden
Tennisser Medvedev onderuit in Monaco zonder een game te winnen

MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.

4 uur geleden
China onderzoekt cyberpesten olympisch schoonspringkampioene Quan

HONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.

4 uur geleden
Bonus voor 116 Russische sporters die Winterspelen misten

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.

7 uur geleden
Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

23 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

23 uur geleden