Zilver voor judoka Van Dijke bij rentree op Grand Slam in Georgië
TBILISI (ANP) - Judoka Sanne van Dijke heeft bij haar rentree op de tatami een zilveren medaille gepakt. De 27-jarige Van Dijke, die begin dit jaar een operatie aan een elleboog onderging, bereikte op de Grand Slam in Tbilisi de finale. Daarin moest de Nederlandse het in de verlenging (golden score) afleggen tegen de Griekse Elisavet Teltsidou. Van Dijke kreeg na ruim 1,5 minuut in de golden score haar derde straf, waardoor ze de partij verloor.
Van Dijke had haar eerste drie partijen in de Georgische hoofdstad steeds voortijdig beslist. Een bekroning in de vorm van goud bleef echter uit.
Van Dijke bezorgde de Nederlandse judoploeg op de Olympische Spelen van Tokio in 2021 de enige medaille (brons). Nadat ze vorig jaar ook als derde was geëindigd op de WK in Oezbekistan, won Van Dijke in november de Grand Slam in Azerbeidzjan.
In januari liet de judoka zich opereren aan haar rechterelleboog. Van Dijke had last van kleine stukjes bot die daarin rondzweefden. De tweevoudig Europees kampioene werkt nu toe naar de WK in mei in Doha.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.
11 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.
30 minuten geledenMILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.
2 uur geledenMONTREAL (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell hield veel frustraties over aan de Grote Prijs van Canada. De 28-jarige Brit startte in Montreal voor het derde jaar op rij vanaf poleposition, maar viel met zijn Mercedes in de dertigste ronde uit. Zijn jonge Italiaanse ploeggenoot Kimi Antonelli behaalde zijn vierde achtereenvolgende zege dit seizoen en vergrootte zijn voorsprong op Russell in de WK-stand tot 43 punten.
3 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van San Antonio Spurs zijn in de finale van de Western Conference in de NBA tegen regerend kampioen Oklahoma City Thunder langszij gekomen. Dankzij uitblinker Victor Wembanyama won het team van trainer Mitch Johnson met 103-82. Na vier wedstrijden is de stand nu 2-2.
4 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.
12 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
12 uur geleden