Zilver voor judoka Van Dijke bij rentree op Grand Slam in Georgië
TBILISI (ANP) - Judoka Sanne van Dijke heeft bij haar rentree op de tatami een zilveren medaille gepakt. De 27-jarige Van Dijke, die begin dit jaar een operatie aan een elleboog onderging, bereikte op de Grand Slam in Tbilisi de finale. Daarin moest de Nederlandse het in de verlenging (golden score) afleggen tegen de Griekse Elisavet Teltsidou. Van Dijke kreeg na ruim 1,5 minuut in de golden score haar derde straf, waardoor ze de partij verloor.
Van Dijke had haar eerste drie partijen in de Georgische hoofdstad steeds voortijdig beslist. Een bekroning in de vorm van goud bleef echter uit.
Van Dijke bezorgde de Nederlandse judoploeg op de Olympische Spelen van Tokio in 2021 de enige medaille (brons). Nadat ze vorig jaar ook als derde was geëindigd op de WK in Oezbekistan, won Van Dijke in november de Grand Slam in Azerbeidzjan.
In januari liet de judoka zich opereren aan haar rechterelleboog. Van Dijke had last van kleine stukjes bot die daarin rondzweefden. De tweevoudig Europees kampioene werkt nu toe naar de WK in mei in Doha.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Na de teambazen uit de Formule 1 hebben ook de F1-coureurs Max Verstappen aangewezen als beste coureur van het jaar. De Limburger won de prijs voor de vijfde keer op rij. Maandag werd Verstappen na een stemming onder de F1-teambazen ook al als winnaar uitgeroepen, voor de Britse wereldkampioen Lando Norris die bij beide verkiezingen als tweede eindigde.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.
18 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geëindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.
19 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.
20 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.
21 uur geleden