Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zilver voelt als goud voor 'kluizenaar' Kamminga

Zilver voelt als goud voor 'kluizenaar' Kamminga

TOKIO (ANP) - Met de ongenaakbare Brit Adam Peaty als zijn concurrent, wist zwemmer Arno Kamminga dat de kans op een gouden medaille op de 100 meter schoolslag bij de Olympische Spelen heel klein was. "Toch ging ik er voor. Als je hooguit voor zilver gaat en je geeft het goud van tevoren al weg, dan kan je alleen maar verliezen." De 25-jarige Katwijker maakte het de titelverdediger lastig, maar tikte in Tokio toch als tweede aan. "Ik ben gestrand met een zilveren medaille die voelt als goud", zei Kamminga met een gelukzalige lach op zijn gezicht.

Kamminga leeft naar eigen zeggen al 1,5 jaar als een kluizenaar. Niets mag zijn droom, excelleren op de Spelen, in de weg staan. Ook de coronacrisis niet. "Je moet opofferingen doen om hier te komen. De familieleden die ik in de afgelopen 1,5 jaar heb gezien, zijn op de vingers van één hand te tellen. Niets mocht in de weg staan tussen mij en mijn races. Ik heb het allermooiste, meest geweldige leven dat je kan hebben. Ik geniet van iedere dag, van alle trips, van het harde trainen, van alles wat topsport met zich meebrengt."

De inwoner van Amsterdam zat ruim een uur voor de olympische finale van de 100 school naast coach Mark Faber op de verder vrijwel lege tribune in het Tokyo Aquatics Centre. Een flesje water in zijn ene hand, zijn telefoon in de andere; rustig voor zich uit starend. Gepraat werd er amper. "Niemand kan mij bereiken voor mijn race, de oogkleppen gaan op. Alleen Mark en de fysio komen dan bij me binnen."

Pas het begin

Vlak voordat hij vanuit de callroom het zwembad in liep voor de race van zijn leven, moest Kamminga even aan zijn overleden moeder denken. "Die emoties maakten wat los, het gaf me extra energie." Door zijn grote koptelefoon klonk harde rockmuziek toen hij richting de plastic stoel voor baan 5 wandelde. "Om mezelf nog even goed op te peppen."

Kamminga stapte het startblok op met zijn gezicht gericht op de man in de baan naast zich, de Britse krachtpatser Peaty. "Ik ben niet bang voor hem. Ik heb veel respect voor Adam, maar ik gun hem niets als we op het blok gaan staan. Ik ging de race in om te winnen. Volgens mij heb ik ook geweldig meegeracet. De race was voor mij net wat te lang, maar ik kom dichter bij. Twee jaar geleden was ik kansloos, nu maak ik het hem al moeilijk. Dit is pas het begin. Ik heb vooral zin om lekker door te gaan."

Later in de week wacht de 200 meter schoolslag. "Dat is een compleet andere race, met andere concurrenten. Ik zal extreem diep moeten gaan en ook daar echt iets bijzonders moeten laten zien om mee te kunnen. Deze zilveren plak geeft heel veel vertrouwen", aldus Kamminga, die via een videoverbinding zijn medaille liet zien aan familie en vrienden thuis. "Mijn oude coach Bregje zat daar ook, samen met de meest dierbare mensen uit mijn leven. Ze zijn allemaal midden in de nacht opgestaan om te kijken. Heel speciaal."

Meer uit Sport

Red Bull presenteert 'meer glanzende' nieuwe F1-wagen

DETROIT (ANP) - Formule 1-renstal Red Bull Racing heeft in Detroit de auto onthuld waarmee Max Verstappen en Isack Hadjar in 2026 gaan rijden in het wereldkampioenschap. Het betrof een zogenoemde dummy, want de daadwerkelijke RB22 zal pas voor het eerst te zien zijn tijdens de besloten testdagen op het circuit van Barcelona, die 26 januari beginnen. Qua kleurstelling is sprake van een andere tint blauw en de bolide is glanzender.

56 minuten geleden
Kunstrijders Tsiba en Danilova eindigen als vijftiende op EK

SHEFFIELD (ANP) - Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als vijftiende geëindigd bij het paarrijden. Het Nederlandse koppel stond na de korte kür op woensdag al op die positie en wist in de vrije kür geen plaats te stijgen. Hun totaalscore kwam uit op 149,33.

9 uur geleden
Oud-zwemkampioen Agnel staat terecht voor verkrachting

COLMAR (ANP) - De Franse tweevoudig olympisch zwemkampioen Yannick Agnel moet terechtstaan voor vermeende verkrachting en aanranding van de minderjarige dochter van zijn coach. Agnel won op de Olympische Spelen van 2012 in Londen twee keer goud: op de 200 meter vrije slag en op de estafette 4x100 meter vrije slag.

10 uur geleden
Van der Poel slaat wereldbekerwedstrijd in Benidorm over

BENIDORM (ANP/BELGA) - Mathieu van der Poel doet zondag niet mee aan de wereldbekerwedstrijd veldrijden in Benidorm. De rit past niet in het schema van de 30-jarige Nederlander, meldt zijn team Alpecin-Premier Tech.

15 uur geleden
Veelbesproken Thiam meldt zich af voor WK indooratletiek

BRUSSEL (ANP) - De Belgische atlete Nafissatou Thiam, drievoudig olympisch kampioene op de zevenkamp, zal in maart niet deelnemen aan de WK indooratletiek in Torun (Polen). Haar management liet in een korte mededeling weten dat de 31-jarige Thiam "niet heeft voldaan aan de kwalificatiecriteria".

16 uur geleden
Formule 2-kampioen Fornaroli reserve bij Formule 1-team McLaren

WOKING (ANP) - Formule 1-team McLaren heeft de 21-jarige Italiaan Leonardo Fornaroli aangesteld als reservecoureur in 2026. Fornaroli veroverde vorig jaar de titel in de Formule 2. De Mexicaan Pato O'Ward, actief in de Amerikaanse Indycars, is de andere reserve bij het Britse team, dat vorig jaar de constructeurstitel won en met Lando Norris de wereldkampioen bij de coureurs leverde.

17 uur geleden
Sleutelrol Cubaan Taboada bij handballers Oranje op EK

ARNHEM (ANP) - Een geboren Cubaan heeft een sleutelpositie gekregen bij de Nederlandse handballers op het EK handbal. Reinier Taboada, sinds september speelgerechtigd voor Oranje, krijgt de positie centraal in de verdediging.

21 uur geleden